Skocz do zawartości
Mucha_bn

Athlon czy Celeron

Rekomendowane odpowiedzi

ej panowie,panowie....spokojniej troszke

 

jesli wezmiemy takiego celka 2GHz i krecniemy go na 3GHz ,jak by nie patrzec podkrecimy go rowniutko o 1GHz (odkrywcze nie :wink: )

 

natomiast taki Xp1700+ (1460MHz) podkrecony do 2400+ (2GHz) zyskuje o ile dobrze licze 540MHz  

 

wiec teoretycznie lepiej podkreca sie celeron........ale i tak nie dorasta do piet athlonowi jesli chodzi o wydajnosc,a chyba liczy sie wydajnosc a nie zegar :wink:  

 

EOT

Wreszcie ktoś trzeźwo myślący, możesz być z siebie dumny :D zrozumiałeś to co temu kolesiowi próbuje przetłumaczyć na "jego język" już od kilku postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej panowie,panowie....spokojniej troszke

 

jesli wezmiemy takiego celka 2GHz i krecniemy go na 3GHz ,jak by nie patrzec podkrecimy go rowniutko o 1GHz (odkrywcze nie :wink: )

 

natomiast taki Xp1700+ (1460MHz) podkrecony do 2400+ (2GHz) zyskuje o ile dobrze licze 540MHz  

 

wiec teoretycznie lepiej podkreca sie celeron........ale i tak nie dorasta do piet athlonowi jesli chodzi o wydajnosc,a chyba liczy sie wydajnosc a nie zegar :wink:  

 

EOT

Wreszcie ktoś trzeźwo myślący, możesz być z siebie dumny :D zrozumiałeś to co temu kolesiowi próbuje przetłumaczyć na "jego język" już od kilku postów.

no to super ,naprawde strasznie sie ciesze ale skonczcie juz te wojne na mieso bo obydwoje robicie obore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Oooo ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>! Ty jesteś albo ślepy albo głupi. Po cholere mi te 3GHz skoro procek 2GHz (lub 2000+) będzie lał tego celka po <font color="#FF0000">[ciach!]</font>????

Dla satysfakcji, że osiągnałem 3GHz??????? To jest jakaś mania liczb???? Po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mi coś na czym i tak połowa gier będzie się ciąć..... Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>.a człowieku nie obrażaj mnie, chyba pytający już wybrał Athlona ślepy jesteś?poza tym chyba napisałem już co myśle o wydajności nowych Celeronów, nie umiesz czytać? rozmawialiśmy o podkręcaniu i tylko o suchych faktach i tylko takie zadufane w AMD cioty jak ty mówią że te grzejniki się lepiej podręcają od Intela.

Jeżeli jesteś tak krótkowzroczny, że widzisz tylko wyniki w MHz to ci jest dobry okulista potrzebny! I AXP kręcą się przynajmniej tak dobrze jak Pentiumy - to jest fakt! Więc nie wyjeżdżaj mi tu z taką wyższością procków Intela. Poza tym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mnie obchodzi co kto sobie wybierze, bo to jego kasa, ale jak ktoś podaje jakąś papkę, a nie informacje to mnie krew zalewa. I co z tego, że się tak kręcą???? Czy to o to chodzi??? Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.... :evil:

A ty jesteś tak ślepy że widzisz tylko to co chcesz widzieć bo k u r w a ile razy będe powtarzał że wiem jaka jest wydajnośc Celeronów4, ale podkręcają się dużo lepiej od Athlonów a że nie przynosi to rzadnego efeku to nie o tym rozmawialiśmy,udajesz wielkiego mastaha podkręcania, komp w 78% chłodzony azotem a ty swoje "cudo" podkręczasz na 2400+ :lol: :lol: :lol:

 

powtórze to jeszcze raz bo chyba nie przeczytałeś:

 

Powinieneś dostać bana bo pomimo 2000 postów zapomniałeś że Forum to nie obora w której jak wnioskuje z poziomu twoich wypowiedzi spędziłeś większośc życia.

Buahahaha, gdzie zgubiłeś Bolka??? :lol:

Doskonale wiem, że pisałeś, że Celki mają <span style="color:red;">[ciach!]</span>ianą wydajność, ale po <span style="color:red;">[ciach!]</span>a ciągniesz temat z ich wyższością w podkręcaniu??? Już lepszy byłby argument P4 1,8@3GHz, bo takie były realne wyniki i wydajność normalna. Nie porównój celerona do procesora :lol:

Poza tym nie uważam się za masta w podkręcaniu, a z tym azotem to widzę, że koledze najwyraźniej inteligencji zabrakło - cóż ja nic na to nie poradzę (to może z dzieciństwa ci się ta obora skojarzyła? bo ja nie wiem skąd?)...

A najlepsze jest to, że firma, która ma 80% rynku nie potrafi pobić konkurenta, który ma ledwo 16.... :D

Choć ta przewaga może niedługo stopnieć - po wejściu Opteronów na rynek serwerów.

Nie no po prostu pięknie.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, i nie zgodzę się z tym przeliczeniem możliwości podkręcania ze względu na różnice w architekturze. Po to został wprowadzony PR (który jednak trochę kuleje, ale lepsze to niż takie porównanie jak wyżej) żeby móc realnie porównywać procki obu firm. Tak więc dla mnie to jest 700MHz "mocy", a osiągalne jest spokojnie 1700+@3000+, więc AMD przeważa.

Aha, i 2400+ to tylko normalna praca mojego kompa, który spokojnie biega sobie na max. 2700+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Oooo ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>! Ty jesteś albo ślepy albo głupi. Po cholere mi te 3GHz skoro procek 2GHz (lub 2000+) będzie lał tego celka po <font color="#FF0000">[ciach!]</font>????

Dla satysfakcji, że osiągnałem 3GHz??????? To jest jakaś mania liczb???? Po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mi coś na czym i tak połowa gier będzie się ciąć..... Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>.a człowieku nie obrażaj mnie, chyba pytający już wybrał Athlona ślepy jesteś?poza tym chyba napisałem już co myśle o wydajności nowych Celeronów, nie umiesz czytać? rozmawialiśmy o podkręcaniu i tylko o suchych faktach i tylko takie zadufane w AMD cioty jak ty mówią że te grzejniki się lepiej podręcają od Intela.

Jeżeli jesteś tak krótkowzroczny, że widzisz tylko wyniki w MHz to ci jest dobry okulista potrzebny! I AXP kręcą się przynajmniej tak dobrze jak Pentiumy - to jest fakt! Więc nie wyjeżdżaj mi tu z taką wyższością procków Intela. Poza tym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mnie obchodzi co kto sobie wybierze, bo to jego kasa, ale jak ktoś podaje jakąś papkę, a nie informacje to mnie krew zalewa. I co z tego, że się tak kręcą???? Czy to o to chodzi??? Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.... :evil:

A ty jesteś tak ślepy że widzisz tylko to co chcesz widzieć bo k u r w a ile razy będe powtarzał że wiem jaka jest wydajnośc Celeronów4, ale podkręcają się dużo lepiej od Athlonów a że nie przynosi to rzadnego efeku to nie o tym rozmawialiśmy,udajesz wielkiego mastaha podkręcania, komp w 78% chłodzony azotem a ty swoje "cudo" podkręczasz na 2400+ :lol: :lol: :lol:

 

powtórze to jeszcze raz bo chyba nie przeczytałeś:

 

Powinieneś dostać bana bo pomimo 2000 postów zapomniałeś że Forum to nie obora w której jak wnioskuje z poziomu twoich wypowiedzi spędziłeś większośc życia.

Buahahaha, gdzie zgubiłeś Bolka??? :lol:

Doskonale wiem, że pisałeś, że Celki mają <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wydajność, ale po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ciągniesz temat z ich wyższością w podkręcaniu??? Już lepszy byłby argument P4 1,8@3GHz, bo takie były realne wyniki i wydajność normalna. Nie porównój celerona do procesora :lol:

Poza tym nie uważam się za masta w podkręcaniu, a z tym azotem to widzę, że koledze najwyraźniej inteligencji zabrakło - cóż ja nic na to nie poradzę (to może z dzieciństwa ci się ta obora skojarzyła? bo ja nie wiem skąd?)...

A najlepsze jest to, że firma, która ma 80% rynku nie potrafi pobić konkurenta, który ma ledwo 16.... :D

Choć ta przewaga może niedługo stopnieć - po wejściu Opteronów na rynek serwerów.

Nie no po prostu pięknie.... :lol:

Moze mi powiesz że chłodzisz azotem wszystko poza procem? :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się kręci?? :lol:

Dłuuugo pod kamieniem siedziałeś (joke :P) :lol:

Nie wiem co w tym śmiesznego Celeron się kręci na 3Ghz(wydajnośc jak P4 1.6a ale fakt faktem) na boxie a Athon?2.2Ghz na dobrym kulerku.

Tylko, że to 2,2GHz oznacza 2800+, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym megaherze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> znaczą, więc może być nawet Celeron 2@5Ghz i tak go nie kupię.

To i tak mniej i to na lepszym chłodzeniu.

Oooo ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>! Ty jesteś albo ślepy albo głupi. Po cholere mi te 3GHz skoro procek 2GHz (lub 2000+) będzie lał tego celka po <font color="#FF0000">[ciach!]</font>????

Dla satysfakcji, że osiągnałem 3GHz??????? To jest jakaś mania liczb???? Po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mi coś na czym i tak połowa gier będzie się ciąć..... Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>....

<font color="#FF0000">[ciach!]</font>.a człowieku nie obrażaj mnie, chyba pytający już wybrał Athlona ślepy jesteś?poza tym chyba napisałem już co myśle o wydajności nowych Celeronów, nie umiesz czytać? rozmawialiśmy o podkręcaniu i tylko o suchych faktach i tylko takie zadufane w AMD cioty jak ty mówią że te grzejniki się lepiej podręcają od Intela.

Jeżeli jesteś tak krótkowzroczny, że widzisz tylko wyniki w MHz to ci jest dobry okulista potrzebny! I AXP kręcą się przynajmniej tak dobrze jak Pentiumy - to jest fakt! Więc nie wyjeżdżaj mi tu z taką wyższością procków Intela. Poza tym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> mnie obchodzi co kto sobie wybierze, bo to jego kasa, ale jak ktoś podaje jakąś papkę, a nie informacje to mnie krew zalewa. I co z tego, że się tak kręcą???? Czy to o to chodzi??? Ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.... :evil:

A ty jesteś tak ślepy że widzisz tylko to co chcesz widzieć bo k u r w a ile razy będe powtarzał że wiem jaka jest wydajnośc Celeronów4, ale podkręcają się dużo lepiej od Athlonów a że nie przynosi to rzadnego efeku to nie o tym rozmawialiśmy,udajesz wielkiego mastaha podkręcania, komp w 78% chłodzony azotem a ty swoje "cudo" podkręczasz na 2400+ :lol: :lol: :lol:

 

powtórze to jeszcze raz bo chyba nie przeczytałeś:

 

Powinieneś dostać bana bo pomimo 2000 postów zapomniałeś że Forum to nie obora w której jak wnioskuje z poziomu twoich wypowiedzi spędziłeś większośc życia.

Buahahaha, gdzie zgubiłeś Bolka??? :lol:

Doskonale wiem, że pisałeś, że Celki mają <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wydajność, ale po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ciągniesz temat z ich wyższością w podkręcaniu??? Już lepszy byłby argument P4 1,8@3GHz, bo takie były realne wyniki i wydajność normalna. Nie porównój celerona do procesora :lol:

Poza tym nie uważam się za masta w podkręcaniu, a z tym azotem to widzę, że koledze najwyraźniej inteligencji zabrakło - cóż ja nic na to nie poradzę (to może z dzieciństwa ci się ta obora skojarzyła? bo ja nie wiem skąd?)...

A najlepsze jest to, że firma, która ma 80% rynku nie potrafi pobić konkurenta, który ma ledwo 16.... :D

Choć ta przewaga może niedługo stopnieć - po wejściu Opteronów na rynek serwerów.

Nie no po prostu pięknie.... :lol:

Moze mi powiesz że chłodzisz azotem wszystko poza procem? :lol: :lol: :lol:

Nieee no nie mogę! :lol:

Naprawdę nie załapałeś tego?

No dobra, mała podpowiedź - kompa chłodzę w 100% powietrzem :D

Już jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie klimaty :D :twisted:

Intel Vs AMD

Ati vs Nvidia

Pożrą sie o wyższośc świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy

i nic z tego nie wyniknie :?

Kupa bluzgów i chamstwa :roll: :? :evil:

Normalnie bezsilność :(

Przynajmniej raz w tygodniu taki temat powstaje gdzie paru "Milych gości się bluzga"

Panowie w imię czego :?:

Komputer to nie żona :!:

Pokażcie testy i gość sam wybierze sobie konfig

TU SĄ TESTY WYDAJNOŚCI PROCESORÓW

 

 

 

8O :? Aaaaaaaaaaaaa

już wiem po co takie tematy powstają goście sobie posty nabijają :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko prosilem o rade a tu dowiedzialem sie wielu rzeczy dzieki chlopaki. Mikaelus sory ale zastanow sie coty robisz... wpieprzasz sie na tematy i wywolujesz wojny, zachowujesz sie jakbys byl bogiem overclockingu. Prawda taka ze cobys niepowiedzial i tak bylbys pionkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy ja gdzieś coś takiego powiedziałem? Co więcej nie uważam się wcale za jakiegoś boga OC, bo nie mam kasy żeby się "kształcić" ;)

I to nie ja wywołałem oba starcia - nienawidzę po prostu jak ktoś pieprzy takie głupoty i jeszcze na dodatek obraża mnie i innych (do do ciebie "mucho").

 

:lol: Po prostu ekstra... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , podkręcalność najlepiej mierzyć w procentach (100% co całkość,procent to poprostu inny zapis ułamka to specjalnie dla piliego bo dziecko jeszcze sie o tym w szkole nie uczyło , w końcu przerabia sie to dopiero w 5 klasie)tak więc dla athlona 1700+ podkręcenie o 50% nie stanowi zazwyczaj problemu , (1466+50%=~2,2GHz specjalnie dla poliego bo to by było za trunde działanie aby wykonał je samodzielnie)

Nazywanie AMD`ków grzejnikami równa sie z nazywanie intelów jeszcze większymi grzejnikami , taki P4 3GHz rozprasza 100W ciepła podczas gdy 3000+ 74W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czy ja gdzieś coś takiego powiedziałem? Co więcej nie uważam się wcale za jakiegoś boga OC, bo nie mam kasy żeby się "kształcić" ;)

I to nie ja wywołałem oba starcia - nienawidzę po prostu jak ktoś pieprzy takie głupoty i jeszcze na dodatek obraża mnie i innych (do do ciebie "mucho").

 

:lol: Po prostu ekstra... :lol:

Nie ty rozpętałeś tę wojnę?zacznij czytać wzystko od początu -to ty pierwszy powiedziałeś że nie umię czytać albo jestem głupi -dalej uwazaż że to ja cię pierwszy wyzwałem?, broniłem się i naturalną odp. był atak.

 

Majdan Widze że już jesteś w piątej klasie Brawo :lol: Nie spodziewałem sie naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ty rozpętałeś tę wojnę?zacznij czytać wzystko od początu -to ty pierwszy powiedziałeś że nie umię czytać albo jestem głupi -dalej uwazaż że to ja cię pierwszy wyzwałem?, broniłem się i naturalną odp. był atak.

 

Majdan Widze że już jesteś w piątej klasie Brawo :lol: Nie spodziewałem sie naprawde

Ty naprawde nie potrafisz czytać , nie napisałem że ja jestem w 5 klasie tylko że w piątej klasie uczą procentów , a dla ciebie to za wysoki poziom naucz sie czytać bo widać że nawet tego nie potrafisz nie wspominając już o matematyce.

ps.Mój komp też jest chłodzony w 78% azotem , wszystko chłodze azotem oprucz procesora :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ty rozpętałeś tę wojnę?zacznij czytać wzystko od początu -to ty pierwszy powiedziałeś że nie umię czytać albo jestem głupi -dalej uwazaż że to ja cię pierwszy wyzwałem?, broniłem się i naturalną odp. był atak.

 

Majdan Widze że już jesteś w piątej klasie Brawo :lol: Nie spodziewałem sie naprawde

Ty naprawde nie potrafisz czytać , nie napisałem że ja jestem w 5 klasie tylko że w piątej klasie uczą procentów , a dla ciebie to za wysoki poziom naucz sie czytać bo widać że nawet tego nie potrafisz nie wspominając już o matematyce.

ps.Mój komp też jest chłodzony w 78% azotem , wszystko chłodze azotem oprucz procesora :lol:

Majdan tak się podniecałeś tymi ułamkami że odniosłem wrazenie że jesteś w piątej klasie. mikaelus już powiedział o co chodzi z tym azotem więc się już tak tym nie podniecaj bo widze że JUŻ potrafisz też czytać więc teraz będziesz małpował wszystko co inni powiedzieli. Jeszcze się naucz pisać: OPRUCZ :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że [ciach] [ciach] [ciach] [ciach] [ciach] [ciach] :)

może porozmawiajmy na tematy ogrodnicze, tam nie ma różnych firm, wszystko samo rośnie a kwestie dawkowania nawozów i częstotliwości podlewania można przeczytać w każdym poradniku działkowca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...