Skocz do zawartości
noob999

zasilacz MEGABAJT napiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy w/w zasilaczy (350W)

 

Wszystkie napiecia schodza grubo ponizej norm ATX (3.12, 4.6) a zasilanie 12V pod obciazeniem przekracza 13V !(w idle 12.8 V....)

sprawdzalem miernikiem na molexach i wyniki takie same.....

Przecierz ten dodatkowy 1 V musi sie rozchodzic w cieplo na mosfetach :/

Juz 1 radeona spalilem (mysle, ze przez to 12V )

Czy Wy tez macie takie chore napiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noob999 - oj cos mi to wyglada ze twoj zasilacz juz dlugo nie pociagnie. W jakis postach klika dni temu czytalem ze napiecie 12V "przejechane" na 13 lub wyzej to 99% szans na zejscie zasilki z tego swiata :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy w/w zasilaczy (350W)

 

Wszystkie napiecia schodza grubo ponizej norm ATX (3.12, 4.6) a zasilanie 12V pod obciazeniem przekracza 13V !(w idle 12.8 V....)

sprawdzalem miernikiem na molexach i wyniki takie same.....

Przecierz ten dodatkowy 1 V musi sie rozchodzic w cieplo na mosfetach :/

Juz 1 radeona spalilem (mysle, ze przez to 12V )

Czy Wy tez macie takie chore napiecia?

No ja tez mam big problem z tym zasilaczem (350W) Obecnie przy 11X166fsb vcore=1,5V mam na +5V~4,95-4,89(to jeszcze spoko) ale na +12V mam 12,7-13,1 i to w idle !!! Jak bylo chlodniej to przy podkreceniu 12X185fsb i 1,625Vcore po zapuszczeniu prime95 komp dzialal przy 12V~13,3V!!! niecale 5 minut poczym zje.bal sie zasilacz ale na szczescie tylko zasilacz:) Wymienili mi na nowy . Po wakacjach bede go zmienial na cos lepszego a teraz przecierpie przy tym co mam:(

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mój kumpel miał taki zasilacz - po tygodniu mu się spalił... dobrze, że reszta ocalała.

2. U drugiego kolegi pracuje, napięcia zależnie od dnia i strasznie się grzeje...

3. Trzeci kumpel też narzeka z powodu grzania się tej zasiłki i zapachu spalenizny.

 

Wniosek: sprzedać, wymienić i to SZYBKO :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy radzą sprzedać to :twisted: miałem podobne doświadczenie z rubikonem 300W ale to był poprostu szczyt napięcie 5V przy v-core 1.75 wynosiło 4.69 :lol: :lol: o reszcie nie bede wspominał bo bedą posty że jestem cudotwórcą że komp wogóle chodził :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...