Skocz do zawartości
Payti

Błedy RAM .... problem help !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moimi RAM'ami i płytką. Pamięci to TwinMOS PC2700 512MB na kościach M.Tec pracujące w DUAL. Z tego co czytałem to spokojnie na 200 MHz magistrali chodzą. Płyta to Epox 8RDA+ v1.1 i wg. CPU-Z nFoce2 to rev. C1 a MCP-T to z tego co pamiętam A3. Jak ustawie pamięci na 200 MHz to np. przez noc testów w Goldmemory, gdy nie było zbyt ciepło, pojawiły się 3 przypadkowe błędy ( bajty całkowicie przekłamane ). Dziś przy upale na 200 MHz i timingach 7-3-3-2.5 przez 2 godz. nazbierały się 4 błędy. Narazie nie zwiększałem Vdimm - ustawione było na 2.63V AUTO w biosie Epox'a.

 

Co może powodować takie błędy, grzejące się mostki czy jednak RAM.

Miał ktoś z grupowiczów podobny problem?

Zależy mi przedewszystkim by kompa wykorzystać na max ale całkowicie stabilnie, ponieważ często pracuje nad dość poważnymi obliczeniami.

 

-=Payti=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  

mam problem z moimi RAM'ami i płytką. Pamięci to TwinMOS PC2700 512MB na kościach M.Tec pracujące w DUAL. Z tego co czytałem to spokojnie na 200 MHz magistrali chodzą. Płyta to Epox 8RDA+ v1.1 i wg. CPU-Z nFoce2 to rev. C1 a MCP-T to z tego co pamiętam A3. Jak ustawie pamięci na 200 MHz to np. przez noc testów w Goldmemory, gdy nie było zbyt ciepło, pojawiły się 3 przypadkowe błędy ( bajty całkowicie przekłamane ). Dziś przy upale na 200 MHz i timingach 7-3-3-2.5 przez 2 godz. nazbierały się 4 błędy. Narazie nie zwiększałem Vdimm - ustawione było na 2.63V AUTO w biosie Epox'a.  

 

Co może powodować takie błędy, grzejące się mostki czy jednak RAM.  

Miał ktoś z grupowiczów podobny problem?  

Zależy mi przedewszystkim by kompa wykorzystać na max ale całkowicie stabilnie, ponieważ często pracuje nad dość poważnymi obliczeniami.  

 

-=Payti=-

Zmartwię cię Payti, czy pocieszę - bo nie jesteś sam - twój problem to także i mój problem. Nie chcę się za dużo rozpisywać bo już kiedyś topic o podobnym problemie zakładałem:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=334...highlight=512mb

Chodzi pokrótce o to że kości 512MB podkręcają się o wiele gorzej niż kości 256MB. I tak u mnie podobnie jak u ciebie po 8 godzinach FSB200 w GoldMemory 7*3*3*2.5 2.63V 3-4 błędy. Radzę spróbować ustawienia 8*3*3*2.5 2.63V - FULL STABLE :D Oczywiście nie są to wypasione timingi - ba! - wprost przeciwnie - TRAGICZNE! - ale coś kosztem czegoś - FSB200 się kręci :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  

mam problem z moimi RAM'ami i płytką. Pamięci to TwinMOS PC2700 512MB na kościach M.Tec pracujące w DUAL. Z tego co czytałem to spokojnie na 200 MHz magistrali chodzą. Płyta to Epox 8RDA+ v1.1 i wg. CPU-Z nFoce2 to rev. C1 a MCP-T to z tego co pamiętam A3. Jak ustawie pamięci na 200 MHz to np. przez noc testów w Goldmemory, gdy nie było zbyt ciepło, pojawiły się 3 przypadkowe błędy ( bajty całkowicie przekłamane ). Dziś przy upale na 200 MHz i timingach 7-3-3-2.5 przez 2 godz. nazbierały się 4 błędy. Narazie nie zwiększałem Vdimm - ustawione było na 2.63V AUTO w biosie Epox'a.  

 

Co może powodować takie błędy, grzejące się mostki czy jednak RAM.  

Miał ktoś z grupowiczów podobny problem?  

Zależy mi przedewszystkim by kompa wykorzystać na max ale całkowicie stabilnie, ponieważ często pracuje nad dość poważnymi obliczeniami.  

 

-=Payti=-

Zmartwię cię Payti, czy pocieszę - bo nie jesteś sam - twój problem to także i mój problem. Nie chcę się za dużo rozpisywać bo już kiedyś topic o podobnym problemie zakładałem:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=334...highlight=512mb

Chodzi pokrótce o to że kości 512MB podkręcają się o wiele gorzej niż kości 256MB. I tak u mnie podobnie jak u ciebie po 8 godzinach FSB200 w GoldMemory 7*3*3*2.5 2.63V 3-4 błędy. Radzę spróbować ustawienia 8*3*3*2.5 2.63V - FULL STABLE :D Oczywiście nie są to wypasione timingi - ba! - wprost przeciwnie - TRAGICZNE! - ale coś kosztem czegoś - FSB200 się kręci :D :D :D

juz kilka razy o tym pisalem.......jesli chodzi o timingi pamieci ,zasada jest taka ze najwyzsza liczba powinna byc rowna sumie pozostalych (a przynajmniej zblizona)np. ustawienia 8-3-3-2.5 sa wydajniejsze naz 7-3-3-2.5 ,zwiazane to jest ze synchronizacja potokow pamieci.U mnie to sie sprawdza.

 

Dla przykladu zrobcie sobie tescik z timingami 2-2-2-2 i 5-2-2-2 przy fsb166 ,zobaczycie ktory tryb jest wydajniejszy (polecam do testow programik AIDA32,tam nie ma takich przeklaman jak w sandrze)

 

Wiec Vizzard twojewrecz tragiczne timingi nie sa wcale takie zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2*256 TwinMos 2700 (kosci Mtec) w Dualu i dziwnie sie kreci bo niechce pojsc na 200mhz przy najgorszych timingach!! 8-4-4-2.5 !!! nawet przy jednej kosci 256 nie chcialo isc na 200mhz !!!

moze podajcie numery jakie macie na kosciach: ja mam u góry - 0325D , na dole - TTD7608F8E60D z tego co wiem to najlepiej sie kreca ramy ktore posiadaja numer tylko ten u góry inny czyli 03074 nie wiem czy to od tego zalezy ale chyba tak

podawajcie swoje numery!!!!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vizzard i _VIP_ za info. Ustawiłem 8-3-3-2.5 i jest lepiej tylko 1 błąd przez pnad 5 godzin testowania Goldmemory. Ale jeszcze nie jest dobrze.Podjechałem na 9-3-3-2.5 i puszcze testy na noc. W sumie taka zmiana z 7 na 8 i na 9 nie spowodowała żadnego spadku wydajności transferu, wręcz przeciwnie !!! przy 8 mi się podniósł o kilkanaście MB tak jak mówił _VIP_.

Czy może tu pomóc zwiększenie napięcia do 2.77V ( tak mam w Epox'ie ), czy przypadkiem dla M.Tec nie jest to za wysokie napięcie i nie uwalę ich ?

Co sądzicie?

 

-=Payti=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vizzard i _VIP_ za info. Ustawiłem 8-3-3-2.5 i jest lepiej tylko 1 błąd przez pnad 5 godzin testowania Goldmemory. Ale jeszcze nie jest dobrze.Podjechałem na 9-3-3-2.5 i puszcze testy na noc. W sumie taka zmiana z 7 na 8 i na 9 nie spowodowała żadnego spadku wydajności transferu, wręcz przeciwnie !!! przy 8 mi się podniósł o kilkanaście MB tak jak mówił _VIP_.

Czy może tu pomóc zwiększenie napięcia do 2.77V ( tak mam w Epox'ie ), czy przypadkiem dla M.Tec nie jest to za wysokie napięcie i nie uwalę ich ?

Co sądzicie?

 

-=Payti=-

no problemos :P

 

ostatnio wszyscy z tymi timingami jada jak najnizej moga,a niewiedza ze tylko pogarszaja sobie wydajnosc jak i stabilnosc w coniektorych przypadkach :wink:

 

co do napiecia,spokojnie mozesz jechad do 2.8V ,napewno nic sie nie stanie,a powinno poprawic stabilnosc pamieci przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vizzard i _VIP_ za info. Ustawiłem 8-3-3-2.5 i jest lepiej tylko 1 błąd przez pnad 5 godzin testowania Goldmemory. Ale jeszcze nie jest dobrze.Podjechałem na 9-3-3-2.5 i puszcze testy na noc. W sumie taka zmiana z 7 na 8 i na 9 nie spowodowała żadnego spadku wydajności transferu, wręcz przeciwnie !!! przy 8 mi się podniósł o kilkanaście MB tak jak mówił _VIP_.

Czy może tu pomóc zwiększenie napięcia do 2.77V ( tak mam w Epox'ie ), czy przypadkiem dla M.Tec nie jest to za wysokie napięcie i nie uwalę ich ?

Co sądzicie?

 

-=Payti=-

Powiem szczerze, że kiedyś próbowałem podnosić napięcie na moich Twinach do 2.77V celem uzyskania lepszych timingów. Wyszło gorzej niż lepiej - po prostu komp po jakimś czasie działania zaliczał zwiechy lub restart. Myślę że było to spowodowane właśnie tym podniesieniem napięcia - pamięci się grzały (brak radiatorów - są w planach) i tak się zdarzało. Nie mniej jednak były to fazy testów OC chyba jeszcze bez chłodzenia na SB i NB - może to nie to było przyczyną :?:

 

Payti, jak będziesz próbował zwiększać voltage dla swoich kostek daj znać co zwojowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...