Jump to content
blackbird25

3DMark i długość stress testów (kilka pytań)

Recommended Posts

Witam,

właśnie testuję sobie powoli OC na MSI 2070 Armor i mam dwa pytania bo z tego co w internetach czytam są różne szkoły:

1) ile testować dane ustawienia podniesione w MSI Afterburner (pod 3DMarkiem, lecę z loopem na FireStrike'u), 30 minut, godzinę ? dwie ? 

2) co ile podnosić taktowanie rdzenia i pamięci  ? 30 MHz ? 50 MHz ?

3) CZYM najlepiej testować ? owym 3DMarkiem, Unigine Valley, czy może jeszcze czymś innym ? 

pzdr

blackbird

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź najpierw rdzeń, sprawdzaj okolice 2000-2050 MHz. Interwał taki jaki uważasz, 10/20/50, nie ma to znaczenia, napotkasz i tak w którymś momencie na ścianę. Po uzyskaniu pożądanego wyniku zabierz się za vram, zacznij w okolicach efektywnego 15500 (7750)MHz. W zależności czy będzie stabilnie lub nie, zmieniaj co przykładowo 200-300 MHz efektywnego (w programie 100-150).

A w czym testować? Ja sprawdzam w valleyu oraz bezpośrednio w najbardziej wymagającej graficznie grze, jaką mam. Spokojnie baw się, obserwuj sytuację na panelu OSD, minie kilka godzin zabawy i możesz uznać, że jest w porządku. Sam benchmark, czy to 3dmark czy inny. nie zawsze od razu (5-30min) wskaże niestabilność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

łooo, Panie, strasznie liberalnie wyskoczyłeś - skok co 100-150 MHz? 10/20/50 minut, w sensie nieważne ile ? Trochę grubo pojechałeś, pierwszy raz czytam o takich wartościach

 

Edyta: mógłby się ktoś odnieść do wartości @mrcszyman ? 

Edited by blackbird25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisząc 10-20-50 miałem na myśli MHz rdzenia gpu, interwały. Zacząć w miarę z grubej rury, aby na testy nie stracić kilkunastu godzin czy kilku dni. A przy pamieciach - chyba nie piszesz poważnie, że bedziesz sprawdzać vram z zakresu 14000-powiedzmy 16600 MHz co kilkadziesiąt MHz? Przypominam, że w programie msi afterburner na osd masz wskazanie połowy efektywnego taktowania pamieci - taktowanie rzeczywiste jest kilkukrotnie mniejsze. W programie na suwaku pamiątek (lub manualnie) manipulujesz przyjmijmy +100, co efektywnie podbija 200 MHz. Tutaj też polecam szybko osiągnąć limit i sukcesywnie zmniejszać ustawienia.

Ile testować, napisałem, że nawet kilkugodzinne testy mogą nie wystarczyć, w pewnym momencie może się zdarzyć, że gra/system się zwiesi na moment i ujrzysz błąd sterownika karty graficznej.

Edited by mrcszyman

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blackbird25 Ja tam niezależnie czy robię OC procka czy czegokolwiek innego, nie siedzę całymi dniami na testowaniem, tylko testuję maksymalne stabilne zegary przez max godzinę, a potem jeszcze dla pewności idę w oczko w dół. Nie ważne ile byś nie testował, przy codziennym użytkowaniu i tak może się coś spierniczyć, a przynajmniej mnie to irytuje strasznie, komputer ma działać bez zarzutu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...