Skocz do zawartości
Tomekkkkkkkk

Lepszy sprzęt-gorsze osiągi ??!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zmieniłem troche konfiguracje mojego kompa: wcześniej miałem ECS k7S5A i Radeona 9000 Pro. Teraz mam co widać, i mi gry chaczą, w demo natura w 3D Marku 01 mam średnio 10 fps mniej. No więc coś mi tu niepasuje. Stery do Mobo mam najnowsze ze strony Nvidia, nieinstalowałem Ide SW, do karty mam Catalyst 3,6. Macie może jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zmieniłem troche konfiguracje mojego kompa: wcześniej miałem ECS k7S5A i Radeona 9000 Pro. Teraz mam co widać, i mi gry chaczą, w demo natura w 3D Marku 01 mam średnio 10 fps mniej. No więc coś mi tu niepasuje. Stery do Mobo mam najnowsze ze strony Nvidia, nieinstalowałem Ide SW, do karty mam Catalyst 3,6. Macie może jakieś pomysły ??

Na moje oko to R9500 bardzej obciąża proca od 9000 i pomimo zmiany karty na lepszą masz niższe osiągi -zmień proca albo podkręć tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zmieniłem troche konfiguracje mojego kompa: wcześniej miałem ECS k7S5A i Radeona 9000 Pro. Teraz mam co widać, i mi gry chaczą, w demo natura w 3D Marku 01 mam średnio 10 fps mniej. No więc coś mi tu niepasuje. Stery do Mobo mam najnowsze ze strony Nvidia, nieinstalowałem Ide SW, do karty mam Catalyst 3,6. Macie może jakieś pomysły ??

Przypominają mi się stare dobre czasy gdy wchodziło 3dfx VooDooII - na komputerze Pentium 75 Mhz było średnio o 1/3 wolniejsze od 3dfx 1, na p 100 wyrównywały się, na p166 widać było 100% więcej wydajności.

 

To co u ciebie się dzieje to standard - masz za wolnego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko. Teraz musze czy chce czy nie wymienic proca. Ciekawe  :?  Dzięki za pomoc.

ano widzisz takie to sa uroki karta ma mozliwosci ale proc jest waskim gardlem i koniec nic na to nie poradzisz to tak samo jak GF4 ti4200 powyzej 2600+ w markach jest minimalna roznica bo wlasnie karta nie wydala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie klucil co do tego ze na tym procu czyli d 1133 na fsb 133 ma mniejszy wynik niz na 9500 niz na 9000 pro ..przeciez 9000 no pro na durniu tez nie pokazuje co potrafi tak samo i jego wiec i ten r9000 pro na durniu nie pokazywal pazurkow ale to nie swiadczy o tym ze 9500 ma prawo miec mniejszy wynik ...co jak co ale ma wyzsze taktowania i w nature powinnien wlasnei miec wieksze wyniki bo ten test zalezy glownie od pamieci na grafie wiec ja prponuje format c : i nowe omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie formata robiłeś?Bo pewnie po zmianie płytki i grafy

by sie przydało

mysle ze kazdy to robi po wymianie sprzetu takiego jak wlasnie grafa czy mobo wiec nawet nie bralem pod uwage takiej mozliwosci ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowili moi poprzednicy: zmien proca.

Sam sie dziwie, ze jak bylo cie stac na R9500 to na procka juz nie?

Kupujac grafe za 1k zl moglbys juz zmienic proca na min. 1700+ (o ile bys takiego znalazl). Wydatek rzedu niecalych 300zl.

Durona 1GHz to juz zbytnio nie podkrecisz, wiec czym predzej zbieraj kase na CPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw system od nowa na czystym dysku. Skorzystaj z najnowszych sterowników od MOBO i od GFX. Podręc trochę bardziej procesor (wiem, że będzie ciężko, ale myślę, że 9x133 da rade 8) ). Zbieraj pieniążki na nowy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw system od nowa na czystym dysku. Skorzystaj z najnowszych sterowników od MOBO i od GFX. Podręc trochę bardziej procesor (wiem, że będzie ciężko, ale myślę, że 9x133 da rade 8) ). Zbieraj pieniążki na nowy procesor.

po pierwsze napisał, że ma najnowsze stery do MOBO (ale nadal nie wiadomo czy był formacik dysku).

a po drugie : po jakiego ch.... mu stery od GF FX do radeona :?: :lol: oj grubasku (no offence, ale taki masz nick) chyba nieuważnie czytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...