Skocz do zawartości
bearq

SilentiumPC Spartan 4 do ASRock B460M Pro4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy orientuje się ktoś może czy chłodzenie SilentiumPC Spartan 4 podejdzie do płyty ASRock B460M Pro4 z ramami ADATA Gammix D10? Nigdzie nie mogę znaleźć wymiaru chłodzenia od postawy do początku radiatora aluminiowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, topdog napisał:

Spartan jest na tyle "chudy" że nie powinien nachodzić na żaden slot ram.

Dzięki! Sprawdziłem wymiary Spartan'a 3 i Spartana 4 i różnice są do 1mm także myślę że wejdzie. Zamawiam i dam znać co wyszło.

Swoją drogą to mam obudowę SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black z oryginalnymi 3 wentylatorami i "ręcznym" regulatorem prędkości na panelu. Na płycie mam teoretycznie dodatkowo:

- 1 x CPU Fan Connector (4-pin)***
- 1 x CPU/Water Pump Fan Connector (4-pin) (Smart Fan Speed Control)****
- 5 x Chassis/Water Pump Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)*****

Czy pod 5 x Chassis/Water Pump Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)***** mogę podłączyć wentylatory z obudowy które również mają gniazdo 4 pinowe i sterować nimi automatycznie zależnie od temperatury? Mam zamiar dołożyć jeszcze 2 wentylatory u góry obudowy 140mm.
Wybaczcie że zadaje takie pytania ale komputer stacjonarny miałem jakieś 15 lat temu a aktualny który kupiłem jest jak statek kosmiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. 

Przejeżdzałem dziś obok sklepu komputerowego i postanowiłem wstąpić. Mieli do wyboru albo Fere 3 za 120zł albo Spartana 4 MAX za 87zł i wziąłem spartana. Pasować pasuje bez problemu, nawet jak by zapełnić 4 sloty ramu. Pastę rozsmarowałem kartą po procesorze a na koniec dałem jeszcze nieduże ziarnko na środku. Zrobiłem test OCCT i wyszło tak jak niżej. Komputer to i3 10100F, Asrock B460M PRO i ramy Adata 16gb (2x8gb).

Podczas testu obciążenie i3 10100F to 100% przy niezmiennym i ciągłym taktowaniu 4.1MHz. Prędkość maksymalna wentylatora to 1300obr/min, średnia moc pobierana przez procesor to około 70wat a maksymalna 118W. Temperatura maksymalna i zarazem stała procesora to 64-68 stopni celciusza. Czy wszystko jest dobrze?
Temperatura podczas przeglądania internetu to około 33 stopie celciusza ale czasami potrafi skoczyć na dosłownie 1sec z 33 do nawet 50 stopni więc dziwne... Raczej nie możliwe że procesor przez taki krótki czas jest w stanie podgrzać się i ostudzić o 10-15 stopni.

Edytowane przez bearq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 00:44, bearq napisał:

Dziękuje. 

Przejeżdzałem dziś obok sklepu komputerowego i postanowiłem wstąpić. Mieli do wyboru albo Fere 3 za 120zł albo Spartana 4 MAX za 87zł i wziąłem spartana. Pasować pasuje bez problemu, nawet jak by zapełnić 4 sloty ramu. Pastę rozsmarowałem kartą po procesorze a na koniec dałem jeszcze nieduże ziarnko na środku. Zrobiłem test OCCT i wyszło tak jak niżej. Komputer to i3 10100F, Asrock B460M PRO i ramy Adata 16gb (2x8gb).

Podczas testu obciążenie i3 10100F to 100% przy niezmiennym i ciągłym taktowaniu 4.1MHz. Prędkość maksymalna wentylatora to 1300obr/min, średnia moc pobierana przez procesor to około 70wat a maksymalna 118W. Temperatura maksymalna i zarazem stała procesora to 64-68 stopni celciusza. Czy wszystko jest dobrze?
Temperatura podczas przeglądania internetu to około 33 stopie celciusza ale czasami potrafi skoczyć na dosłownie 1sec z 33 do nawet 50 stopni więc dziwne... Raczej nie możliwe że procesor przez taki krótki czas jest w stanie podgrzać się i ostudzić o 10-15 stopni.

To są prawdopodobnie błędne wskazania.

Jakim softem monitorujesz temperaturę?

Ja używam CoreTemp

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...