Skocz do zawartości
Gość

Help!!

Rekomendowane odpowiedzi

Slackware 9.0 czy Debian. Tylko mnie od razu nie targajcie. Mam modem, dopiero niedlugo bedzie stalka i nie wyrabiam z czytaniem tych wszystkich topikow.

 

1. Czym sie roznia.

2. Ktory lepszy, to jest stabilniejszy, bezpieczniejszy..?

3. Warto jak cos zamowic to : http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/stron...ret=wys28246868 ?

4. Sa jakies ksiazki do Slackware'a, bo do Debiana znalazlem...

 

 

Ogolnie prosze o rady, pozdrawiam i dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do domowego - slack

do serwera debian

 

Jeden pies ktory ! z debianem jednak jest wiecej roboty na poczatku bo ma stare paczki w sobie....kde 2.0 i podobne:)

chyba dobrze mowie :)

 

ja mam slacka - jestem bardzo zadowolony !!

JA PRZY NIM ZOSTAJE !

ale warto poznawac inne OS'y, dystrybucje ....[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do domowego - slack

No Debian też się nada, ja np. korzystam z Sarge i jestem zadowolony. Nie jestem jednak harcorowcem aby używać Sida.

do serwera debian

Zgodzę się. Może ma nienajnowsze pakiety ale jest to niezauważalne na serwerze (no może troche - przekompilowalem kilka paczek z Sid/Sarge na Woodiego aby mieć większą funkcjonalność). Dodatkowo po pojawieniu się dziury developrzy Debiana łatają ją w standardowych paczkach w ciągu 48h :-)

 

Jeden pies ktory ! z debianem jednak jest wiecej roboty na poczatku bo ma stare paczki w sobie....kde 2.0 i podobne:)

Problem odczuwalny tylko na workstation :-). Nie wiem co do stanu KDE ale ja używam FluxBoxa który IMHO jest najlepszym WM dla zaawansowanego uzytkownika (no dobra lubie też WindowMakera :-)

 

ja mam slacka - jestem bardzo zadowolony !!

JA PRZY NIM ZOSTAJE !

ale warto poznawac inne OS'y, dystrybucje ....

Ja mam Debiana i przy nim zostaje :-)

Btw. ostatnio mam zajebistą chęc pobawić się Gentoo. Lecz najpierw musze zbudować sobie cluster aby to w miare szybko przekompilować (tak chyba 10 szybkich PIII/Athlonów styknie aby się w ciągu jednego dnia z tym uwinąć ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia "pelna" wersja...

 

ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/linux/distributi...oo-i686-1.2.iso

 

lub rc4

 

ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/linux/distributi...x86-1.4_rc4.iso

ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/linux/distributi...x86-1.4_rc4.iso

 

Nie znam sie na gentoo ale w rc sa 2 obrazy wiec podalem komplet linkow

 

Cala masa linuxow ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/linux/distributions/ ( dla zagubionych)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...