Skocz do zawartości
odkrycie_sezonu

Stara klawiatura bezprzewodowa nie działa (Win10)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Chciałbym prosić o pomoc. Sytuacja wygląda tak:

Postanowiłem po kilku latach solidnie odświeżyć swoją bezprzewodową klawiaturę. Odłączyłem baterie, wszystko rozkręciłem, klawisze powyjmowałem i 2 dni pucowałem ją spirytusem. Po zabiegu klawiatura nie reaguje. Zdarzało się to już wcześniej po jej odłączaniu, ale metodą prób i błędów jakoś udawało mi się to naprawić (przy samej wymianie baterii problem nigdy nie występował). Z tego co pamiętam, było to jeszcze na wcześniejszych Windowsach. Tym razem poległem.

Teraz szczegóły:

Klawiatura to stareńki Logitech iTouch, o ten: [klik]
Odbiornik ma wyjścia (klawiatura + myszka) na PS/2 (myszka dawno umarła).
W Menedżerze urządzeń widnieje jako "standardowa klawiatura PS/2".
Stan urządzenia - "to urządzenie działa poprawnie".
Data sterownika - 2006.
W [Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Urządzenia i drukarki] jest tylko monitor, drukarka, myszka itd., klawiatury brak.

Inna, stara, najtańsza, przewodowa klawiatura, również na PS/2, działa za każdym podpięciem, bez restartu, z obecnymi sterownikami, zawsze.

Próbowałem wielu rzeczy:
- podpinania, przyciskania connectu na klawiaturze i odbiorniku (z bliska, długo, krótko, wielokrotnie itd.) i restartu PC,
- podpinania i connectu dopiero po restarcie
- wymiany baterii,
- instalacji oryginalnych sterowników z CD (chociaż to idiotyczne),
- czyszczenia wtyczki odbiornika spirytusem (też bez sensu),
- zmiany wartości w [HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ i8042.prt] w Domyślnej z pustej wartości na 1 (sam na to nie wpadłem, znalazłem w necie) oraz, jako że zorientowałem się, że to nazwa jednego ze sterowników, spróbowałem to samo zrobić z drugim, czyli "kbdclass" (aktualnie usunąłem tę jedynkę w obu miejscach),
- usuwania klawiatury w Menedżerze urządzeń i podpinania z powrotem,
- próby systemowego wyszukania i dodania jej w różnych miejscach (Menedżer urządzeń, Urządzenia w Panelu sterowania) oraz wyszukania samych sterowników, ich aktualizacji itp. - nic z tego,
- również w Menedżerze urządzeń jakoś włączyłem/dodałem "Urządzenia interfejsu HID" ale nie mam pojęcia, co to jest :) i także nic to nie daje,
- ponownego rozkręcania klawiatury żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie urwałem jakiegoś lutu, mimo obchodzenia się z nią jak z jajkiem,
- sprawdzenia, czy działa w trybie awaryjnym (nope, nie działa).

Czego nie robiłem - nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia jej na innym PC oraz nie potrafię usunąć samych sterowników (tylko przez Odinstaluj urządzenie), które widnieją we właściwościach klawiatury (i8042prt.sys i kbdclass.sys), nie mam też przejściówki PS/2>USB.

Jestem na 99,999% pewien, że klawiatura i odbiornik są sprawne. Na moją logikę laika klawiatura rozłączyła się z odbiornikiem z powodu długiego wyjęcia baterii (i być może uśpienia/ponownego uruchomienia pomiędzy pierwszym a drugim dniem czyszczenia) i z jakiegoś powodu po stronie software'u nie chce się połączyć z powrotem.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez odkrycie_sezonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...