Skocz do zawartości
krang3r

Jakie wentylatory do obudowy i jak je podłączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Robię taki swój mały projekcik z PC i stoję właśnie przed wyborem wentylatorów. Posiadam obudowę Inter-Tech C-701 i obecnie myślę nad zamontowaniem 9 lub więcej wentylatorów. Chciałbym oświetlić trochę wnętrze komputera, aby ładnie zaprezentować komponenty. W dodatku chcę zwodować procesor więc zakupiłem w tym celu custom loopa, niestety na chwilę obecną na soft-tube. Chłodnicę zamontuje na górnej części obudowy wraz z trzema wentylatorami, a pozostałe wentylatory chciałbym ułożyć na dole i boku/froncie. Póki co mam płytę B450 I AORUS PRO WIFI. I tu pojawia się moje pytanie oraz prośba. Jak podłączyć i jakie wentylatory zakupić?

Płyta posiada jedno wejście D_LED oraz RGB_LED i wydaje mi się, że są one niezależne na siebie. Chciałbym z jednego miejsca sterować "oświetleniem" wentylatorów, aby całość była spójna. Myślę też czy można podłączyć 3xWentylator z chłodnicy pod CPU_FAN, a pozostałe pod SYS_FAN?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi o7

Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem taki oto zestaw: 5 szt. Wentylatory RGB 120mm DARKFLASH + Pilot. Posiada on  jakiś "sterownik". Gdybym zakupił takie dwa zestawy i podłączył trzy do jednego, a pozostałe do drugiego to mógłbym podłączyć wszystko pod D_LED oraz 3x do CPU_FAN i 6x do SYS_FAN?

Edytowane przez krang3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...