Skocz do zawartości
wilczek

wypadajace plytki ??

Rekomendowane odpowiedzi

hmm to pytanie dla osob co sie znaja troche na sercu :)

moma mama byla dzisiaj na usg serca, bo jakis lekarz slyszal tam jakies szmery czy cus :( na szczescie okazalo sie ze wszystko jest dobrze ale wypadaja jakies plytki :?

 

o co w tym chodzi i czy to sie jakos leczy, bo lekarz zbytnio nic nie powiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie dotyczy zastawek sercowych. Jesli wypadaja, to nie jest zbyt dobrze, jednak idzie z tym normalnie zyc. Wszystko zalezy jednak od wielkosci schorzenia. Nalezy unikac ciezkich prac fizycznych. Leczenie polega na codziennym zazywaniu tabletek. Tylko powazne wady sie usuwa operacyjnie.

http://kaliszok.republika.pl/zespwypadaniaplatka.htm

Z takimi pytaniami to nie do nas tylko do lekarza, bo to powazna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to pytanie dla osob co sie znaja troche na sercu :)

moma mama byla dzisiaj na usg serca, bo jakis lekarz slyszal tam jakies szmery czy cus :( na szczescie okazalo sie ze wszystko jest dobrze ale wypadaja jakies plytki  :? 

 

o co w tym chodzi i czy to sie jakos leczy, bo lekarz zbytnio nic nie powiedzial

nie denerwuj sie....ja mam to od 13 lat(mialem 7 latek gdy to "dostalem") i normalnie z tym zyje....nie biore zadnych tabletek(nie kaza mi brac) i jest ok...a tak BTW to sie nazywa: "wypadanie platkow zastawki mitralnej do przedsionka"..ponoc duzo ludzi to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...