Skocz do zawartości
bartwaw

Ustawienia pamięci ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

 

Mam pytanko, o co chodzi dokładnie z tymi ustawieniami. W instrukcji jest

bardzo lakonicznie wytłumaczone. :(

 

Co pozmieniać aby śmigało szybciej.

Do czego służą poszczególne ustawienia.

Płytka to Gigabyte GA-7VAX.

 

http://bartwaw.fm.interia.pl/bios2.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesdnym slowem ustawiaj jak najnizesz timingi by uzyskac jak najwyzsza wydajnosc ale przy tym wysoka stabilnosc. Na wejsciu podnioslbym od razu vdimm do 2.63v. Musisz sam potestowac ile twoje pamiatki pojda moje np.: smigaja na 2.63v przy takich timingach jak w podpisie nizej nie chca chyba ze podniose wyzej vdimm ale to juz gra nie warta swieczki ;) ;) ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesdnym slowem ustawiaj jak najnizesz timingi by uzyskac jak najwyzsza wydajnosc ale przy tym wysoka stabilnosc. Na wejsciu podnioslbym od razu vdimm do 2.63v. Musisz sam potestowac ile twoje pamiatki pojda moje np.: smigaja na 2.63v przy takich timingach jak w podpisie nizej nie chca chyba ze podniose wyzej vdimm ale to juz gra nie warta swieczki ;) ;) ;) :D

niedokonca masz racje z tymi timingami........gdzies czytalem na forum ze najlepsze osiagi uzyskuje sie poprzez ustawienia np.8-3-3-2,czyli aby najwyzsza liczba byla rowna sumie pozostalych,zwiazane to jest ze synchronizacja potokow pamieci.U mnie to sie sprawdza.AIDA32 wskazuje lepsza przepustowosc przy 8-3-3-2.5 niz przy 6-3-3-2.5

 

Dla testu odpal sobie pamieci na 2-2-2-2 i 5-2-2-2 .... zobaczysz gdzie bedzie wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesdnym slowem ustawiaj jak najnizesz timingi by uzyskac jak najwyzsza wydajnosc ale przy tym wysoka stabilnosc. Na wejsciu podnioslbym od razu vdimm do 2.63v. Musisz sam potestowac ile twoje pamiatki pojda moje np.: smigaja na 2.63v przy takich timingach jak w podpisie nizej nie chca chyba ze podniose wyzej vdimm ale to juz gra nie warta swieczki ;) ;) ;) :D

niedokonca masz racje z tymi timingami........gdzies czytalem na forum ze najlepsze osiagi uzyskuje sie poprzez ustawienia np.8-3-3-2,czyli aby najwyzsza liczba byla rowna sumie pozostalych,zwiazane to jest ze synchronizacja potokow pamieci.U mnie to sie sprawdza.AIDA32 wskazuje lepsza przepustowosc przy 8-3-3-2.5 niz przy 6-3-3-2.5

 

Dla testu odpal sobie pamieci na 2-2-2-2 i 5-2-2-2 .... zobaczysz gdzie bedzie wydajniej

heh stary tego nie wiedzialem czlowiek cale zycie musi sie uczyc :D a szczerze mowiac wlasnie u mnie wydajnosc miedzy 5-2-2 2.5 a 6-2-2-2.5 praktycznie niczym sie nie rozni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznaczaja wszystkie te opcje i jaki maja wplyw na prace kompa ?

Własnie, też mam takie pytanie.

 

Co oznaczają dokładnie kolejne cyfry w podpisie np. 2-2-2-2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRam CAS LATENCY - Czas odświeżania Pamięci. CAS co ile taktów jest odświeżana pamięć.

DRAM BURST LENGTH- długość potoku pamieci

Precharge to Active(Trp)-Ilośc cykli od pobrania do aktywacji

Dram Queue Depth-Głębokość kolejki pamięci

Bank Interleave - Przeplot miedzy bankami(tu na zdjeciu przeplot miedzy czterema Bankami)

Active to precharge (TRas) - Ilość cykli do nastepnego pobierania wiersza i uaktywnienia Sygnału strobującego Adresu wiersza (Row Address Strobe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...