Jump to content
Wrzesień

Acer Swift 3, czy ASUS ZenBook?

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy przy wyborze laptopa. Do wydania mam ok 4000 zł, może trochę więcej. Laptop przede wszystkim ma być mobilny - głównie multimedia. Netflix, internet, może jakieś stare gry. Zawęziłem wybór do Zenbooka i Swifta. Na tym moja wiedza się kończy. Swift tańszy, ale ma gorszą matrycę. Podobno za to ciszej pracuje, co też ma dla mnie znaczenie. Którą serię byście mi polecili? Będę także wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu, bo na dzień dzisiejszy nie bardzo się orientuję w sytuacji AMD/Intel. Laptop powinien mieć 14', 16 gb ramu i zainstalowany system. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wziąłbym Zenbooka, to seria bardziej premium niż Swift, z wyraźnie lepszymi matrycami.

Ewentualnie jeśli zależy Ci na wydajności i świetnej matrycy to Matebook 14 na Ryzenie 7. Tylko tam jest procesor wysokonapięciowy, więc czas pracy na baterii będzie krótszy, a pod dużym obciążeniem będzie ciepło. Tutaj akurat wersja z dotykowym ekranem z kodem laptopy jest z równo 4000zł.
Nisko napięciowa i5 jest trochę droższa.

https://www.x-kom.pl/p/667426-notebook-laptop-140-huawei-matebook-14-r7-4800h-16gb-512-win10-touch.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zenbook ma tak samo śmieciową matrycę jak Swift. Jak widzę co teraz te firmy sprzedają za 3000zl to ręce i powieki opadają! 10$ oszczędności na matrycy i ślepi klienci kupują. Dopiero wyższe modele mają akceptowalne ekrany, też bez szału albo Huawei, Xiaomi i LG Gram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy o którym swifcie mówimy. Ja posiadam dokładnie ten model, w tej konfiguracji https://www.x-kom.pl/p/613327-notebook-laptop-141-acer-swift-3-i5-1135g7-16gb-1tb-w10-ips-srebrny.html i matryca jest wyjątkowo dobra. Mówię to jako osoba, która zwraca na to uwagę. Wszyscy użytkownicy wyzywają na tę matrycę, ale ja przeżyłem lekki szok, jak zobaczyłem ten ekran. Podobno, wersje z Ryzenami mają gorszą matrycę od Intela, także jak już, trzeba brać intela.


Huawei ma również dobrą matrycę, ale tutaj wielu użytkowników ma problem z zaufaniem do tej marki - osobiście nie mogę złego słowa o nich powiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.