Skocz do zawartości
William_Wallace

Mój pomysł, TANIE CHŁDOZENIE co o tym sadzicie ????

Rekomendowane odpowiedzi

No więc kupiłem aAthlona 2000+ XP....temperatura sięgała podczas parcy ponad 71 stopni!!!! wiec postanowilem zrobic wlasne chłodzenie...

Płyta główna Asusa A7v133c (1.05.)

Grafika Winfast Ge-Force 2 Titanium 64 DDR

 

Przedewszystkim zrobiłem pożadek w moim Big Towerze czyli pospinałem kable wszytsko upozadkowałem aby była jak najlszpsza cyrkulacja powietrza. Kupiłem chłodzenie zalmana na procesor 6000ALCU + paste Arktic ceramique (swoją drogą pasta zmniejszyła mi o 2 stopnie chłodzenie od zwykłem pasty białej zalmana) i dokupilem jeszcze dwa wentylatory zalmana 80x80 i 92x92. Teraz tak w zestawie 6000Alcu jest radiator montowany na metalowej rączce, na nim zamontowałem drugi wentylator 92x92 chłodzący zarówno dodatkowo moją karte graficzną jak i chipset, a wentylator 80x80 zamontowałem z przodu obudowy....w bocznej sciance obudowy wyciąłem dwie potezne dziury !!! tylko waski pasek poziomy metalu przebiega po srodku budy....na te dziury zamontowałem taka siatke , a na to naciągnłame rajstopy..........to wszystko wnetrze sie nie kurzy!!!!!! bylem zadziwiony!!!!!

TERAZ WYNIKI:

Procek w spoczynku ma 42 stopnie, a chip w spoczynku 29. grafika w spoczynku chip edge 46, chip surface 38...w maxymalnym stresie temeraturka o kilka stopni idzie do gory.

W sumie wydałem na wszytsko włącznie z 6000Alcu 165 ZŁ.

 

CO O TYM MYSLCIE ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze w wc wiekszosc ludzi ceni sobie cisze :)

 

a co do takich patentow to ja epoxie 8kha+ starym ktory sie spalil zreszta :P... mialem 3 wiatraki 80x80 i radiator aluminiowy z durona 600 jeszcze i mailem 32 stopnie w idle a w stressie nie przekraczalo 40 na procku 2ghz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlaśnie siedze przy otwartej budzie bez skarpet(ty bez rajstop):) i czuje jak mi od zalmana po nogach wieje jakby był przeciąg w pokoju!

zalman 7000a al rulezzzz!!!!!

sorry za wydłubanie posta z archiwum ale nie spojrzałem na datę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim procu ---->> jak w podpisie temperaturka idle 34C a stress 40C a to na zwykłym coolerze data cooler (28zł, wentyl 80x80 3000obr/min) pasta silicon najzwyklejsza , żadnych dodatkowych wentylatorów w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ta temp 40 stopni w stresie to z socketa czy z diody w procku? Na moim 1700+A0@1666MHz(10x166) temperatura w stresie siega 60 stopni ale to jest odczyt z procesora, bo socket nawet 40 nie osiagnie. Na razie mam zimno w pokoju i zastanawiam sie co bedzie latem :( Mam CoolerMastera z HeatPipe 3500 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam temp jak bym mial WC a mam tylko AC i mi sie to podoba :) No i cisza bardzo ladna jest:)

 

IDLE - 32

STRESS - 37

 

I nie mam rurek, pompek, chlodnicy, "szlaufuf" i "wodospadu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam interesuje ile te rajstpy kosztowały? ;)

 

Z odczytami temperatury to jest tak że zależy bardziej od oprogramowania niz od tego co i gdzie mierzy. Toczyłem boje z BIOSem do ECS K7vza i w zalezności od wersji temperatura potrafiła skoczyc o 4-5C a w wersji która wyłaczyła instrukcje HTL procesora rosła o 10C. Mimo że procesor to stary Duron800.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...