Skocz do zawartości
Klek

17 - Asus TUF vs L340, a może poczekać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szykuje sie do wymiany mojego 8 letniego laptopa i chciałbym, żeby następny też tyle wytrzymał ;)

 

Na pewno 17 cali do zastosowań praktycznie wszelakich: Internet, praca w dokumentach, projekty, multimedia, domowa obróbka zdjęć, czasami również jakaś gra. Budżet 3000-3500

Co do wymagań to na pewno wygodna, dobra klawiatura i touchpad, w miarę dobry ekran jak za te pieniądze, nie będzie dużo używany poza domem, ale żeby można sobie usiąść na sofie z laptopem i popracować, bez biegania co godzinę do kontaktu. System, SSD, byłoby miło gdyby był jakis HDD ale chyba pomimo braku napędów można równierz dołożyć zawsze HDD

 

Myślałem nad

L340 - ale z minusów widzę single channel oraz touchpad, obecnie mam Lenovo i jest on raczej słaby, chyba, że tą część już poprawili

Asus Tuf Gaming - trochę krzykliwy ale nie ma tragedii i kompaktowe rozmiary, mało złączy ale to podobnie w obu modelach

Szukając informacji często też trafiałem na opinie, że warto się wstrzymać bo mają wychodzić nowe modele, nie jestem w ogóle w temacie więc  nie wiem czy warto się jeszcze wstrzymać czy wybierać już coś z obecnych

 

Będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać kierowałbym się Asusem. Tuf ma bardzo dobre opinie, nie nagrzewa się podczas grania. Więc osobiście kierowałbym się jednak wyborem Asusa.

Ja osobiście wybrałbym coś z obecnych,niż czekanie na nowe modele. Sytuacja na świecie pokazała już,ze ceny komputerów poszły w górę. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś wyczytałem, to asus ma na razie wyłączność ryzen 4 gen do czerwca, więc na razie nie mamy co się spodziewać nowych modeli. Z obecnych, w tej cenie najlepiej wypada ten o to asus https://www.x-kom.pl/p/533453-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705dt-r5-3550h-8gb-512-w10-120hz.html ma dodatkowe złącze sata, więc możesz montować hdd/ssd 2.5 cala. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, właśnie sam też skłaniałem się ku Asusowi, a dokładnie ten sam model:

3550h +1650 + 8gb

Drugą kość kiedyś dorzucę i zastanawiam się tylko nad 256 SSD + HDD czy samo 512 SSD. Czasy chomikowania filmów i gier na dysku już raczej się skończyły więc myślę, że sam SSD 512 wystarczy na następne 10 lat

Touchpad nie ma zbyt dobrych opinii, ale nie można mieć wszystkiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ssd są bardzo szybkimi dyskami i to jest trochę jak z silnikami w nowych autach - są szybkie, ale podatne na awarie. Warto mieć zrobiony backup danych z ssd, bo z nich nie da rady odzyskać danych. Problem bardziej tyczy się dysków nvme, 2.5 cala jeszcze mi nigdy nie padł. Ewentualnie 2.5 cala możesz wykorzystać na backup https://www.x-kom.pl/p/536048-dysk-ssd-plextor-512gb-25-sata-ssd-m8vc.html, a nvme na system czy gry. Albo zrobić taki patent jak moja znajoma - wsadziłem jej drugiego ssd, hdd przerobiłem na dysk zewnętrzny żeby mogła sobie zrobić kopie danych i jest git :D 

Edytowane przez roar.RAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje ale z systemem to jednak prawie 1000zl różnicy.

Dobra uwaga z SSD, co prawda żaden mi nigdy nie padł ale jednak drugi dysk z kopią to dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...