Skocz do zawartości
Nerus

AIO 360 do 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

potrzebuję chłodzenia do procka, I5-8600K, do 600zł, jakie polecacie na tą chwilę?

Edytowane przez Nerus
Zapomniałem dodać ceny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, FxJ napisał:

Też właśnie tak myślałem.

Jeszcze jedno pytanie nie zamknę się w tej cenie, jeżeli chodzi o customowe buildy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz najmniejszych szans na customa w tak niskiej cenie. Poniżej 1800 zł - zapomnij.

Po za tym do i5 8600K styknie Ci dobre AIO, ten Fractal S36 chłodzi delidowanego 7900X@4.7 GHz u klienta.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, potrzebowałem dostać info dosyć szybko i zadzwoniłem do firmy pcforce.pl, poprosiłem o jakieś chłodzenie do 600 zł i w sumie wybrałem zestaw EK Water Blocks EK-MLC Phoenix 360 Core + Phoenix CPU-Cooler- Intel/AM4, wyniosło mnie to jakieś 700 zł. Niezłe chłodzenie + możliwość rozbudowy.

Co do procka to będę robił lapping + delidding — wymiana pasty na ciekły metal Grizzly.

Także myślę że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szkoda tracić gwarę w wypadku tego procka. O ile delid wykonany prawidłowo i schludnie to nie problem, bo procki RMA przechodzą to lapping jest równoznaczny z utratą gwary.

Ten procek nie jest na tyle gorący, żeby miało to sens. Delida, jasne walnij albo daj znać to Ci polecę mojego człeka od tego który robi delidy mistrzowskie ( nawet 7980XE robi przepięknie, a to trudny procek ). Natomiast lapping odradzam, będziesz potem przy odsprzedaży procka się z tym męczył, a Intel gwary nie uznaje jak masz IHS "zeżarty" nawet przez LM. Pod IHS pchaj co chcesz, ale o stan wizualny IHS dbaj :)

Podrzuć zestaw który Ci zaproponowali, obadam co tam jest ( teraz czasu na szukanie nie mam ) testy pewnej gry która ma premierę na dniach, robię ;-)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem już po delidzie i lappingu i to swojego nowego procka 8600K i starego 4790K, nie było problemu.
Co do 8600K to temperatury spadły mi o 30 stopni 20 przez delid i do tego o 10 za chłodzenie wodne (EK WB PHOENIX 360 + EK-MLC Phoenix CPU). Jestem mega zadowolony.
Jeżeli chodzi o delid to wszystko fajnie mi poszło, zdjąłem IHSa, zabezpieczyłem procka lakierem do elektroniki, podmieniłem pastę na ciekły metal i użyłem sylikonu od K2 350 stopni za jakieś 2zł, oba procki śmigają :)

Te zdjęcia to test na stocku, na 5GHz miałem temperatury rzędu 66 stopni.

HWINFO64 - Temp.PNG

IntelBurnTest.PNG

Edytowane przez Nerus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...