Skocz do zawartości
Ghazi

Dziwne resety sprzętu :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Działał dobrze przez 5 minut i nagle czarny ekran. Tak, jakby ktoś wcisnął reset. Sorry, nie mam czasu szukać, bo pewnie zaraz się wyłączy :P

 

Temeratura proca 50C (u mnie to normalka)

Czipset 33C

Zasilacz 110W (działał 2 lata bez problemów)

Napięcia: (z programu MSI z płytą)

12V= 12,5~12,7

3V= 3,48

5V=4,9~5,3

Vcore (nie wiem co to) :P 1,83

Voltage= 0,42 ~ 0,48

 

Dodam, że problem pojawił się nagle.

 

Konfig:

Słynny zasilacz 110W no name, Ge-Force 4MX no name, 256ram No-name, Antek 1,2; na prcu Spire alu, CD LG, Baracuda 30Gb; MSI K7T Turbo

 

To jest komp, który miałem u siebie, ale z G4 TIT, CDRW, DVD i chodził bezproblemowo. Teraz mam to co w opisie, a ten problematyczny jedzie do starszego do biura, więc nie będzie zbyt obciążony, ale tekie numery z resetami to nie przejdą :(

 

PYTANIE: CO NAWALA :?: Ja obstawiam zasiłkę, ( nie znam się na tym, jakie powinny być napięcia ), ale chodziła przez 2 lata bardziej obciążona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje ci wyciagnac wszystkie podzespoly i wyczyscic sloty. I podociskac wszystko.

Ale wg mnie bedzie to jedna z nizej wymienionych 3 rzeczy. A tak na marginesie to naprawde powinienesz poszukac.

1. Moze byc to wina procesora. Zdejmij cooler i posmaruj jadro pasta. Zazwyczaj to pomaga. Bo restarty kompa w sytuacji przez ciebie opisanej zazwyczaj sa spowodowane reakcja procka.

2. Przełoz ramy do innego slotu. Spotkalem sie z sytuacja w ktorej taki manewr pomogl.

3. Malo prawdopodobne ale tez sie z tym spotkalem. Mogą to byc skoki napiecia. Jesli problem pojawil sie nagle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wykres napięc przypomina "górki i doliny" i non stop lata pomiędzy (na przykładzie 12V) między 12,2 a 12,7 (rośnie kiedy np. włacze Worda :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje ci wyciagnac wszystkie podzespoly i wyczyscic sloty. I podociskac wszystko.

Ale wg mnie bedzie to jedna z nizej wymienionych 3 rzeczy. A tak na marginesie to naprawde powinienesz poszukac.

1. Moze byc to wina procesora. Zdejmij cooler i posmaruj jadro pasta. Zazwyczaj to pomaga. Bo restarty kompa w sytuacji przez ciebie opisanej zazwyczaj sa spowodowane reakcja procka.

2. Przełoz ramy do innego slotu. Spotkalem sie z sytuacja w ktorej taki manewr pomogl. 

3. Malo prawdopodobne ale tez sie z tym spotkalem. Mogą to byc skoki napiecia. Jesli problem pojawil sie nagle.

Ten komp składałem od nowa, przy okazji zrobiłem czyszczenie. Jezeli t. proca to 50C to nie powinno się nic dziać! (chyba?) Zaraz zapuszczę 3D Mark... Zobaczymy, czy to przez temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bedzie zasilka :)

Minely dwa lata gwarancja sie skonczyla to zaczela szalec :P

Sprawdz stabilnosc na innej mocniejszej zasilce jak nie pomoze to posprawdzaj podzespoly ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co zrobiłem:

 

1. Zmiana slotu Ramu

2. Wyłączenie dźwięku na Mobo

3. Wyjęcie wszystkich kart, Cdromów, FDD

4. Zmina taśm IDE (kiedyś jak mi taśma zmarła, to pokazywał bios HDD Seagate Baracuda 00000000000000000000 25600 GB :P)

5. ZMINA ZASIŁKI (z jeszcze nie złożonego nowego kompa - czekam na Nukleona :twisted:) na Chieftec 420W - BOSHE JAKA CISZA !! :P

 

Padł zasilacz i tyle. Dzięki za zainteresowanie problemem i poradę :P

 

 

P.S.

Jeżeli to ma być komp do biura i sprzęt, taki jak pisałem na samym poczatku (A 1,2, 256ram, 30GB, CDROM, Ge4MX) to warto się pchać w budy (od razu chcę kupić nową) za 300zł? Może Codegen 300 pociągnie? Przecież komp będzie Płatnik do ZUS i Word ONLY :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radość przedwczesna -> za 3h znowu reset :(

Odpada za wyskoka temp. bo chodził 3h i przeszedł 3dM, ale na wszelki wypadek jade na giełdę po nowy cooler

 

Mam jeszcze taką koncepcję, ze to wina Windowza, przecież XP zamiast niebieskiego ekranu czasem sam sobie daje reset! (można to jakoś sprawdzić/wyłączyć)???

 

Zaraz zapodam jakiś program do testowania ramu -> może on siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taką koncepcję, ze to wina Windowza, przecież XP zamiast niebieskiego ekranu czasem sam sobie daje reset! (można to jakoś sprawdzić/wyłączyć)???

Sam mam podobny problem : http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=37969

 

Zeby wylaczyc restarty windy wejdz do wlasciwosci systemu / zaawansowane / uruchamianie i odzyskiwanie

 

Tam jest odpowiednia "fajeczka" - ale nie wiem czy to ci cos da - spojrz jakie mi bldy wyplul :? :evil:

 

*** 0x0000008E (0xC0000005, 0xF8B97496, 0xF4B89B8C, 0x00000000)

 

*** NRKCL32.SYS - Address F8B97496 base at F8B97000, datestamp 3a4b37b3

 

wiesz cos z tego ???

 

Potrzebna bedzie jakas "enigma" :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie cos z chlodzeniem procka. Procesor nie jest odpowiednio dobrze chlodzony. Jesli to nie pasta to cooler.

51C ... to nie jest tak źle

 

Co do zasiłki - chodziło na Chieftecu 420W 3h :P

Wyłączyłem automatyczny reset i po jakimś czasie wywaliło mi niebieski ekran. Wiele nie można się rozczytać, coś tym stylu:

 

Zainstlo#@wno$#owe$#u(adzenia STOP

Sterowniki problem brak F8 by tryb awaryjny

 

100000000000000000000000000000000000235235423%@$#%@#$!

 

W razie dalszych problem#w skontktuj sie z administratorem komputera STOP F8 by powrócić.

 

Dokonano (kurcze, nie pamiętam co dokładnie coś z pamięcią - zapis??) pamięci...

 

itp. itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie jak zmienię cooler. Przeinstalowałem wszystkie drivery. Może to winda się "zużyła" - chodzi już od kwietnia, a było parę zmian w sprzęcie. Tyle, że problem wygląda na sprzętowy.

 

P.S. Cholera, nie mogę znaleźć czystej dyskietki, by sprawdzić RAM DoCMemory'em :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...