Skocz do zawartości
Hexolic

Czerwona dioda DRAM na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim PC, mianowicie po włączeniu świeci się czerwona dioda na płycie głównej oznaczoną nazwą DRAM, słychać wszystkie wiatraki jak pracują na pełnej mocy, żadnych innych dźwięków nie ma. Dodatkowo nie mogę sprawdzić czy to bios nie wykrywa procesora, ponieważ ekran nie wykrywa sygnału żadnego po kablu hdmi. Dodatkowo przycisk wyłączający komputer również nie działa, przez co muszę wyłączać odłączajac zasilanie. Komputer jest nowy, wszystkie części niedawno złożyłem. 

Dodatkowo znalazłem wykaż 'kompatybilnych' pamięci RAM na stronie producenta. Jest możliwe, że tam który posiadam po prostu nie współpracuje z tą płytą? 
Tutaj cała lista:
http://download.gigabyte.eu/FileList/Mem...summit.pdf



Pełna specyfikacja komputera:

Płyta Główna: Gigabyte Aorus B450 Elite rev 1.0
RAM: Ballistix Sport LT, DDR4, 8 GB,3200MHz, CL16 (BLS8G4D32AESBK) (2x8GB)
Procesor: AMD Ryzen 5 3600
Zasilacz: SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139)
Grafika: Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 (GV-N207SGAMING OC-8GC)
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)



Co sprawdzałem:
Resetowałem Bios
Próbowałem uruchomić na jednej kości RAM
Odłączałem i podłączałem ponownie zasilanie PROCESORA oraz wszystkie inne kable


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...