Skocz do zawartości
adish

Klawiatura sama wpisuje ciąg znaków (MSI MS14A3)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam dziwny problem. Czyszcząc żonie laptopa ( środkiem do tego przeznaczonym ) umyłem klawiaturę oraz wyjąłem na stałe baterię, ponieważ była dziwnie wybrzuszona ( wygooglowałem że po prostu trzeba ją wymienić ) co powodowało uniesienie touchpada i pobliskich klawiszy.  Po uporaniu się z tym włączyłem laptopa i ... Nie mogę nic zrobić bo touchpad jest skutecznie przerywany przez ciąg znaków które klawiatura sama wpisuje (tylko J \ oraz , ) - włączając notatnik jedyne co mi się wyświetla to: "jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj\\\\\\\\\\\\\j\j\j\j\\j,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,\\\\\\\\\\\\" .... 

Co próbowałem zrobić:
- Najpierw odpiąć klawiaturę by zobaczyć czy to wina systemu czy jej - ale wyszło że jej
- Z racji że ją myłem - pomyślałem że może gdzieś "zalega" odrobina środka, więc ... Po domowemu zacząłem wszystkie klawisze po kolei suszyć suszarką - bez efektu
- Znalazłem opcję że ponoć wyjęcie baterii może zrobić jakieś błędy w pamięci systemu i trzeba by zrobić "Diagnostics Run" - ale niestety w tym laptopie czegoś takiego z poziomu BIOSu nie ma
- Próbowałem wcisnąć mocniej ( ale z wyczuciem by nie zniszczyć laptopa ) klawisze które same się "wstukują" - bez efektu
- Próbowałem wpiąć ponownie baterię (bo może jej "wybrzuszenie" pomagało i nie ukazywało defektu - nie pomogło

Pomysły mi się wyczerpały - może ktoś z Was, bardziej doświadczonych niż ja, ma jakąkolwiek koncepcję co można jeszcze spróbować? 
Wiem że ostateczność to wymiana klawiatury ... Ale nie mogę pojąć jak umycie klawiszy mogłoby coś takiego spowodować w niektórych klawiszach - bo dodam że myłem ją w całości, a nie tylko 3 ww litery/ klawisze ...
/Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki/ pomoc.
PS. Model laptopa: MSI MS14A3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Zwarcie. Po znakach można wywnioskować, że w okolicach entera lub tam gdzie zaczyna się taśma, ale to musiałbyś obczaić na filmie z rozbiórki laptopa, gdzie dokładnie ta taśma się zaczyna, ale zapewne gdzieś w okolicach prawego ctrl. Zostaw klawiaturę do wyschnięcia na parę godzin lub dni, zależy też co to za środek i ile go wylałeś, jeśli na bazie alkoholu to i szybciej odparuje niż woda, możesz też ustawić nadmuch suszarki na niskich obrotach na tę okolice. Jak będziesz używać laptopa z wpiętą klawiaturą to przepalisz ścieżke i już te znaki + parę innych, nie będą działać albo upalisz coś na płycie głównej.
Jak jesteś w stanie wymontować klawiaturę to ją wymontuj i połóż na grzejnik albo chociaż odepnij taśmę zasilającą od płyty , a na ten czas wepnij klawiaturę pod USB.

Środek do mycia nanosi się na szmatkę, a nie bezpośrednio na klawiaturę.

Jeśli lałeś go hurtowo to mogłeś i zalać coś głębiej. Na czas suszenia dałbym laptopa do góry nogami z otwartą matrycą. Ewentualnie komuś do rozebrania i wysuszenia.


Mniej prawdopodobna przyczyna. Spuchnięta bateria wygięła klawiaturę i i warstwy klawiatury się stykają jakbyś je wcisnął klawiszem. Też zależy od tego, gdzie ta bateria w tym laptopie się znajduje.

Podaj nazwę środka, który użyłeś i opisz jak go użyłeś.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foam Vleaner "Seven" - użyłem go dość obficie (niestety). Wczoraj suszyłem już klawiaturę - w całości, od góry i od spodu (na ciepłym nawiewie), ale poczekam faktycznie jeszcze z kilka dni, może go na spokojnie rozbiorę i wypnę klawiaturę i tak jak sugerujesz położę na kaloryferze.

Baterię była spuchnięta w okolicy touchpada, gdyż znajduje się dokładnie pod nią - ale ona to inna kwestia, wiem że muszę ją wymienić, bo wybrzuszenie to nie za dobry "objaw".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...