Skocz do zawartości
mostom

Wyższe FSB ...

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zabrałem się do podkręcania swojego sprzętu. I zastanawiam się czy lepiej zwiększyć FSB n.p. do 200 i pamięci dać asynchronicznie, czy lepiej dać niższe FSB ale synchronicznie z pamięciami (pamięci mi nie wyrabiają na standartowym napięciu 200MHz. Poczytałem trochę na tym forum ale odpowiedzi nie znalazłem.

I jeszcze jedno - pamięci DDR-y chodzą na napięciu 2,5V, a procki Athlon 1,7+ na 1,5V.

Procka doczytałem się, że można podciągnąć do 1,8-1,9V coby go nie spalić a jak wygląda z pamięcią ???? Nie chcę spalić pamięci ani procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecaj fsb do uzyskania odpowiedniej czestotliwosci (stabilnej) Napiecia na ramach nie podnos - nie ma takiej potrzeby. Na procu takze nie zwiekszaj - sprawdz do jakiej czwstotliwosci chodzi stabilnie - moze to ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecaj fsb do uzyskania odpowiedniej czestotliwosci (stabilnej) Napiecia na ramach nie podnos - nie ma takiej potrzeby. Na procu takze nie zwiekszaj - sprawdz do jakiej czwstotliwosci chodzi stabilnie - moze to ci wystarczy

Ale lepiej wsio synchronicznie dać - wiadomo, że wtedy troszkę mniejszą częstotliwość się uzyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu najpierw 12,5x166 na deflautowym vcore a potem zwiekszaj fsb i zmniejsz troche mnoznik a jak bendzie niestabilny to wiekszy vcore

O.K. dzięki - na razie udało mi się wyciągnąć 190 FSB X10,5. A jak pamiątki puszczę asynchronicznie to ponad 200 FSB i jeszcze mnożnikiem mogę trochę podciągnąć. Bawię się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj athlon powinien wytrzymac nawet napiecie powyzej 2vcore. Moze mi ktos powiedziec dlaczego moj athlon 2000+ niechce isc na fsb 166? chip via kt400 mobo

Jak byś jeszcze trochę bardziej przedstawił swój konfig to może i by ci ktoś powidział, a tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

athlon 2000+

mobo gigabyte ga-7va via kt400

Hdd samsung 30 gb 5200

128 ddr 266mhz

Gf2mx400 i inne duperele, ale komp mi niechce isc na fsb 166 nawet przy napieciu bliskim 2.0 vcore , czy to moze byc wina ramow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne - pamięci?

Przecież to 266, a 166FSB to juz muszą być pamięci 333. Możesz dać nawet 10v na procka, komp i tak nie wstanie. A z jakiej serii masz procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj athlon powinien wytrzymac nawet napiecie powyzej 2vcore. Moze mi ktos powiedziec dlaczego moj athlon 2000+ niechce isc na fsb 166? chip via kt400 mobo

pójdzie ale asynchronicznie z Ramem proc FSB 166 a ram FSB 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj athlon powinien wytrzymac nawet napiecie powyzej 2vcore. Moze mi ktos powiedziec dlaczego moj athlon 2000+ niechce isc na fsb 166? chip via kt400 mobo

Fajnie - tylko czy temperatura proca po testach w 3dmarku jak pokazuje 54 stopnie to chyba troszkę za wysoka jest? Czy da się wytrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wytrzymać...

A u ciebie jakie są temperatury procka przy twoich ustawieniach? 1467MHz@2300MHz) 12,5x184Fsb 1,82V

Myślę, że u mnie podobnie pójdzie - muszę jeszcze troszkę pokręcić - ale widzę, że stabilne FSB synchro z pamięciami jest właśnie w granicach 185 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 stress...

A to może jeszcze jedno.

Czy ten "stres" co to wszyscy tak opisują jest podawany po odpaleniu na jakiś czas n.p. Benchmarka typu 3dmark czy coś mocniejszego typu CPU-Burn, Prime 95 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

57 stress...

A to może jeszcze jedno.

Czy ten "stres" co to wszyscy tak opisują jest podawany po odpaleniu na jakiś czas n.p. Benchmarka typu 3dmark czy coś mocniejszego typu CPU-Burn, Prime 95 ??

To temperatura podczas/po "wysiłku" - a czy to będzie 3dmark czy coś innego to jest to bez znaczenia - idle to temperatura podczas spoczynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To temperatura podczas/po "wysiłku" - a czy to będzie 3dmark czy coś innego to jest to bez znaczenia - idle to temperatura podczas spoczynku...

O.K. to teraz już wiem. Bo jakbym walnął jakiś programik na kilka godzin obciążający w 100 % procka to na pewno by mi podał wyższe temperatury. Trochę mnie uspokoiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odczytać temperature podczas obciążenia procka nie trzeba go katować 10h.

Mylisz stabilność z obciążeniem. Wystarczy z dwa razy "zapętlić" 3dmarka, albo pograć z 15 minut w jakąś grę (DSJ odpada :lol: ) i będziesz miał temperaturę w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odczytać temperature podczas obciążenia procka nie trzeba go katować 10h.

Mylisz stabilność z obciążeniem. Wystarczy z dwa razy "zapętlić" 3dmarka, albo pograć z 15 minut w jakąś grę (DSJ odpada :lol: ) i będziesz miał temperaturę w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby odczytać temperature podczas obciążenia procka nie trzeba go katować 10h.

Mylisz stabilność z obciążeniem. Wystarczy z dwa razy "zapętlić" 3dmarka, albo pograć z 15 minut w jakąś grę (DSJ odpada :lol: ) i będziesz miał temperaturę w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobny problem dzis kupilem xp1800+ AXDA DUT3C JIUHB 0325 SMPW

 

i teraz pytania:

 

Czy to dobra seria?

max narazie 2000+ na fsb 147mhz , niewiem dlaczego ale niewstaje na 166 i 133 asynchro. Na 150 jeszce wstal i to bylo chyba 2100+ . Czy to wina ramu bo mam SDR? Czy moze jakis inny podzespol niedaje rady, a moze moja plyta niemoze asynchro?

temp w stress Prime95 jakies 59 C

 

Bardzo bede wdzeczy za chociarz kilka odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...