Skocz do zawartości
Velos

kres mozliwosci?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa , mój 2000+XP ( A0 )nie chce przekroczyc 2000MHz , tzn przekracza ale winda sie nie wczytuje , bios , dos ok , ale winda nie , udalo mi sie nawet zrobic aby zaczela sie winda wczytywac ( 1,85 v procka ) ale potem sie zwislo. Aktualnie procek chodzi na 166x11,5 ( co daje jakies 1915 MHz), pamiec 2x256 na 333 ( dual chanel ) przy standardowym napieciu ( bo nie podkrecana , fabryczne 333 ). Zasilacz 300W firmy "megaszajsbajt" , plyta glowna abit nf7 , i teraz pytanie co z tym fantem zrobic aby przekroczyc granice 2000MHz , nawet okolo 1950 MHz w 3dmarku sie resetuje gdzies w polowie . Na stabilnych ustawieniach ( chyba ) czyli 166x11,5 mam 7317 punktow ( podkrecony procek + podkrecona grafa Leadtek WinfastA170 gf4 mx440 64ddr z 270/405 @ na 320/460 ) . Pewnie napiszecie ze lepiej jest ustawic wieksze FSB a mniejszy mnoznik , sprawdzilem 200x9,5 ( bo na 200x10 juz nie chodzi ) i jest duuuzo wolniej niz na 166x11,5 .

Nie mam tylko pojecia jak z pamiecia , jak te taimingi poustawiac i czy to cos w ogole da ? ( jesli juz bedziecie odpowiadac na to to zapodajcie nazwe tego programu do prockow testowania ) z gory dzieks. czekam na jakies fachowe podpowiedzi wycisniecia wszystkiego co sie da z tego kompa ( ps , na czas zabawy prockiem wszystkie niepotrzebne urzadzenia takie jak CD-rw , sieciowka zostaly odlaczone aby nie obciazac zasilacza )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moj przy ponad 1900 MHz jest stabilny ( jeszcze sprawdze primem95 i powiem bo 3dmark2001SE smiga zdrowo ) , ale myslalem ze jeszcze cos sie z niego wyciagnie, jak jeszcze zwiekszyc wydajnosc kompa olewajac juz procka , bo to chyba nie wszystko co jest mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie fajniej byloby ta sztuke sprzedac jakiemus znajomemu co nie bedzie krecil a sobie kupic sliczne JIUHB? masz przewage nad moimi wysilkami n poprzedniej mobo bo masz dobra plyte ale nie wiem czy ten procej pojdzie na 2000Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie fajniej byloby ta sztuke sprzedac jakiemus znajomemu co nie bedzie krecil a sobie kupic sliczne JIUHB? masz przewage nad moimi wysilkami n poprzedniej mobo bo masz dobra plyte ale nie wiem czy ten procej pojdzie na 2000Mhz

a ile twoj 2000+ ( JIUHB ) wyciaga obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam chyba uszkodzone mobo :/ ale na sprawnym mam na default vcore mam 2600+ a przy podnoszeniu napiecia idzie duuuzo wyzej

 

mialem juz 2250MHz ale dopiero jak wymienia mi mobo to poszaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wypadalo by jednym slowem wymienic zwyklego 2000+XP z stepingiem A0 na 2000+XP ( JIUHB ) ? a moze lepiej na 1700+ ( JIUHB ) :D - tylko gdzie ja teraz jego dostane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem na giledzie tweeka i jakos nie znalazlem , moze sie skonczyly :? , a co byscie powiedzieli na krok wstecz , tzn na 1800+ ? bo mnie to cos neci zdrowo ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cud sie stal i odpalilem winde na procku 2000+XP @ 2000MHz ( 133x 15 1.85v ), 3DMark sie wykaszanil w polowie ( wyciagnelem nawet karte dzwiekowa z kompa , wczesniej jak byla to winda sie nie odpalala - zasilacz musze zmienic bo ten kijowy , taki z tego moral )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogratulowac :D ale zmieniajac proca na lepsiejszy steping tyle wywleczesz nie podnaczac nawet napiecia a jakby nie popatrzec to 1.85V przy OC rzedu 330MHz to troche sporo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Przy 1.875 po wlaczeniu juz sie siakis alarmik wlaczal wiec nie experymentowalem ;) bo by moglo ise to zle skonczyc , ale wlasnie nie wiem czy to nie wina zasilacza , i tak mi sie cos zdaje ze jak bym mial mocniejszego to na te 2000MHz by stabilnie chodzil , bo w biosie te wartosci napiec zasialacza takie nie za ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MAX chodził na 1833 11x166 a stabnilnie 10,5x166 :twisted:  więc bieda :( a Ty marudzisz :P

tak czytam i czytam i aż mi głupio :oops: ze marudze ze proc wygrywa ze mna przy <2000mhz ale to tylko narazie :D a proc taki jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudze bo chce max wyciagnac z tego co mam ;) , i tak sie zastanawiam nad tym 1700+ ( B0 oczywista ) + Huntkey Lw-6400h Gold i jakims Volcano ( zbankrutuje ) ale mnie to wciagnelo ;) , tak to jest jak sie troche posiedzi na forum i poczyta tego co ludzie pisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudze chodziło mi o mnie albo ja albo ty mnie zle zrozumiałeś miałem na mysli ze JA marudze o swój proc a jak czytałem ten post to mi się głupio aż zrobiło bo Ty się męczysz o te mhz na których mój smiga bezproblemu :) p.s ja tez sie męcze tylke ze o jeszcze wyzsze MHZ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...