Skocz do zawartości
slim

Nasza wlasna CPU DB

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach kupuje proca (AMD 2000XP) ale z zadnej aukcji tylko ze sklepu i w zwiazku z tym chcialem sie was spytac o dostepna w tej chwili najlepsza wersje tego procka. Znalazlem odsylacz w innym topicu do CPUdb ale tam niestety niewiel Antonowow 2k jest. Odrazu wpadlem n pomysl ze ten topic mogl by sie stac tak nasza mala wlasna baza. Proponuje wpisy proc i na ile chodzi :) I prosze odrazu o rade odnosnie tej wersji obecnie najlepszej. Mam nadziejeze dobrze z dzialem trafilem... jak nie to sie wynosze do sprzetu... ale z drugiej strony chodzi o podkrecanie... zreszta wypowiedzcie sie sami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bylem w tym zajefajnym sklepie (Patrz watek 9500 na 9700) pokazali mi wszystkie proce na stanie... pierwszy raz kupuje antonowa (intel now is outside.... stary blaszak tacie daje :D) i niestety procki na pierwszy rzut oka roznily sie kolorem laminatu jedne byly ciemniejsze brozowe... drugie jasniejsze... ale po dokladnym przyjzeniu to chyba ta sama seria... byly oznaczone w podany sposob... prosze do jutra rana napiszcie co o tym sadzicie... bo rano musze wybrac... :(((

 

AXDA2000DKT3C

RIRGA0231MPM

 

Kolejne 4 roznily sie tylko dlugim numerem bowiem w/w oznaczenie bylo na wszystkich

 

4133526280307

4133526280304

===//=== 535

===//=== 578

 

CO robic panowie... dobre procki czy nie... ktorego brac jasniejszego (jasno brozowego) czy ciemnobrozowego (roznica jest dos wyrazna... moze to nie znaczacy detal... jestem w sprawie wyboru antonowow zielony wiec sie prosze ze mnie nie smiejcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze sa to procki na stepingu a0, wiec raczej nie bralbym ich

 

A jak juz to tego z 304 na koncu

 

A co do koloru, sliwkowy, jednakowej barwy na calym jadrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kumpel mowil ze w pierwszej kolejnosci blekitny z biala poswiata, pozniej zielony, a w zadnym wypadku purpurowy (a purpura to chyba blisko sliwki... no i badz tu czlowieku madry)... poza tym z Tego co mi tlumaczyl to to jest 31 tydzien.... czyli calkiem nowe proce (z czerwca chyba)... to juz wogole zglupialem... plis help... rano ide po kompa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLLLLDATALLLL

Pierwsze pięć liter to wersja rdzenia, potem jest data w formacie RR TT, (czyli np. 0251 oznacza, że dany procesor został wyprodukowany w 51 tygodniu roku 2002) i na końcu cztery literki, które tak naprawdę nie wiem co oznaczają :-)

Są to procesory na step A0. Jak kolega wyżej powiedział - nie bierz bo bardzo tego pożałujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kumpel mowil ze w pierwszej kolejnosci blekitny z biala poswiata, pozniej zielony, a w zadnym wypadku purpurowy (a purpura to chyba blisko sliwki... no i badz tu czlowieku madry)... poza tym z Tego co mi tlumaczyl to to jest 31 tydzien.... czyli calkiem nowe proce (z czerwca chyba)... to juz wogole zglupialem... plis help... rano ide po kompa....

co do tygodnia - owszem , ale UBIEGŁEGO roku - jest jak byk : 0231 czyli 31 tydzień 2002 roku - to po pierwsze

po drugie : to A0 a one słabo się kręcą - jak zgłupiałeś to wyszukaj procka z oznaczeniem AIUHB lub AIUCB - właśnie ostatnia literka B mówi o tym że jest to stepping B0 czyli dobrze sie kręcący i wręcz masz gwarancję że na 2,2GHz ci pójdzie na AC

po trzecie : jeśli jest możliwość , to kup procka w wersji BOX - trochę drożej , procek nic lepszy ale dłuższa gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mowia ... to badziew, nie bierz zadnego z tych procow, teraz z 2000xp oplaca sie tylko brac aiuhb i jiuhb z jak najnizszym batchem (od 001 do 999) reszta to cienizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mowia ... to badziew, nie bierz zadnego z tych procow, teraz z 2000xp oplaca sie tylko brac aiuhb i jiuhb z jak najnizszym batchem (od 001 do 999) reszta to cienizna.

ja będę gulał za tydzień może za jakimś athlonkiem do podkręcnia bo drut mod się szykuje :twisted: i batch to jest to:??

4133526280304

 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 12 mam czas.... panowie o co chodzi z tym stepingiem.... na CPU DB najlepsze rezultaty wlasnie maja na procach ktorych oznaczenie konczy sie na A.... maja tylko tej seri... i rdzenie sa od takiego niebieskiego co ma biala poswiate.... do fioletowego.... tell me bo mam okazje kupic nowke po bardzo atrakcyjnej cenie.... nie ma szans ze to da sie zrobic na 2Ghz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mowia ... to badziew, nie bierz zadnego z tych procow, teraz z 2000xp oplaca sie tylko brac aiuhb i jiuhb z jak najnizszym batchem (od 001 do 999) reszta to cienizna.

ja będę gulał za tydzień może za jakimś athlonkiem do podkręcnia bo drut mod się szykuje :twisted: i batch to jest to:??

4133526280304

 

???

Jest tak jak sadzisz :D Batch(z ang.) - paczka, partia, grupa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZukaj vczegoś takiego AXDA2000DUT3CAIUHB********240001-480

Przyczym ostatnie trzy cyfry to 001-480 - tak czytaj to co napisałem.

Objaśnienie

24-numer wafla, a to jest najlepszy

001-480 Batch, im mniejszy numer tym lepiej

Przykładowe cale numery:

AXDA2000DUT3CAIUHBUPCW240001-480

AXDA2000DUT3CAIUHBUPMW240001-480

Bardzo dobre serie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super w dupe fajnie :D... poszlem do sklepu patrze a tam leza AMD 2000 z serii JIUHB z 19 tygodnia tego roku :D.... gadam z typem a on przynies kompa to Ci zamienimy.... no i teraz wypiprzylem ta kupe scierwa RIRGE ktora szla ledwo na 1,8 Ghz (64C) i mam JIUHB... do czasu zmiany zasilki na lepsza chodzi na 10*200 Mhz prime sie wlasnie robi test 112 :D... temperatura na procu 56..... co o tym sadzicie... aha no i moje kingstony sobie teraz hasaja na 200 Mhz JUPI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super w <font color="#FF0000">[ciach!]</font> fajnie :D... poszlem do sklepu patrze a tam leza AMD 2000 z serii JIUHB z 19 tygodnia tego roku :D.... gadam z typem a on przynies kompa to Ci zamienimy.... no i teraz wypiprzylem ta kupe scierwa RIRGE ktora szla ledwo na 1,8 Ghz (64C) i mam JIUHB... do czasu zmiany zasilki na lepsza chodzi na 10*200 Mhz prime sie wlasnie robi test 112 :D... temperatura na procu 56..... co o tym sadzicie... aha no i moje kingstony sobie teraz hasaja na 200 Mhz JUPI :D

Niosles kompa do serwisu na wymiane procka ? Eeee tam, nie wiesz jak to fajnie jest jak sie po raz pierwszy zdejmuje radiator :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZukaj vczegoś takiego AXDA2000DUT3CAIUHB********240001-480

Przyczym ostatnie trzy cyfry to 001-480 - tak czytaj to co napisałem.

Objaśnienie

24-numer wafla, a to jest najlepszy

001-480 Batch, im mniejszy numer tym lepiej

Przykładowe cale numery:

AXDA2000DUT3CAIUHBUPCW240001-480

AXDA2000DUT3CAIUHBUPMW240001-480

Bardzo dobre serie

Mieciu a jakiego masz Bartona ? Mozesz zapodac oznaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do serwisu ino do sklepu bo chlopaki mi dwa dni wczesniej karte podmienili jak wziolem radka co mial artefakty jak chodzil jako 9700, i im obiecalem ze pokaze jak to scierwo chodzi... przynioslem puche i na 20 monitorach (5 plazm) lecialo na moim skromnym radku demko szympansa z 9800 . Klienci sie tylko pytali po ile maja 9800 a oni mowia po 815 bo tyle te radki kosztowaly :D.... a proc ... nie ma co juz 4 godzina prima i caly czas test idzie.... ach te iteracje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZukaj vczegoś takiego AXDA2000DUT3CAIUHB********240001-480

Przyczym ostatnie trzy cyfry to 001-480 - tak czytaj to co napisałem.

Objaśnienie

24-numer wafla, a to jest najlepszy

001-480 Batch, im mniejszy numer tym lepiej

Przykładowe cale numery:

AXDA2000DUT3CAIUHBUPCW240001-480

AXDA2000DUT3CAIUHBUPMW240001-480

Bardzo dobre serie

Mieciu a jakiego masz Bartona ? Mozesz zapodac oznaczenie ?

Ja mam AXDA2500KV4DAQXEA0324SPMW****0265 najważniejsze części numeru seryjnego są pogrubione , bo reszty nie pamietam i mogłem się pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do serwisu ino do sklepu bo chlopaki mi dwa dni wczesniej karte podmienili jak wziolem radka co mial artefakty jak chodzil jako 9700, i im obiecalem ze pokaze jak to scierwo chodzi... przynioslem puche i na 20 monitorach (5 plazm) lecialo na moim skromnym radku demko szympansa z 9800 . Klienci sie tylko  pytali po ile maja 9800 a oni mowia po 815 bo tyle te radki kosztowaly :D.... a proc ... nie ma co juz 4 godzina prima i caly czas test idzie.... ach te iteracje :D

A spróbuj mu dać 200x11,5 czyli 2300MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie kasa na nowy zasilacz i nowy zasilacz to sproboje... obecnie Vcore ma wahania 0,032 V... nie chce modecoma zawczescnie zjarac.... :D

no tak. Jak kupisz zasilacz to daj znać i zapodaj jakieś wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...