Skocz do zawartości
Herbal

Problemy z kartą?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój zestaw to:

1. Intel I5 10400F, płyta MSI Z490 A pro, Pamięc 2 x 8 Patriot Viper Steel 3733 Mhz, Dysk M.2 Kingston 500MB, karta Gigabyte RTX 2060 OC 6 G, zasilacz Silentium PC VERO L3 600W

Po zainstalowaniu Win 10 miałem czasem problem z rozruchem. Tzn. przy starcie systemu jeszcze przed rozpoczęciem win 10 płyta się restartowała. Różnie to było 1,2,3 razy potem komp się uruchamiał. Miałem też kilka przypadków, gdzie pojawił się komunikat: There ist no Vbios support detected in this card. Bios CSM/Uefi settings in Bios will be changed to UEFI. Po tym komunikacie zmieniłem w Bios ustawienia z SCM na UEFI i do tej pory komunikat się już nie pojawiał. Wyłączyłem także fast boot.

Teraz mam taki problem, że na ogół po dłuższym czasie wyłączenia po uruchomieniu komputera wszystko wstaje, monitor się podświetla ale nie wyświetla pulpitu windows. Po resecie wszystko zaczyna działać. Nie dzieje się to zawsze.

Czy wiecie może gdzie może być problem? Komputer złożony przez Morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura i mysz się świeci, dioda dysku miga, ale ekran jest podświetlony i czarny. Twardy reset pomaga. nie ma reguły kiedy się to stanie. Czy to może być wina karty czy sterowników. stery aktualne... co jeszcze mogę sprawdzić?

 

 

Edytowane przez Herbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...