Jump to content
D4dits

Do pracy codziennej

Recommended Posts

Cześć,

szukam laptopa do pracy codziennej. Będzie służył do pracy:

- prosta obróbka graficzna

- prosta obróbka filmów

Rozrywki:

- standard ( bez gier )

Wymagania:

- SSD ( +/- 500gb styknie )

- bateria ( im dłużej tym lepiej! )

- wielkość 14" - 15,6"

- stosunek do ceny

- bezawaryjność ( dobrze by było, żeby posłużył kilka lat )

- desine ( laptop dla kobiety )

- podświetlana klawiatura

Cena: do 4 000

Laptopów na rynku jest masa a niestety nie wiem na co zwrócić uwagę.

Mogę Ci polecić Dell Vostro 3500. Aktualnie w sklepach jest do kupienia w cenie mniej wiecej 4000zł. 

i5

16 gb ram

windows 10 (sam obecnie używam windowsa 11 ale nie polecam, lepiej moim zdaniem zostać na razie przy 10 bo 11 jest dziurawa).

512 ssd

poza tym dobre wykonanie i domowa naprawa dell, tak więc serwisant powinien do Ciebie przyjechać jeśli coś się stanie, co już przetestowałem raz i rzeczywiście działa

Dodatkowo możesz jeszcze zastanowić sie nad ipadem na co dzień. Nie jest drogi, a bateria długo trzyma. Poza tym zauważyłem, ze sam od kiedy mam często sięgam po niego częściej niż po lapka. 

Edited by kaudos

Cześć,

Do 4 tysięcy to moim zdaniem tylko Matebook. Bardzo wydajny procesor wysokonapięciowy, który co ciekawe pobiera mniej prądu niż niskonapięciowe Intele. Mówię tu o pracy pod małym obciążeniem.
Do matrycy nie ma się co przyczepić, bo upchali tam panel ze 100% sRGB. Lapek w całości z aluminium.
https://www.x-kom.pl/p/637987-notebook-laptop-16-huawei-matebook-d-16-r5-4600h-16gb-512-win10.html

Jak obróbka grafiki i filmy, to w tej  cenie warto wziąć OLEDa:

https://www.x-kom.pl/p/699558-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-k513ea-i5-1135g7-16gb-512-win11.html

3999 zł w xkomie, często na promce jest za 3500 zł.

Ja brałem z prockiem r5 5600H i jestem bardzo zadowolony.

Dzisiaj ten lapek z mocniejszym prockiem 11300H + rtx3050 OLED jest w promocji za 3999zł, ASUS Vivobook Pro 15 K3500PC-L1010T OLED 15,6" Intel® Core™ i5-11300H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3050 Grafika - Win10:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-k3500-i5-16gb-512ssd-3050-w10.bhtml?utm_source=3129955%7Cpepper.pl&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=%28TradeDoubler%29&utm_content=%2F

Nic, tylko brać.

Edited by MiG29