Jump to content
rafalgalka87

Notebook/ultrabook do pracy [~6500zl]

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :-D , poszukuję notebooka/ultrabooka do zastosowań biurowych, przeglądania internetu, multimedia(rzadko), praca na plikach. Powinien być szybki w ogólnej wydajności. Komputer będzie głównie pracował na programach bazodanowych, Office, dużo posania maili, kopiowanie/przenoszenie danych z dysku/pamięci typu USB(tj. backup danych programów/zdjęcia). A w czasie wolnym do spokojnego przeglądania internetu, YouTube itp. Z najważniejszych cech jakie powinien posiadać mój nowy sprzęt to:

- matryca 13,3-14" (IPS??, Najlepiej matowa)

- szybki dysk SSD lub (to by było ekstra ;-) ) SSD + HDD(ew. Wolna zatoka/plac na HDD)

- w miarę przyzwoity czas pracy na baterii

- Intel Core i7( może jakieś rozwiązania na i5 vPro??)

- zależy mi na Windows 7(pragramy z jakich najczęściej korzystam nie działają na nowych systemach)

- podświetlana i wygodna klawiatura i Touchpad/TrackPiont

Z góry chciałem zaznaczyć że nie biorę pod uwagę produktów firmy Apple.

Nie zależy mi na wydajności graficznej - od tego mam konsolę.

Notebook będzie często transportowany tu też praca w terenie.

Z moich typów jakie wpadły mi w oko to:

- Fujitsu Lifebook E736 ( możliwość zamiany napędu na kieszeń dysku 2,5" lub baterię)

- HP EliteBook 840-G3 (nie mogłem znaleźć jaka wielkość dysku może zostać podłączona tj.2,5" czy mniejszy i czy sata nie jest współdzielone z portem SSD fabrycznie zainstalowanego)

Chciałem poznać Wasze opinie o tych laptopach oraz propozycję do kwoty 6500-6600zł

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Edited by rafalgalka87