Jump to content
Sign in to follow this  
PePe00

Problem z Radeon RX 580

Recommended Posts

Posiadam kartę Radeon RX 580 Gaming 4GB i problem polega na tym, że gdy nie gram akurat w żadną grę, a powiedzmy przeglądam internet to ustawia się ,,tryb oszczędzania" i zegary spadają do 300 MHz. Za każdym razem gdy już chcę w coś zagrać to muszę resetować ustawienia karty, wiadomo nie trwa to jakoś długo, ale czy da się ustawić tą kartę tak, żeby cały czas pracowała ,,na maksa" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To normalne,że nieobciążona karta skręca zegary. Obniża to zużycie prądu i temperaturę karty graficznej. Gdy uruchomisz jakąś grę to Radeon sam podniesie zegary procesora graficznego i pamięci na maxa. Nie wiem po co resetujesz ustawienia karty. To wszystko dzieje się automatycznie 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety w moim przypadku to nie dzieję się automatycznie i po włączeniu gry na zegarach jest nadal 300 MHz i kilkadziesiąt fps mniej w grze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj przeinstalować sterowniki. Miałem (i mam) kilka kart z rodziny GCN (do dziś w komputerach moich dzieci działają R9 380x i R9 280, sam mam RX 480) i jeżeli pojawiały się jakieś problemy z działaniem kart to zazwyczaj były to problemy ze sterownikami. 

P.S.

Jaki masz zasilacz? Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale może z powodu braku prądu karta nie wkręca się na maksymalne obroty.

Edited by biggos

Share this post


Link to post
Share on other sites

To raczej nie wina zasilacza (600 W), po tym jak zresetuje ustawienia karty to wszystko jest normalnie, zegary od razu działają na maksa, spróbuję po prostu zainstalować jeszcze raz sterowniki, przy instalacji pamiętam, że były podane tak jakby 2 rodzaje najnowszych do wyboru i zainstalowałem te najwcześniej dodane

Edited by PePe00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiej firmy zasilacz? I ile ma lat, bo nawet najlepszy zasilacz po kilku latach potrafi nie trzymać napięć. Podaj jeszcze konfig komputera, miałem przypadek, że R9 380x nie działał prawidłowo z płytą z chipsetem Z170 i jakimś Core I5, na płycie z B250 i procent Pentium G4560 działa bez zarzutów od chyba 2 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.