Skocz do zawartości
Dares

i865 ale który ??? Qucik Help !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Mam okazje zamienić za dopłatą oczywiście swojego SINXP 1394 (SiS 655) na i865PE.

Pytanie którą płytkę wybrać? Zastanawiałem się nad Asusem, Abitem i Gigabyte'm.Cena maks. 650 złotych.

Jest jeden warunek!

 

Mam 2*HDD + CD-ROM, DVD, CDRW. HDD musi być na osobnych kanałach, podobnie CD-RW, DVD i CD-Rom na jednym kanale.

Wniosek, że szukam płyty z 4*ATA/xxx.

Płytki, które przeglądałem w Komputroniku mają w najlepszym przypadku 4*SATA i 2*ATA, a ja chciałbym odwrotnie. Miałem to na poczciwym Abit BE-6 II i teraz na SINXP. Wygoda.

Płyta Gigabyte 8PENXP ma to wszystko ale cena 975 zł POWALA.

 

Chłopaki pomóżcie!!! Dziewczyny zresztą też ;)

 

A mówią, że od przybytku głowa nie boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Abit padł kilka dni temu ale podobno mi9ałem zwaloną serię. Ja brałbym ABita albo Asusa.

Miałem Abit'a poczciwego BE-6 II i chodził nieźle. Czytałem, że Abit'y IS-7 załapują padaki. Jak widać Twój IC-7 też.

Zastanawiam się nad Asus'em P4P800 DELUXE, tylko te kanały ATA/xxx.

Wziąłbym Gigabyte, ale cena... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cholerę gniazd ide ma epox na 875 sprawdz tego na 865

epox...jak one się sprawują. Do ceny 875 wolałbym dopłacić i wziąsc Gigabyte. Qrde myslałem, że wybór będzie łatwiejszy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed zakupem płyt ABITA z serii IS7a także płyt MSI NEO(miałem-oddałem do sklepu). Ja narazie to jedynymi wartymi zakupu płytami są mobo gigabyta i asusa. Reszta to jakieś skopane płyty ninadające się do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed zakupem płyt ABITA z serii IS7a także płyt MSI NEO(miałem-oddałem do sklepu). Ja narazie to jedynymi wartymi zakupu płytami są mobo gigabyta i asusa. Reszta to jakieś skopane płyty ninadające się do niczego.

ja mam obecnie MSI Neo2 865PE i nie mam z nia zadnych problemów, krece mego celka biednego z 2 na 3Ghz i chodzi spoko, postaram sie zmienic na jakiegos pentaka 2.4c :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed zakupem płyt ABITA z serii IS7a także płyt MSI NEO(miałem-oddałem do sklepu). Ja narazie to jedynymi wartymi zakupu płytami są mobo gigabyta i asusa. Reszta to jakieś skopane płyty ninadające się do niczego.

ja mam obecnie MSI Neo2 865PE i nie mam z nia zadnych problemów, krece mego celka biednego z 2 na 3Ghz i chodzi spoko, postaram sie zmienic na jakiegos pentaka 2.4c :P

no popatrz, ja miałem dwie takie płyty i na każdej dźwięk zawieszał komputer,a moja baracuda racowała max w UDMA2 zamiast5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dares

Kup Asusa P4P800 i problem z głowy.

no właśnie!!! Nie ryzykuj z jakimiś niedorobionymi ABITAMI i zaiweszającymi się MSI. Przypomnę jeszcze, że MSI bezczelnie oszukuje w testach-dynamiczan zmiana FSB podczas pracy komputeraz odbywa się poza wiedzą i kontrolą użytkownika. Nie sugeruj się testami, bo MSI nie jest szybsze. Na płytcie MSI neo2 procek 3G pracował normalnie(czyli na 3Ghz) ale po włączeniu jakiejkolwiek aplikacji testującej, zegar zwiększał się do 3,2Ghz czy jeden więli przekręt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed zakupem płyt ABITA z serii IS7a także płyt MSI NEO(miałem-oddałem do sklepu). Ja narazie to jedynymi wartymi zakupu płytami są mobo gigabyta i asusa. Reszta to jakieś skopane płyty ninadające się do niczego.

ja mam obecnie MSI Neo2 865PE i nie mam z nia zadnych problemów, krece mego celka biednego z 2 na 3Ghz i chodzi spoko, postaram sie zmienic na jakiegos pentaka 2.4c :P

no popatrz, ja miałem dwie takie płyty i na każdej dźwięk zawieszał komputer,a moja baracuda racowała max w UDMA2 zamiast5.

ja uzywam wlasnej karty muzycznej soundblaster live 5.1 i nie ma problemu, nie sprawdzalem jeszcze muzycznej z plyty, ale moj kumpel ma taka sama i uzywa dzwieku zintegrowanego i nie ma problemu :)

moj caviarek normalnie chodzi udma 5 tak jak powinien :D

dodam jeszcze ze model tej plyty to Neo2 - S jest to okrojona wersja fisr2r nie posiada raid, lan, funkcji d.o.t

co do D.O.T to w biosie chyba sie to wylacza :roll: a raczej powinno

nie wiem w kazdym razie u mnie poprawnie wszystko chodzi :D

a to z innej beczki :D jestem tylko ciekaw jednego kiedy wyjdzie nowe oprogramowanie Intel Aplication Accelerator (tylko dla posiadaczy plyt z chipem Intela) ktory zwieksza wydajnosc i czas botowania systemu, gdyz obecny nie chce sie instalwoac na 865PE i 875 szkoda, na starszych wersjach chipsetow dziala, wyszla tylko wersja pod RAIDA ale to mnie nie interesuje bo i tak nie mam RAIDA :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed zakupem płyt ABITA z serii IS7a także płyt MSI NEO(miałem-oddałem do sklepu). Ja narazie to jedynymi wartymi zakupu płytami są mobo gigabyta i asusa. Reszta to jakieś skopane płyty ninadające się do niczego.

ja mam obecnie MSI Neo2 865PE i nie mam z nia zadnych problemów, krece mego celka biednego z 2 na 3Ghz i chodzi spoko, postaram sie zmienic na jakiegos pentaka 2.4c :P

no popatrz, ja miałem dwie takie płyty i na każdej dźwięk zawieszał komputer,a moja baracuda racowała max w UDMA2 zamiast5.

ja uzywam wlasnej karty muzycznej soundblaster live 5.1 i nie ma problemu, nie sprawdzalem jeszcze muzycznej z plyty, ale moj kumpel ma taka sama i uzywa dzwieku zintegrowanego i nie ma problemu :)

moj caviarek normalnie chodzi udma 5 tak jak powinien :D

dodam jeszcze ze model tej plyty to Neo2 - S jest to okrojona wersja fisr2r nie posiada raid, lan, funkcji d.o.t

co do D.O.T to w biosie chyba sie to wylacza :roll: a raczej powinno

nie wiem w kazdym razie u mnie poprawnie wszystko chodzi :D

a to z innej beczki :D jestem tylko ciekaw jednego kiedy wyjdzie nowe oprogramowanie Intel Aplication Accelerator (tylko dla posiadaczy plyt z chipem Intela) ktory zwieksza wydajnosc i czas botowania systemu, gdyz obecny nie chce sie instalwoac na 865PE i 875 szkoda, na starszych wersjach chipsetow dziala, wyszla tylko wersja pod RAIDA ale to mnie nie interesuje bo i tak nie mam RAIDA :D

pozdro

jak ja próbuję instalować intel Aplic. accel, to wyskakuje błąd, że nie znaleziono żadnego zgodnego urządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszło zamówienie. Jutro powinno dojsć do mnie. I tak zamówiłem:

- Asus P4P800 Deluxe - dzięki chłopaki za podpowiedź,

- 2x256 MB Geil PC-400 Ultra CL2,

- PIV 2.4 HT.

 

Koszty zamiany niewielkie, najdroższe pamiątki. Oj będzie się działo... :D

 

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam SIS-a 655 i też się zastanawiam czy nie pogonić i kupić coś na 800MHz....choć z drugiej strony ktoś mu mówił , że mimo braku oficjalnego wsparcia ludzie puszczają te 2,4GHz na 800MHz na tym SIS-ie wraz z pamięciami DDR400. Jakby to była prawda to luksusik!!! Wie kto może co na ten temat???Zdublowałem trochę topic ale zanim wywalę trochę kasy wolę się upewnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...