Skocz do zawartości
Mati18

3dmark2001SE -problem

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam maly problem. Mam Celerona 1700MhZ, GF4MX440SE, 128DDR, i mam wynik na standardowym tescie w granicach 2400 co jest grane??!!

to pogroobione to głowne powody słabego wyniku w 3dsmarku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam maly problem. Mam Celerona 1700MhZ, GF4MX440SE, 128DDR, i mam wynik na standardowym tescie w granicach 2400 co jest grane??!!

W Twoim przypadku są trzy przyczyny takiego kiepskiego wyniku:

1. Słaba karta graficzna

2. Słaby procesor

3. Słaba płyta główna

 

Wiem o czym piszę bo w pracy też mam Celerona 1700 na płycie z chipsetem VIA. Jest to niestety kiepska kombinacja. Główną przyczyną jest jednak cienka karta graficzna. Trzeba było za podobne pieniądze kupić Athlona i grafikę na Radeonie to miałbyś w 3DMarku ok. 8 tys. punktów... spójrz na podpis 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYNIK JEST ZBYT NISKI!!

POWINIENEŚ MIEC BEZ 3000-4000 3DMARKÓW.

JAKIE MASZ STERY,WINDA JAKA I CZY STERY DO PLYTY GLOWNEJ SA ZAINSTALOWANE :?:

Tez mi sie tak wydaje... ja spokojnie przekraczam 3K w 3DMark 2001 SE a sprze zdeka stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYNIK JEST ZBYT NISKI!!

POWINIENEŚ MIEC BEZ 3000-4000 3DMARKÓW.

JAKIE MASZ STERY,WINDA JAKA I CZY STERY DO PLYTY GLOWNEJ SA ZAINSTALOWANE :?:

Tez mi sie tak wydaje... ja spokojnie przekraczam 3K w 3DMark 2001 SE a sprze zdeka stary.

chcesz mi powiedziec ze na Radeonie 256 32MB SDR i D1300 przekraczasz "spokojnie" 3k 8O - to chyba najszybszy taki radeonek na swiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o karte no to tak: Graphics Core 256 - bit; Memory bandwith (memory interface 128 - bit) 5,3Gb/s ; Memory bandwith (memory interface 64-bit) 2.15Gb/s; i jeszcze jedno 64M high-speed 128-bit DDR RAM memory i co teraz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYNIK JEST ZBYT NISKI!!

POWINIENEŚ MIEC BEZ 3000-4000 3DMARKÓW.

JAKIE MASZ STERY,WINDA JAKA I CZY STERY DO PLYTY GLOWNEJ SA ZAINSTALOWANE :?:

Tez mi sie tak wydaje... ja spokojnie przekraczam 3K w 3DMark 2001 SE a sprze zdeka stary.

chcesz mi powiedziec ze na Radeonie 256 32MB SDR i D1300 przekraczasz "spokojnie" 3k 8O - to chyba najszybszy taki radeonek na swiecie

A czemu był miał nie przekraczać???? Ten radeon jest lepszy od gf2mx a ja kiedys na Athlonie 1.2 256ram i gf2mx miałem 2800 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYNIK JEST ZBYT NISKI!!

POWINIENEŚ MIEC BEZ 3000-4000 3DMARKÓW.

JAKIE MASZ STERY,WINDA JAKA I CZY STERY DO PLYTY GLOWNEJ SA ZAINSTALOWANE :?:

Tez mi sie tak wydaje... ja spokojnie przekraczam 3K w 3DMark 2001 SE a sprze zdeka stary.

chcesz mi powiedziec ze na Radeonie 256 32MB SDR i D1300 przekraczasz "spokojnie" 3k 8O - to chyba najszybszy taki radeonek na swiecie

No zakup mi sie udał (i to 2 lata temu :!: ). Co prawda aktualnie na Omegach 3.5 mam 2777 ale na Catalystach przekrczalem 3K tylko ze niektore gry mi sie wieszały.

 

Tu masz link: http://service.futuremark.com/compare?2k1=6753515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki graficzne to 41.04, Windows XP PRO, a do plyty glownej nie instalowalem sterownikow jeszcze bo mam swiezy system :D

A na innym systemie bylo to samo??Sterowniki do plyty raczej ci wiele w tym wypadku nie pomoga (Xp juz ma tam jakies stery). Spróbuj jakis innych detonatorów. Moze jakies z serii 30.xx (moze beda lepiej dzialaly u ciebie) albo jakies nowsze (44.xx) :wink: Musisz popróbować. A tego Celka jeszcze nie podkręcałeś ?? Powinneś z niego wycisnąć trochę. No i karta graficzna tez bym dal pod oc :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do procka to jest maly zonk nie oge go podkrecic ma male zabezpieczenie a nie chce grzebac przy nim

a cos dokladniej z tym procem. Z niego trochę by wyciągłes :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do procka to jest maly zonk nie oge go podkrecic ma male zabezpieczenie a nie chce grzebac przy nim

a cos dokladniej z tym procem. Z niego trochę by wyciągłes :twisted:

w bisie jak zmieniam obojetnie magistrale czy mnoznik to po ponownym odpaleniu kompa czarny ekran glosniczek piszczy i procek wraca spowrotem na 1700MhZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Celka przydaloby ci się troszkę wiecej ramu (przynajmniej 256 mb) moze 512mb :wink: Ale w 3DMarku punktów by ci specjalnie nie przybylo (moze z 50wiecej) ale gry i system duzo lepiej by chodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Celka przydaloby ci się troszkę wiecej ramu (przynajmniej 256 mb) moze 512mb :wink:  Ale w 3DMarku punktów by ci specjalnie nie przybylo (moze z 50wiecej) ale gry i system duzo lepiej by chodził

w niedlugim czasie zamierzam dokupic 128 ddr ale to mi tylko pomoze w grach a nie w 3dmarku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Celka przydaloby ci się troszkę wiecej ramu (przynajmniej 256 mb) moze 512mb :wink:  Ale w 3DMarku punktów by ci specjalnie nie przybylo (moze z 50wiecej) ale gry i system duzo lepiej by chodził

w niedlugim czasie zamierzam dokupic 128 ddr ale to mi tylko pomoze w grach a nie w 3dmarku :(

A na czym ci bardziej zalezy zeby w 3DMarku miałes np. 20000score i gry ci szarpały czy zeby miec 3000 i zeby gry chodziły dobrze :wink:

 

Oczywiście to jest tylko przykład (głupi ale jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Celka przydaloby ci się troszkę wiecej ramu (przynajmniej 256 mb) moze 512mb :wink:  Ale w 3DMarku punktów by ci specjalnie nie przybylo (moze z 50wiecej) ale gry i system duzo lepiej by chodził

w niedlugim czasie zamierzam dokupic 128 ddr ale to mi tylko pomoze w grach a nie w 3dmarku :(

A na czym ci bardziej zalezy zeby w 3DMarku miałes np. 20000score i gry ci szarpały czy zeby miec 3000 i zeby gry chodziły dobrze :wink:

 

Oczywiście to jest tylko przykład (głupi ale jest)

Czemu głupi? :? Ja dokładnie tak mam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...