Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na mysli te cuda na allegro za 21 zł.... To tlumaczy wszystko. Moze tem Pan sie lepiej tym zajmie, bo raczej nie sprzeda za wiele tych chlodniczek.

 

a probowales szczotki drycianej na zwilzonych acetonem lamelach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zeby nagrzewniczke przygrzewac palnikiem to farba sie nie spali :?: :?: :?: :?: :?: chcem ładzianke oczyscic z farby :) nic sie jej nie stanie, nie rozszczelni sie :?: :?: :?: :?:

 

 

 

noi nie wytrzymalem musialem sprubowac : od grzania palnikiem gorne czesci zbiorniczkow mi sie rozlutowaly . ale tam syfu jest niekture kanaliki nie byly drożne. wyczyszcze, zlutuje spowrotem i bedzie git. teraz nagrzewniczka moczy sie w garnuszku w bardzo mocnym roztworze kreta. zobacze co z tego wyjdzie.

POZDRÓWKI :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuli007 - Efekt taki sam jak cilitem 'nie BANG' :wink:

 

:arrow: update:

... a ja dodam (patrz post ponizej) ze jest to pasta woskowa czyszczaco-nablyszczajaca w bialo-niebiesko-czerwonej tubie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drobinami opiłków o smaku kokosowym :).

Przepompuj przez nia ocet z wodą (podobno jest dobry kwasek cytrynowy ale u mnie tylko sie osadził na miedzi.). Wskazane jest tez uzycie odkamieniacza np. "kamyk".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam jeszcze lekki nalocik na chlodnicy miedziane i teraz nie wiem czy zamoczyc ja na kaies czas do kawasu HCl czy H2SO4 oba kwasy mam stęrzone i ilu procentowy rostwó proponujecie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam jeszcze lekki nalocik na chlodnicy miedziane i teraz nie wiem czy zamoczyc ja na kaies czas do kawasu HCl czy H2SO4 oba kwasy mam stęrzone i ilu procentowy rostwó proponujecie  8)

skad masz kwasy sterzone ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwas ortofosforowy

rewelacyjny oderdzewiacz i odkamieniacz

 

czytajcie składy tego co pijecie

 

a aparaciki na ząbki to czym płukają

coby lśniły - coca cola

 

profesjonalnie w serwisie to pompy i chłodnice wrzucają na noc do coca colki i rano gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cilit Bang to beznadzieja.Zwykły cilit jest lepszy i tańszy :lol:

No ale jeśli ktoś się daje nabrać na taki "chłyt materkidowy" to pozostaje mu tylko czekać na jeszcze lepszy Cillit KA-BOOM!

 

 

Pijany, gdzie dopadłeś ten Fosol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no nabylem ten fosol w takiem slekpie z artukulami papierniczo chemicznym aha fosol jest 35 % i za butelke 250ml dalem 3,2 zl a ostro gryzie rdze az milo sie robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą nagrzewnice jak czarodziej007, w sumie to już wiem jak ją odkamienić od wewnątrz, wyczyścić miedź od zewnątrz.... Ale nadal nie wiem co z tym zrobić: finy są fabrycznie pomalowane szarą farbą.... co z tym zrobić? Chciałbym żeby farba w całości zniknęła, żeby została goła miedź... Bo przeczytałem cały topic i nie wiem nadal co zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa: pobawiłem się tym "polskim kiślem" (kupiłem w OBI) ale niezabardzo ta farba z finów chce zejść:/ Brak mi nerwów i cierpliwości do tego... Niewiem, zastosować elektrolizę w roztworze soli? Usunie mi to farbę z finów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mnie ktos poratuje bo sie potne

przykleilem sobie shrouda z prasowanego papieru do kadeta

poczym mi zamokl do kated lezal na balkonie i spadl deszcz :?

teraz tego silikonu nic nie chce ruszyc

jest jakis srodek co ro gozpusci... nie wiem...

drapanie tego i zdzieranie to istna katorga :(

 

edited : to czeka mnie wycieczka do casto

 

http://www.soudal.com.pl/silikony/srodek_d...ia_silikonu.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten temat i dochodze do wniosku, ze kazdy sposob wyczyszczenia wnetrza nagrzewnicy z kamienia jest zly... chyba ze cos przeoczylem... moze jest tu ktos kto moglby ze tak powiem zdominowac ta sprawe i jasno/wyraznie powiedziec, ze jakis sposob wyczyszczenia wnetrza jest ok, nie niszczy cyny, miedzi, mosiadzu i nie robi niewiadomo czego jeszcze... ;-/ bylbym wdzieczny...

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować elektrolize ona rozpuszcza tlenki. No i fajnie zdejnuje farbe z nagrzewnicy. Paweł 129 wsać ją do kompieli z rozpuszczalnikiem lub zrób elektrolize.

Fajnie czyści ale można spalić prostownik :D u mnie aż sie zaczol dymić :lol: ale jeszcze działa , ciekawy jestem czy zima jak trzeba bedzie naładować akumulator co to z tego wyjdzie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja mam takie pytanie bo mam idealnie wyczyszczona nagrzewnice - kadett

ale jest jedno ale.... na rurce odplywowej jest dziurka 0,5 cm od laczenia nagrzewnicy z odplywem no i zalatalem ja klejem 2 skladnikowym (chyba poxipol) i polalem to jesio kropelką.... czy takie zaklejenie jest dobre czy radzicie inaczej to zalepic?

dziurka jest malenka woda kapie.... ale po zalepieniu wszystko jest szczelne ale nie wiem na jak dlugo.... co radzicie? zostawic tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...