Skocz do zawartości
G@wel

Upgate Kolumn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Nieznam sie na tym zabardzo, ale mam kolumny jakies stare Sharpa.. 20 W. Skladaja sie one z głosnika i tzw. gwizdka. Chcialbym wstawic tak jaki nowy glosnik. Mam nawet w domu glosnik 120 W, ale niewiem czy jak go podlacze, to czy niemusze zmieniac gwizka. Aha, tam w srodku, w kolumie jest jakis filt, albo cos takiego. Weic nieiwem jak to zrobic zeby to bylo dobrze:) pomozcie:D

 

Pozdrawiam G@wel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest filtr tylko zwrotnica zapewne... po prostu musisz zamontowac glosnik i dokupic odpowiednia zwrotnice ;) co do gwizdka podejrzewam ze przydaloby sie go wymienic bo troche pewnie slaby ( chodzil dobrze z 20W a ze 120 :/ ) raczej nic z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam ze i tak nic z tego bo ta kolumna ma pojemnosc na glosnik 20W a nie na o 100 W wiekszy ...

dokladnie i zmiana glosnika nic nie da

fizyki nie da sie przeskoczyc

pomysl lepiej o zbudowaniu nowych kolumn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Nieznam sie na tym zabardzo, ale mam kolumny jakies stare Sharpa.. 20 W. Skladaja sie one z głosnika i tzw. gwizdka. Chcialbym wstawic tak jaki nowy glosnik. Mam nawet w domu glosnik 120 W, ale niewiem czy jak go podlacze, to czy niemusze zmieniac gwizka. Aha, tam w srodku, w kolumie jest jakis filt, albo cos takiego. Weic nieiwem jak to zrobic zeby to bylo dobrze:) pomozcie:D

 

Pozdrawiam G@wel

Nawet nie próbuj, bo efekt będzie koszmarny. Sam głośnika też nie zbudujesz, bo budowa głośników, to nie proste zbicie skrzyni władowanie głośników i już. Taki głośnik będzie potem brzmiał strasznie. Budowanie kolumny to setki obliczeń, wzięcie wiele danych pod uwagę, itp. Lepiej już kupić gotową jakiejś porządnej firmy. Najlepszy stosunek jakości do ceny ma Koda. Zestawy 5.1 można kupić już od 1300zł. Oczywiście możesz też rozejrzeć się za tańszymi (np. Yamaha NS P230 za 700zł), no chyba, że chcesz kupić tylko fronty, to możesz kupić Altusy, na allegro są po 400zł za parę, a moc mają chyba 100, czy 150W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

setki obliczen??? no bez przesady troche tego jest ale nie az tyle, w kazdym razie koledzy mają racje po 1 pojemnosc zalecana dla glosnika moze sie niezgadzac po 2 zwrotnica moze nie pasowac do tego akurat modelu(grac bedzie ale kijowo bo bedzie nie te odciecie czestotliwosci) po 3 jezeli ten glosnik jest typu bass reflex to nie będzie stroił bas i glosnik moze wpasc w rezonans co sie moze dlaniego zle skonczyc po 4 gwizdek nie wyrobi no chyba zebys go puscil wyzej niz jest teraz i bardziej obciazyl drugi glosnik a po 5 nie chce mi sie wierzyc zebys mial jakis stary 120 W głośnik rozmiarami pasujacy do tego 20W bo nie ma 8" glosnikow 120W tzn są ale troszke to kosztuje. jezeli masz kogos kto umie budowac glosniki to moze cie to wyjsc taniej niz kupione a jak nie to lepiej sobie cos kup, ja osobiscie wole sam sobie składać. no dosyc sie juz napisalem , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...