Skocz do zawartości
Dizmon

Monitor pod GTX 1660 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

posiadam grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS i monitor iiyama ProLite E2473HDS chciałem go wymienić na coś nowszego
myślałem o XIAOMI Mi BHR4269GL 34" 3440x1440 ale obawiam się że grafika nie da rady stąd pytanie co innego lepszego od mojego obecnego monitora polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w gry pokroju cs:go, czy LOL to spokojnie 2k wydoli na 1660Ti. W grach AAA mogą zacząć się problemy, żeby obsłużyć taką rozdzielczość w godziwym klatkarzu.
Ja postawiłbym raczej na FullHD, chyba że w najbliższym czasie dotrze do Ciebie jakaś nowa karta...
Obecnie najciekawszym monitorem FullHD jest dla mnie MSI G241. To panel od Pandy, który jest/był w AOC 24G2U. Praktycznie brak smużenia, wysoki kontrast i bardzo dobre pokrycie palety barw. Niestety brakuje mu regulacji góra-dół, ale jest VESA.
https://www.x-kom.pl/p/546536-monitor-led-24-msi-optix-g241-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowym rozwiązaniem, na pewno byłoby WQHD, pytanie w jakie gry grasz. Ja przy RTX 2060 właśnie gram na takiej rozdzielczości, ale 1660Ti też nie jest jakimś słabym wyborem.

Od siebie z wqhd polecam Nitro na IPS 165hz. Też nie ma regulacji, ale ma opcję montażu Vesa. https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ascendant_falafel napisał:

Jaka reszta komputera?

Jaka rozdzielczość? Czy koniecznie 21:9?

Czy chcesz 144(+)Hz?
 

Ryzen 7 1700
16GB RAM
nie wiem co tam jeszcze potrzebne
nie wiem czy koniecznie 21:9
tak 144 lub więcej Hz mój obecny ma 60Hz albo 75 sam już nie wiem
 

 

52 minuty temu, Saper11 napisał:

Jeśli grasz w gry pokroju cs:go, czy LOL to spokojnie 2k wydoli na 1660Ti. W grach AAA mogą zacząć się problemy, żeby obsłużyć taką rozdzielczość w godziwym klatkarzu.
Ja postawiłbym raczej na FullHD, chyba że w najbliższym czasie dotrze do Ciebie jakaś nowa karta...
Obecnie najciekawszym monitorem FullHD jest dla mnie MSI G241. To panel od Pandy, który jest/był w AOC 24G2U. Praktycznie brak smużenia, wysoki kontrast i bardzo dobre pokrycie palety barw. Niestety brakuje mu regulacji góra-dół, ale jest VESA.
https://www.x-kom.pl/p/546536-monitor-led-24-msi-optix-g241-czarny.html

w gry jak juz gram to: cs, WOT, FORTNITE, APEX, FORZA

 

 

12 minut temu, roar.RAR napisał:

Przyszłościowym rozwiązaniem, na pewno byłoby WQHD, pytanie w jakie gry grasz. Ja przy RTX 2060 właśnie gram na takiej rozdzielczości, ale 1660Ti też nie jest jakimś słabym wyborem.

Od siebie z wqhd polecam Nitro na IPS 165hz. Też nie ma regulacji, ale ma opcję montażu Vesa. https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html

całkiem fajny ten monitor ale mam możliwość kupienia 34" xiaomi za 1500 i nie wiem czy mój komp to ogarnie

Edytowane przez Dizmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam opcji zwrotu z opcją zwrotu jest jakieś 300-400 drożej w sklepie wiec mogę go kupić a później płakać lub kupić inny grafiki w dzisiejszych czasach raczej nie zmienię gdyby były w normalnych cenach to nie było by problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tyr83 napisał:

Do 3440x1440p ta karta jest o wiele za slaba jesli mowimy chociaz o stabilnym 60 fps .

właśnie o to mi chodziło w takim razie skupie się na 27" może ktoś podpowie którego wybrać

Dell S2721DGF
GIBABYTE M27Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dizmon napisał:

właśnie o to mi chodziło w takim razie skupie się na 27" może ktoś podpowie którego wybrać

Dell S2721DGF
GIBABYTE M27Q

To sa monitory 1440p.... Mam 1080 ti czyli 50% szybsza karte od 1660 ti i w bardzo wymagajacych grach jak red dead redemption w 1440p na dobrych, zoptymalizowanych  detalach mialem  w  wymagajacych okolicach minimalne fps  50-60 fps, w cyberpunku podobnie, nawet mniej, assasin valhalla tez oklice 60 fps minimalne...

 

Odejmij od tego 50% i masz osiagi na twojej karcie, sam ocen czy chcesz tak grac... 

 

Nie oczekuj dobrych wrazen w 1440p w wymagajacych tytulach, chyba, ze chcesz mocno ciac detale, ale wtedy nie ma sensu granie w wysokiej rozdzielczosci, bo bedzie bardziej widac niskie detale...

 

Oba te monitory maja tez kontast 1000:1 czyli kiepski jak na ta cene prawde mowiac i dosc niska jasnosc maksymalna wiec nie bedzie dobrego efektu HDR. Mam wrazenie, ze placi sie za marke, a nie za osiagi jesli chodzi o jakosc obrazu. Ich zaleta jest napewno wysokie odswiezanie wiec sprawdza sie glownie w szybkich grach, ale na slabej karcie niezbyt to odczujesz, bo i tak nie wygeneruje 160+ fps w 1440p.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest sens. 
Masz monitor FullHD i 75Hz. Jak grasz w jakiekolwiek gry esportowe, to musisz mieć 144hz. 

Nie wiadomo kiedy zmienisz grafikę, bo w tej chwili ceny są śmieszne i karty zupełnie nieopłacalne. Na Twoim miejscu na razie bym się zastanowił nad monitorem WQHD.

Bierz tego Gigabyte -> https://www.komputronik.pl/product/700654/gigabyte-m27q.html

Ekran 27", WQHD, IPS, 170hz, możesz regulować wysokość i pochylenie. 
Fajny monitor, za fajne pieniądze, no i masz 3 lata gwarancji. 
Jak zmienisz grafikę, to też zawsze możesz zmienić monitor. 
@Dizmon
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...