Skocz do zawartości
mathis

Problem z kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Zlozylem kompa i mam z nim problem. Tzn raz na 15-20 uruchomien 3dmarka 2001 SE wywala sie do Windowsa. To samo z grami. Generalnie raz na kilkanascie razy wysypuje sie do Windowsa.

 

- Asus A7V8X-X (KT400)

- Athlon XP 2000

- Sapphire Radeon 9100 64MB

- 256 MB 333MHZ Elixir

- SB Live 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jakie napiecia podaje zasilacz (np. speedfan)

moj kumpel niedawno zmienil zasilacz i mial podobne jaja jak ty. po sprawdzeniu napiec szok.

z tego co pamietam np. na 5V byla odchylka okolo +0.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze zlozyles nowego kompa a obudowe masz stara z jakims zasialczem 230 w :) i on moze niewyrabiac, moze za ostre timingi pamieci, al ejak wywala do windowsa to raczej cos z zasilaniem tak jak poprzednicy pisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest nowa Modecom z zasilaczem Feel 300W

Procek sie nie przegrzewa - max 50 st

 

A napiecia sa takie VCORE - 1.58V; 3.3V - 3.24; 5V - 4.81; 12V - 12.21 - odczyt z biosu.

 

Ale cos wydaje mi sie ze to RAM - wlozylem swoje 512 i dziala, od wczoraj sie nie wysypal. Ale ciekawe jest to ze ten RAM ktory sie wysypywal, u mnie na MSI KT4V dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest nowa Modecom z zasilaczem Feel 300W

Procek sie nie przegrzewa - max 50 st

 

A napiecia sa takie VCORE - 1.58V; 3.3V - 3.24; 5V - 4.81; 12V - 12.21 - odczyt z biosu.

 

Ale cos wydaje mi sie ze to RAM - wlozylem swoje 512 i dziala, od wczoraj sie nie wysypal. Ale ciekawe jest to ze ten RAM ktory sie wysypywal, u mnie na MSI KT4V dziala.

nom to +5 nie jest za rewelacyjne i to jeszcze odczyt z biosu czyli nie w stress. Pewnie w stress bedzie schodzilo gdzies do 4.77v troche niskie fakt faktem ze niektore zasilacze (zazwyczaj te z wyzszej polki) ciagna sprzet przy takich napieciach ale feel (procz tego z PFC) raczej do takich nie nalezy. Moim zdaniem zasilka nie wyrabia sprawdz na innej bedziesz mial 100% pewnosc. Chyba ze faktycznie z pamiecia cosik nie tak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...