Skocz do zawartości
marcellus

PowerBook G4 867MHz dla programisty, grafika - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie siedze za bardzo w Apple, ale wlasnie rozgladam sie za laptopem do miedzy innymi kodowania, rowniez do grafiki.

Szukalem w necie jakichs obiektywnych stron z porownaniem PCvsMac, ale zazwyczaj sa to skrajne strony cos w stylu... "Mac jest najlepszy" lub "PC jest najlepszy" ktore za wiele nie mowia :|

 

Moze przypadkiem ktos z uzytkownikow forum wiec cos wiecej na temat korzysci wiarzacych sie z przesiadka na Apple ? :)

 

dodatkowe info:

12-inch PowerBook G4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na apple system chodzi kilka lat bez preinstalowywania i awarii czyli coś przeciwnego do windowsów. no i mają kolorowe pudełka.

niby apple da sięrozbudować ale, z tego co sięorientuję, jest to kosmicznie drogie. rozbudowa pc, szczególnie na amd, może być stopniowa i rozłożona w czasie i kosztuje stosunkowo niewiele, procek 2000+ ok 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby apple da sięrozbudować ale, z tego co sięorientuję, jest to kosmicznie drogie. rozbudowa pc, szczególnie na amd, może być stopniowa i rozłożona w czasie i kosztuje stosunkowo niewiele, procek 2000+ ok 250zł.

Hmm...

Mi chodzi o PowerBooka, czyli laptop. Tutaj sprawa z upgradem sprzetu wyglada podobnie dla PC jak i dla Apple :arrow: za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to jabuszko jest dla dziwakow.

Dlatego, ze jest drogi?

Czy moze dlatego, ze architektura procesora jest godna pozazdroszczenia dla przecietnego uzytkownika PC? ;)

...ale to i tak jest off-topic :|

Jutro jade sprawdzic jak to jest przesiasc sie z 19"CRT na 12"LCD ;) Moze jak dostane zawalu to mi przejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA 12lcd do grafiki i do programowania, super.

Ja nie pytalem czy ekran bedzie odpowiedni tylko czy sam sprzet. Na czyms bede musial kodowac.

 

A 12" to jedyna realna opcja. 17" to juz bardziej sluzy za desktop replacement, a ja potrzebuje cos na campus i trzymac w plecaku

A 15"? Gdyby nie fakt, ze daja wolna pamiec RAM i HDD to bym sie skusil na 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytalem czy ekran bedzie odpowiedni tylko czy sam sprzet. Na czyms bede musial kodowac.

Ale masz zamiar pisać programy dla architektury PowerPC? Tak się składa, że jestem developerem i mam kolegę który pisze rozwiązania dla systemów rozproszonych własnie pod PowerPC. Więc jeżeli nie masz zamiaru w tym siedzieć, to nie wiem czy watro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokldanie - programowanie na apple to programowanie DLA apple - natomiast graficy sobie bardzo chwala PowerMaci to moze i ten laptop bedzie oki??? kto wie

Wszystko sie zaczelo od tego, ze PowerBooki potanialy jakies $500, a do tego mam znizke jako uczen $200, wiec ich oferta stala sie naprawde konkurencyjna...

Bo za $1500 moge kupic co najwyzej Pentium-M 1.3-1.4GHz a przy Apple to bedzie wlasnie G4 867MHz - z tego co udalo mi sie wyczytac porownywane do Pentium 2-2.5GHz ?

No nic. Poki co kasy brak, wiec zakup odkladam na koniec sierpnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macintoshe sa bardzo fajne, sprzetowow moze ustepuja pctom ale system operacyjny MacOSX to kosmos. Programowac przeciez tez mozna np bazy danych, czy w php, tylko jest problem z oprogramowaniem dla Maca, nie ani darmowego, a czasem w ogole nie ma. Tylko w Polsce sa tak rzadko spotykane, np 38% uzytkownikow serwisu arstechnica.com to uzytkownicy macintoshy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zajmujesz się przeważnie grafiką (tak jak ja) to się nie zastanawiaj komfort pracy (sprzęto i programowo), jeżeli z jakiś powodów nie chcesz MacOS to możesz sobie wrzucić Linuxa, są dystrybucje które współpracują przyzwoicie Makówkami. Do programowania tez się nada o ile będziesz się chciał zająć php, sql.

Jeżeli częściej siedzisz w grafice rastrowej niż wektorowej to będzie dobry wybór, a to że będziesz w mniejszości o niczym nie będzie świadczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...