Jump to content
Rudiakoo

Problem z GA-B150M-D3H DDR4 i pamięcią RAM

Recommended Posts

Witam, mam problem z zestawem z PurePC z listopada 2016r. Otóż dokupiłem nie dawno do tego jeszcze 2 kości RAM, te same, które są zalecane (razem były by już 4) czyli model 2x 4GB GoodRAM 2400MHz CL 15. Tak, i tutaj pojawia się problem, ponieważ po podłączeniu nowych kości do płyty głównej komputer nie chce odpalić, widać chwilę, że próbuje, po czym wydaje 5 długich sygnałów i się wyłącza i tak w kółko. Dodam, że osobno kości działają (testowane po 2 sztuki, nowe, stare, naprzemiennie, różne sloty) dlatego prawie na 100% nie są uszkodzone. Wie ktoś, co może być przyczyną tego?

Mój sprzęt:
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 OC V1 6GB GDDR5 (192 Bit) 2xHDMI, DVI, 2xDP, BOX
Pamięć GoodRam PLAY DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15
Płyta główna Gigabyte GA-B150M-D3H, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX
Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX
Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus (SPC117)

Prosiłbym o pomoc, jeśli oczywiście to możliwe i nie wyjdzie, że muszę sprzedać ten RAM ..

Okej, znalazłem to w opcjach w biosie ... CommandRate był na 2, jesli to było to co znalazłem (a chyba tak) więc spróbowałem na wet na 3, napięcie z 1,2V do 1,35V zmieniłem i z timingiem też coś spróbowałem ... Ale, po zapisaniu ustawień komputer znowu zaczął sam piszczeć, te same 5 sygnałów dźwiękowych, wyłączył się, włączył i odpalił normalnie na tych ustawieniach ... ale załadowałem te kości by spróbować czy to to ... ale niestety nic .. (pozmieniałem w kanale A i B)

Ramy są spoza listy QVL - Gigabyte jest wybredny w szczególności do Goodrama.

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B150M-D3H-rev-10#support-doc

szkoda ze lista QVL nie jest aktualna bo wypisane są tylko pamięci dla starego biosu.

Za to porównaj sobie z listą dla GA-B250M-DS3H to zrozumiesz w czym problem:

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B250M-DS3H-rev-10#support-doc

Chociaż nie można wykluczyć problemu z płytą.

Edited by spasiu