Jump to content
pioter29

Brak Dźwięku

Recommended Posts

W poniedziałek dostałem nowe PC, win 10, stery, aktualizacje, antywir norton, wszystko ładnie poinstalowałem, śmiga. Wtorek, po 30 minutach oglądania filmu dźwięk zginął, restart PC, ŚMIGA. Po 30 kolejnych minutach dźwięk już padł na dobre, teraz jak wygląda mój prawdziwy problem:

 

Realtek HD audio manager nie istnieje na moim PC jakkolwiek bym go nie próbował instalować, w menedżerze urządzeń pod "Audio" mam NVIDIA High Definition Audio oraz NVIDIA Virtual Audio Device (zaktualizowane). Pamiętam, że znajdował się tam także Realtek jeszcze gdy dźwięk działał, nie jestem w stanie sobie przypomnieć co instalowałem/aktualizowałem pierwsze Realtek  czy Nvidia, zgaduje, że Realtek bo mam na płycie razem ze sterami płyty głównej.

 

Win 10 zmienilem na Win 7( 10 nigdy nie lubilem, zainstalowalem ze wzgledu na dx12) dźwieku brak dalej, po świerzej instalacji Realteka na nowym systemie głośniczek od Realteka w menedżerze urządzeń miał wykrzyknik, czegoś mu brakowało, dałem aktualizacje z programu MSI live update 6 (pewnie mój błąd)

 

Realtek aktualizowałem ze strony oficjalnej pobierajac wersje 2.81, po instalacji restart pc i znowu nie widac realteka, wchodze w Ccleaner, usuwam Realtek, czyszcze rejestry i foldery po realteku, restart PC, instaluje na nowo Realtek, restart PC, NIE MA REALTEK W MENEDŻERZE, dźwięku brak, a tam gdzie na win 10 przy głośniczku na pasku pokazywało brak serwisów audio teraz na win 7 napisane, że nie mam podłączonych głośników ani słuchawek czy możliwe że w jakiś sposób nagle wszystkie wejscia mini jack w PC mi padly?? Czy wtedy Realtek nie jest widoczny w urządzeniach? POMOCY

 

PC:

zasilanie- Thermaltake 630W Smart SE 140mm Modularny

procek- Intel Kaby Lake Core i7-7700 QuadCore 64 Bit 3.6GHz Lga1151 BOX

grafika- MSI GeForce GTX 1070 GAMING X OC 8GB GDDR5 HDMI 256 bit

płyta gł- MSI B250M MORTAR DDR4 mATX Lga1151

 

Był win 10 teraz jestem na 7 Home premium

 

 

Przepraszam za rozlazłość i ogólną objętość tego tematu, nowy jestem w świecie składania PC i jeszcze nowszy w użytkowaniu tego forum, jeśli jeszcze jakieś dane muszę podać(np. jaki screen by tu pomógł) uprzejmie proszę o pokazanie paluszkiem czego tu brakuje :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób clear cmos, jak nie pomoże, płyta na serwis/gwarancję.

 

Nawet bez podłączonych głośników/słuchawek w menadżerze urządzeń sprzęt powinien być widoczny.

dzisiaj po powrocie z pracy i uruchomieniu PC system uruchomił instalacje sterownika dla urządzenia, zainstalowało się poprawnie, Realtek się pokazał i dźwięk działa...

 ? ? ?

Myślę żeby odczekać do kolejnej awarii z gwarancją, może coś pomieszałem z instalacją sterowników. Czy zazwyczaj na nowych PCach instaluje się sterowniki z płytek CD dołączonych do produktów? Czy może są jakieś bardziej zaawansowane i lepsze sposoby na zdobycie tych sterów?

 

 

Edit: Ponownie zniknął dźwięk, zrestartowałem bios do optymalnych ustawień, dźwięk wrócił, ale gdy po raz kolejny, tym razem podczas gry w Skyrim dźwięk zniknął, reset już nie pomógł. Pewnie płyta do gwarancji.

Edited by pioter29

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.