Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

tekst francuski przetlumaczony translatorem na englisz.

 

ok .. moze znajde czas , aby to przetlumaczyc ;/ teraz troche go brakuje.

oto moja nowa nagrzewniczka od Lady :)

Dołączona grafika

jeszcze tylko polerka , odkamieniacz i krucce :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moja nowa nagrzewniczka od Lady  :) 

Kurcze, mam taka sama - nie wiedzialem od czego :) Jak czysciles? Ja najpierw szczotka druciana pojechalem po lamelach (zdluz) - wyprostowalem je i wyczyscilem z syfu - potem odkamieniacz - nie wiele dalo, wylecialo malo syfu - potem godzina ludwika, a teraz moczy sie w occie od paru godzin, ale dalej wyglada nie ciekawie. Uwazaj na ocet, mosiezne miski robia sie, khem, rozowe i osadza sie na nich cos czarnego, radze nalac tylko do srodka. A jak wyczysciles tak ladnie z zewnatrz? Boje sie, zeby ocet nie przezarl cienkich scianek tych bardzo plaskich rurek. Ciekawe jak wyglada jej wydajnosc, bo nagrzewnica bardzo mi pasuje do obudowy - sorki za zdjecie na boku ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyscilem wlasnie octem rozcienczonym z plynem do naczyn. Nie zaobserwowalem czernienia zbiornikow. To ,ze ocet moze skrzywdzic cyne to w sumie wiem , wiec nie moczylem za dlugo 30min. Testow szczelnosci po czyszczeniu nie robilem :?

Jeszcze ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyscilem wlasnie octem rozcienczonym z plynem do naczyn. Nie zaobserwowalem czernienia zbiornikow. To ,ze ocet moze skrzywdzic cyne to w sumie wiem , wiec nie moczylem za dlugo 30min. Testow szczelnosci po czyszczeniu nie robilem  :? 

Jeszcze ..

Wobec tego chyba miales strosunkowo czysta w porownaniu do mojej :D Zdaje sie ze mosiadz to sie srebrem a nie cyna lutuje, stad czernienie tych lutow przy kontakcie z octem. Zobacze co z tego bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocet rozpuszcza cynk w mosiadzu i na wierzchu zostaje warstewka miedzi stad ten rozowy kolorek po potraktowaniu mosiadzu octem czy cilitem kamien&rdza. Cos jakbyscie mieli miedziowany mosiadz, jak kolorek sie nie podoba to bez problemu zchodzi po potraktowaniu szczotka druciana czy innym scierniskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie był by ktoś w stanie to przetłyumaczyć bo translaotr nie dał rady :>

FOR PASSAGE A ACID:

 

* 1 Bottle of spirit of salt (Acid hydrochloric) of 30% of concentration

* 1 funnel

* 1 tank (a vat for cat for me) allowing to place Big Momma in horizontal position

* 1 plastic bottle (will be used for dissolution of the acid with water)

* Rubber glovees, the acid is a very dangerous product which can leave after-effects irreversible!!!

 

FOR POLISHING:

 

* An unspecified product of restoration of the Copper (Perso an old bottle of Johnson coppers which trailed at home!)

* Rags (to be envisaged in quantity)

* A dremel with ends to be glossed (Nonessential but I am rather perfectionist!)

* How one says in my area, of the elbow grease! In other words of patience bus for an optimal result it is necessary to know to spend time!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia kwasem :

- 1 butelka kwasu chlorowodorowego - roztwor o stęzeniu 30%

- 1 lejek

- zbiornik w ktorym bedziemy czyscic chlodnice - o wymiarach mozliwych do umieszczenia chlodnicy poziomo

- plastikowa butelka - do rozcienczania kwasu w wodzie.

- gumowe rekawice ochronne - kwas jest bardzo bee , moze powodowac nieodwracalne skutki w bezposrednim kontakcie.

 

Do polerowania :

 

- Dowolny środek do oczyszczania (odnawiania) miedzi.

-szmatki (w przewidzianych do czyszczenia ilosciach )

- Dremel (?) z końcówkami przeznaczonymi do polerki. (Nie Jest wymagane - poprostu jestem perfekcjonista)

- Duzo , duzo cierpliwosci...

 

Jessu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj wyprubuje kwas powinien dohjechać :> i obym miał dalej ręce

Mam nadzieje ze wiesz co robisz, z kwasami nie ma zabawy, a juz na pewno nie z solnym...

30% roztwor to wcale nie jest malo...

Oprocz rekawic wskazany bylby tez wyciag i jakas maska na twarz, inaczej mozesz sobie powiekszyc dziurki w nosie :twisted:

 

Jak dla mnie to jest juz extremum i ja bym sie tego nie podjal :?

Mysle ze wystarczy mi ocet spiryt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yahhh... Ten kwasek cytrynowy to taki sobie... co prawda wszystkie syfy ze środka wyciągnął ale na wierzchu nagrzewnica się z lekka rózowa zrobiła :| Musze ją papierkiem teraz polerować, ażeby znów była jak ze złota ;) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nalot na powierzchni to tlenki, węglany i wodorotlenki miedzi to można spróbować kwasu fosforowego ew. odrdzewiaczy. Chlorku żelaza zdecydowanie nie polecam - rozpuszcza on miedż a nie produkty utleniania. Dobrze też powinien poradzić sobie EDTA (udało mi się kiedyś rewitalizować tym zasiarczaniony stary akumulator - rozpuszcza sole aż miło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąpałem moją nagrzewniczkę w roztworze kwasku cytrynowego + woda destylowana... Tak pozostawiona na noc w misce zmieniła się troszeczkę i wyszedł jakiś czarny nalot, a na finach pojawiły się malutkie kryształki... :roll: Może mi ktoś powiedzieć co to qrcze jest:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...