Skocz do zawartości
NetManek

Fajny sposób ? // NAJTAŃSZE CHŁODZENIE

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślałem, czy zamiast kupować wentylatorki, systemy chłodzące i to wszystko nie lepiej zdiąć po prostu w zwyczajny sposób obudowę ? Chyba to by załatwiło sprawę przegrzewania się procków (nawet troszeczkę podkręconych). Wiadomo, jeżeli chcemy się bawić na "wyższych obrotach" to nie możemy sobie zrobić takiego chłodzenia. Ale chyba dla mniej profesjonalnej zabawy można spróbować ? Co Wy na to ??? Szczególnie , że takie chłodzenie jest najtańsze ... ... ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze daje , jednak przy odpowiednim ustawieniu samych wiatrakow w obudowie i jej uszczelnieniu mozna uzyskac wiecej . Jeden pod zasialczem (wywiewa), drugi z przodu w koszyczku(wwiewa), a trzeci w wywierconej dziurze prostopadle nad prockiem i jusz (wwiewa) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra 2-3 stopnie, ale jeżeli obok stoi duży wentylator i ciągle to chłodzi to wtedy tak na oko to ile ???

To wcale nie jest zly pomysl !!! Ja na takim czyms jechalem ze 2 miesiace :P Wiedzialem ze w wakacje mam nowego pc to po co kase w starego wkladac a wentylator na procku (pIII) prawie stal a tak głosny byl że :evil: . No wiec postawilem obok duzy wentylator dmuchal prosto na procesor i na grafike temperatura stabilna. Jak ludzie od neta do mnie przychodzili zeby podlaczyc to sie dziwili :)

 

Teraz mam p4 wydajnosc wzrooooosla :D ale mam :?: pytanie :?: Czy 56 stopni po 3 godz na www i 60 stopni po 2 godzinach grania w Counter-Strike, to duzo jak na taki procek ?? potrzeba czegos jeszcze do schladzania ?? czy nie bo sam nie wiem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo głośne, ja kiedyś tak chłodziłem, ale po bliższej analizie można stwierdzić że to nie daje prawie nic ! W sumie kilka stopni, czasem więcej, ale za to jakie głośne :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z pomyslem kupienia sonie takich gadzetow jak: maty wygluszajace, wentylki do budy, wszelkiego rodzaju uszczelki itp.

Dziwi mnie jednak fakt zdejmowania/rozbierania obudowy 8O mi by sie nie chcialo ciagle odkurzac i czyscic wnetrze i podzespoly co miesiac :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po zdjęciu obudowy temperatura dysku wzrosła o 6*, proca o 3 a budy o 2.

 

Zwyczajnie powietrze nie przechodzi przez obudowę. Jak jest zamknięta, to wpada ładnie przez przedni wlot, przechodzi przez okolice dysku, całej MB i wypada przez zasilacz i wiatrak (szt 1 na 5V) z tyłu. A jak otworzę, to przez przód praktycznie nic nie wpada, dokoła dysku kisi się ciepełko, dookoła płyty też niewiele się rusza a PSU i wiatrak z tyłu w znaczącej części wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e powietrze właśnie zassane z zewnątrz.

 

Jeżeli po zdjęciu boków temperatura w obudowie spada, to musi to być baaardzo badziewnie wentylowana. Trzeba pospinać kabelki i zapewnić sensowny obieg powietrza.

 

Oczywiście mówiłem o konfigu II :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, czy zamiast kupować wentylatorki, systemy chłodzące i to wszystko nie lepiej zdiąć po prostu w zwyczajny sposób obudowę ? Chyba to by załatwiło sprawę przegrzewania się procków (nawet troszeczkę podkręconych). Wiadomo, jeżeli chcemy się bawić na "wyższych obrotach" to nie możemy sobie zrobić takiego chłodzenia. Ale chyba dla mniej profesjonalnej zabawy można spróbować ? Co Wy na to ??? Szczególnie , że takie chłodzenie jest najtańsze ... ... ...

No comment, po prostu koleś jest smieszny, albo niedorozwiniety, ewentualnie nabija sobie posty qrewsko głupimi topicami. Najtańsze chłodzenie to jest takie kiedy siostra dmucha ci na radiator. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, czy zamiast kupować wentylatorki, systemy chłodzące i to wszystko nie lepiej zdiąć po prostu w zwyczajny sposób obudowę ? Chyba to by załatwiło sprawę przegrzewania się procków (nawet troszeczkę podkręconych). Wiadomo, jeżeli chcemy się bawić na "wyższych obrotach" to nie możemy sobie zrobić takiego chłodzenia. Ale chyba dla mniej profesjonalnej zabawy można spróbować ? Co Wy na to ??? Szczególnie , że takie chłodzenie jest najtańsze ... ... ...

No comment, po prostu koleś jest smieszny, albo niedorozwiniety, ewentualnie nabija sobie posty qrewsko głupimi topicami. Najtańsze chłodzenie to jest takie kiedy siostra dmucha ci na radiator. :lol:

O ja!! to mnie rozwaliło :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze chłodzenie to jest takie kiedy siostra dmucha ci na radiator.

Nie MAM SIOSTRY !!! :P

No to żałuj, siostra to swietny pomocnik do prac domowo-elektronicznych (no moze z tymi elektronicznymi to niezbyt bo moze cos spalic :lol: ) A zreszta, pewnie i tak ci sie nudzi przed kompem wiec sam troche podmuchaj, potwierdzono naukowo ze 30 minut takiego dmuchania to jak przejazdzka na rowerze.. widzisz, same plusy takich tanich rozwiazan: komp zimniejszy i płuca zdrowe :D Byłbym zapomniał , nie mozesz palic, bo jak taki palacz podmucha to komputer moze dostac chronicznego zapalenia rezystorow.

 

A tak wogule to przyklejmy ten topic, to jest przełomowy temat, ja bym nigdy na to nie wpadł. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Ameryki nie odkryłem, ale czy to dużo daje czy nie ? Wiem, że tylko trzeba ciągle odkurzać, ale nie wiem jakie po za tym są z tego korzyści ??? :D

btw o dziwo właśnie komp o wieeeeeeeele mniej się kurzy gdy obudowa jest otwarta! <sprawdźcie sami!> potwierdzaja to moje wieloletnie doświadczenia z obudowami 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Ameryki nie odkryłem, ale czy to dużo daje czy nie ? Wiem, że tylko trzeba ciągle odkurzać, ale nie wiem jakie po za tym są z tego korzyści ??? :D

btw o dziwo właśnie komp o wieeeeeeeele mniej się kurzy gdy obudowa jest otwarta! <sprawdźcie sami!> potwierdzaja to moje wieloletnie doświadczenia z obudowami 8)

tez to zauwazylem gdy masz dodatkowe wentyle to one pchaja ten kurz jakos mocniej do srodka. Wracajac do watku fakt faktem temp. spada 3-5*C ale za to jest duzo glosniej jednak gdy odpowiednio bedziesz wentylowal bude to nawet zamknieta bedzie bardziej wydajna niz otwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic jest idiotyczny, ale pomysl przebija juz wszystko

 

Po co sobie kupowac wogole obudowe? Mozna miec wszystko na wierzchu. Mozna rowniez komputer wsadzic do lodowki, zalac go olejem, dmuchac na niego caly czas, obsypac kostkami lodu, itp.

 

Obudowa po cos jest - kazdy wie po co. Sztuka polega na tym, zeby zlozyc sobie dobre chlodzenie, ktore bedzie wydajne przy zamknietej obudowie, niezaleznie od pogody i bez koniecznosci Twojej ciaglej ingerencji.

 

Zdjecie obudowy to zwykle prostactwo, partactwo i pojscie na latwizne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Ameryki nie odkryłem, ale czy to dużo daje czy nie ? Wiem, że tylko trzeba ciągle odkurzać, ale nie wiem jakie po za tym są z tego korzyści ??? :D

btw o dziwo właśnie komp o wieeeeeeeele mniej się kurzy gdy obudowa jest otwarta! <sprawdźcie sami!> potwierdzaja to moje wieloletnie doświadczenia z obudowami 8)
?????????

Poważnie??????

Patrz, moje wieloletnie doświadczenia mówią mi, że najlepsze karty graficzne to Riva TNT 32 MB - niezawodna, wydajna, nie grzeje się.

Szkoda tylko, że nasze wspólne doświadczenia są nieaktualne : mam obudowę Anteca, wiatraczek z przodu z filtrem i nie ma ŻADNEGO porównania z poprzednimi obudowami, zamkniętymi czy - zwłaszcza - otwartymi jak chodzi o stopień zakurzenia.

Ponadto w każdym badziewnym sklepie z elektroniką (no, prawie każdym) możesz kupić za grosze filtry na wentylator. Założyć na wiatraczku wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ącym. I sprzątać w komputerze raz na pół roku, a nie co miesiąc :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możbna kupić fitry te z 4maxu ale o nich sie nie wyopwiem bo nie miałem albo dać siatke metalową

Wszystko to bylo dosc dawno, ale uzywalem w poprzedniej wersji swojej budy ten filtr z 4maxu na wiatraku 120mm ktory mialem z boku obudowy. Po 2 tygodniach widac na nim bylo niezla warstwe kurzu... co znaczy ze dzialal wysmienicie :idea:

Co by bylo jakby ten caly syf wlacial do srodka wprost na coolerek od procka :?: Wole nie myslec...

 

Ze wzgledow czysto estetycznych w obecnej wersji zmienilem filry z 4maxu na oslony glosnikow samochodowych obciagniete gesta ponczocha :arrow: efekt piorunujacy i wyglad niezly - polecam :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co za kretyn umieszcza nawiew do proca pod zasiłą. Zupełny brak wiedzy i najgorsze jest to, że potem inni moga się tego nauczyć.

Tańsza alternatywa: zrób sobie prosty tunel z butelki pet 1,5 litra od proca do boku obudowy. Jest na pewno wydajniejszy niz to badziewie z allegro, bo jest krótszy; nie ma zakrętów; gładkie ścianki bez ząbków mają mniejsze opory ssania powietrza. Ja tak chłodzę 98 watowy procek i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...