Skocz do zawartości
iNCORE

Laptop do 3800 zł + pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Jestem na etapie wyboru laptopa na studia. Czego szukam? Raczej coś z serii gamingowej, może być bez systemu, wielkość matrycy dowolna oraz chciałbym przyzwoitą wydajność (min. 960m). Podoba mi się Lenovo y700, ale może ktoś ma jakąś ciekawą alternatywę. A teraz pytanie - czy warto przeczekać do premiery 1050? Jest coś wiadome kiedy pojawią się na naszym rynku laptopy z tym układem? Jakiej ceny można się spodziewać? Nie ukrywam, że zależy mi na czasie, ale jeśli będzie to duży skok wydajności, to lepiej zaczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie mam chwilowo możliwości obejrzenia recenzji lub porównania tych dwóch modeli. Czy ten Dell posiada lepszą matryce? Jak z systemem chłodzenia? CPU i GPU mają osobne? Czy zasilacz ma odpowiednią moc czy tak jak w MSI? Jest podświetlana klawiatura? No i czy jest też wersja z i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y700-15 i7-6700HQ/8GB/128GB+1TB/GTX960M FHD IPS

tutaj aluminiowa w całości dość solidna obudowa, mocne podzespoły z procesorem 4-rdzenie 8wątków i szybkim ramem DDR4. 2 dyski wewnątrz dla komfortu pracy, szybki SSD na system i programy oraz pojemny HDD na pliki pod SATA. Matryca FullHD IPS pół-matowa dobrej jakości, wnętrze wysłane matowym ogumowaniem przyjemnym w dotyku. Głośniki marki JBL bdb jakości.

 

Taniej:

MSI GL62 i7-6700HQ/8GB/128GB+1TB/GTX960M FHD IPS

dobrze spasowana konstrukcja, matryca FullHD matowa antyrefleksyjna lecz typu TN, węższe kąty widzenia, niższy kontrast. 2 dyski wewnątrz dla komfortu pracy także. Sporo złączy, włącznie z mini displayportem.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej od obu powyższych, a szczególnie dobra alternatywa wobec MSI GL od którego DM ma lepsze chłodzenie, mega lepszą matrycę jest to matowy IPS, a nie TN...

https://www.dreammachines.pl/prezentacja/G960-15PL10

 

Trochę droższa wersja ale z 500gb SSD

 

https://www.dreammachines.pl/prezentacja/G960-15PL11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...