Skocz do zawartości
J.Piotr

Ekran 49" 32:9

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję ekranu 49" 32:9, w cenie do ~5.000zł. Preferowany na matrycy VA, zakrzywiony 1000R, do gier i filmów.

G9 Odyssey - problemy z odświeżaniem 240Hz i rozdzielczością z RTX 3080... jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2020 o 22:02, Alwego napisał:

inna sugestia: Jako posiadacz 42 calowego monitora powiem tylko tyle byś przemyślał to. Gra sie może fajnie, ale cała reszta jest mniej wygodna.

W sensie tak duży ekran czy kwestia zagięcia ekranu? Zależy mi również do statystyki/excela (duża powierzchnia, na pojedycznym ekranie praca jest dużo wolniejsza, często mam otwarty WORD+excel+STATISTICA.
Jedyny powód dla którego miałem wątpliwości odnośnie filmów właśnie, ale i tak rozważam wstawienie dużego telewizora na ścianie w salonie i wtedy kwestia filmów odpadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży ekran mi przeszkadza (ale ja akurat siedzę na fotelu troche nizej niż normalne krzesło biurkowe). Oczu nie mam idealnie na środku monitora i jak mam zerknąć w górny narożnik to szyja już pracuje. Ekran mam płaski, więc pojawiają się też na krawędziach refleksy świateł. Przesuń sobie monitor w lewo albo w prawo, tak aby był tam, gdzie 49 calowy monitor miałby się kończyć i popracuj tak godzinkę, dwie. Zastanów się jak często będziesz zerkał z jednej krawędzi (49 calowego) monitora na drugą. Czy z tego monitora będziesz korzystał też do normalnej 'konsumpcji treści'? Bo wtedy w lewy górny narożnik będziesz często zaglądał (zakładki w przeglądarce, pasek adresu, jakieś menu).

Windows jest taki, że ważne rzeczy ma w rogach (tray, start, X , no i ten lewy górny róg gdzie dzieje się wiele rzeczy).

Ja bym swój monitor oddał, ale dziadostwo na palecie przyjechało i stwierdziłem, że najwyżej będzie mi za TV robił, a na biurko kupię sobie jakieś 35 cali max.

Jak masz kilka aplikacji jednocześnie, to musiałbyś ogarnąć ich jednoczesne wyświetlanie na pulpicie (tak aby kliknięcie "pełny ekran" nie wrzucało wszystkiego na cały ekran, ale tylko np. na połowę. To były chyba wirtualne pulpity czy coś takiego. Są do tego programy, nie wiem czy W10 nie ma jakichś wbudowanych opcji. No chyba, że chcesz za każdym razem dopasowywać ręcznie szerokość okienka.

Może 2 monitory będą lepszą opcją? Jak machniesz jeden w pionie to na niektórych arkuszach będzie wygodniej pracować ?

Ogólnie wszystko kwestia gustu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...