Skocz do zawartości
fuxmen

zakup proca

Rekomendowane odpowiedzi

jutro chyba kupuję proca xp 2000 0,13

tylko nie wiem jakka seria jest najlpesza

wiem tylko że steping B jest spoko i rozpoznaje się go po ostatniej literze w serii??

wiem ze pasuje najniższy batch (ostatnie 4 cyfry??)

co jeszcze polecacie żebym sprawdził przed zakupem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stawial na athlona 1,7 mialem juz 5 sztuk i wszystkie krecily sie przynajmniej na 2200mhz a z z procem 2000+ jest różnie ja trafiłem na modela który podobno miał się kręcic i kupa wyciągnełem z niego tylko 1860 Mhz a przy tym grzeje cholernie.....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko muszę tego drut moda skombinować

ja mam w full stresie 43 stopnie :) :) przedtem było 60!!!

zaraz spróbuję go puścić na 150 MHZ i zobaczymy :)

 

UPDATE

póściłęm na 150 mhz i winda nie ruszyła jakiś hard error :)

narzie dałem na 138 zara próbuję na 142

 

update 2

póściełme na 147 mhz winda ruszyła i o dziwo w biosie pokazuje 1900 MHZ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz serii (1 sito selekcji) ważny jest kolor rdzenia.

 

Ma być reddish-blue (czerwonawo- niebieski) śliwka węgierka z białym odblaskiem , nie może byc plam , kolor jednolity na całej powierzchni (2 sito selekcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że sie da ale bez drut moda to se mogę ale chyba pokecić korbką :)

 

update

czy ktoś wie dlaczego pokazuje mi w biosie 1900 mhz jak mam 12,5*147???

 

update 2

nie wiedziałem że axp 2000 nie obsługuje SSE nawet stary palomino obsługiwał. i czy ktoś wie jak to wpływa na wydjaność(programy, gry)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie !!

w pszyszłym tygodniu może aha i czy pomysł z lutwaniem kabelków do płyty głównej i skręcania ich odpoweidnio to dobry pomysł na drut moda? bo mi się nie chce wkółko ściągać witraka i wkłądać druciki w socketa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie to juz do innych uzytkownikow tego forum , ja sie na tym nie znam zabardzo. Ale troche o tym jest na forum , poszukaj , tutaj WSZYSTKO jest :D ( a jak czegos nie ma to bedzie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że axp 2000 nie obsługuje SSE nawet stary palomino obsługiwał. i czy ktoś wie jak to wpływa na wydjaność(programy, gry)?

Athlon 2000+XP obsluguje SSE , nie obsluguje natomiast SSE2 i SSE3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem JIUHB i nowy laminat?? Nowy laminat miał być na JIXHB (przynajmniej z tego co wiem)

dokldanie tak -> JIUHB + nowy laminat

 

co do poblasku to sie nie zgodze - mialem zielonu poblask i procek chodzil oki iniezle sie krecil teraz mam zielono-czerwony poblask (jednolity) i tez jest wypas po pachy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodni zmieniam nożnik na 15 i napięcie na 1.7v i zobaczymy ile da ten proc z siebie :) liczę na jakieś 2-2,1 ghz trzymajcie kciuki!!!w tym tygodni zmieniam nożnik na 15 i napięcie na 1.7v i zobaczymy ile da ten proc z siebie :) liczę na jakieś 2-2,1 ghz trzymajcie kciuki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update 2

nie wiedziałem że axp 2000 nie obsługuje SSE nawet stary palomino obsługiwał. i czy ktoś wie jak to wpływa na wydjaność(programy, gry)?

 

masz tak dla tego ze masz syfne mobo jak tez tak mialem wymienilem na Abita NF-7S i jest spoko jest SSE :)... moze updejt biosu pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakiegoś cheepo ale z athlonem 1600 miałem see może to tylko błąd wcpuid muszę zobaczyć w innmym programie:)

 

aha lepiej dać 1,7 v czy 1,8 i o ile się tempa zwiększsy teraz mam najwięcej 46 stopnie jakieś 2godz seti i upał w budzie zamkniętej jakieś 34 stopnie więc to chyba dobrze a jak otworzę budę to jeszcze spada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie co do koloru rdzenia

Cytat:

Part V : Die Color

The color of the die/core also plays an important part in determining how well the CPU overclocks.

 

I can summarise this with 4 main categories:

i) Reddish/Purple from all angle of views

They are average in overclocking, mostly can run @ 2GHz 2400+ with 1.6v default voltage, but still can perform well if U add higher voltage.

 

ii) Mixed with variety of colors:-

The overclockability varies a lot. Can be very good or very bad. Can be as poor as 2GHz 2400+ with 1.85v at least, or 2200MHz with only 1.65v.

 

iii) Reddish/ blue core with reflective white under light

 

They are awesome overclockers. Can run at 2100MHz - 2250MHz using default voltage. Grab it on sight!!!

 

It's common that the color of die cut from center part of wafer is very consistent, very smooth and not mixed with other colors under light. So can be said it is not necessary to have a big red die, a green or white die color can be good also if the color is solely in single color.

The thickness, purity of material used also affects the color of die a lot.

Part VI : Color of Base

Whether it is green or red base doesn't matter. It's just the color of the OPGA packaging base.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...