Skocz do zawartości
NiemacieK

CORSAIR XMS2700 (C2PT) vs GEIL PC-2700 ULTRA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie wlasnie zastanawiam, ktore z tych dwoch pamieci wybrac a nie moge znalezc nic sensownego pomimo tego, ze szukam juz od wczoraj. Mam mozliwosc sciagniecia tych pamiatek z Niemiec (moja siorka pojechala tam na wakacje) po dosc korzystnej cenie (370zl za 512mb). Prosze o pomoc w podjeciu decyzji lub o linki, ktore pomoglyby mi podjac ta decyzje samodzielnie. Glownym kryterium bedzie oczywiscie O/C na najostrzejszych timingach (urzadza mnie w zupelnosci 190 na najostrzejszych timingach bo jak widac w podpisie mam plyte na KT400 i nie zamierzam jej narazie zmieniac). Z gory dziekuje za pomoc :D

 

 

 

ps. Jak ktos zamierza walic posty typu "szukaj", "bylo" i takie tam, to lepiej niech sie wstrzyma. Zaznaczam ze szukalem ale wyniki mnie nie satysfakcjonuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam geila ultrasa pc 400 cl2 i ledwo sie kręci ponad swoją specyfikacje 444MHz, a synchro nie wiem bo mam palomino i fsb zapuszczone tylko na 140MHz, a kamilnew mówił że jego pc 400 kręcił ledwo 408MHz, no ale geile pc 2700 może pojadą więcej 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisza w tescie na twojepc to te GEILE powinny leciec 195 na 2-2-5-2-1 i 2.9v. Ile w tym jest prawdy to nie wiem, ale bzdur raczej by nie pisali (PC3200 ULTRA faktycznie nie wypadly najlepiej). Pseudo test CORSAIROW jest na tweaku, ale sa tam podane wyniki tylko dla 2.5v przy ustawieniach ultra i low dlatego tym sugerowac sie nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Corsair`y. Wlasciciel Geil`i.

Tak, tylko Ty masz Geile PC3200 a mnie konkretnie interesuja PC2700. Nie moge nigdzie w sieci znalezc jakiegos porownania tych pamiatek, albo chociaz dwoch testow, ktore odbylyby sie w podobnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz twinmosy 400 :D

a tak serio to skoro geile 400 tak słabo się kręcą to od 333 też nie ma co wymagać cudów, IMO oczywiście.

ja bym brał corsairs, dla mnie ta firma ma lepszą renomę ale co ja tam wiem, mam kingstonki na infineonach i popatrz jak śmigają, i to na ECS :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony to loteria ja tez juz mialem kilka sztuk i zadne nie smigaly nawet w polowie tak dobrze. Z tego co mi koles mowil to mial kiedys te CORSAIRY PC2700 i poszly mu max na 185 w trybie ultra a w/g twojepc GEILE ida na 195 na napieciu 2.9v. Nie wiem co o tym myslec i liczylem na to ze znajdzie sie ktos kto mial stycznosc z tymi pamiatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ten mój geil pc 400 leci max 444MHz na 2.6V na już 445MHz nie idzie nawet przy Vdimm 2.8V, jestem zdekacza zniesmaczony takim wynikiem :cry: , to _Vip_ ze swoich chyba Specteków pc 333 wyciągnął 450MHz 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ten mój geil pc 400 leci max 444MHz na 2.6V na już 445MHz nie idzie nawet przy Vdimm 2.8V, jestem zdekacza zniesmaczony takim wynikiem :cry: , to _Vip_ ze swoich chyba Specteków pc 333 wyciągnął 450MHz 8O  8O  8O

To zalezy jeszcze z jakimi timingami. A co do wplywu napiecia na mozliwosci O/C to to samo mialem z GEILami PC3200 VALUE, ktore szly mi na timingach 2-2-6-3-1 2.55V 190 a podnoszenie napiecia zakonczylo sie maksymalnym wykreceniem na 195. Z defaultowymi timingami: 2.5-3-6-3-2 szly cos w okolicach 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ten mój geil pc 400 leci max 444MHz na 2.6V na już 445MHz nie idzie nawet przy Vdimm 2.8V, jestem zdekacza zniesmaczony takim wynikiem :cry: , to _Vip_ ze swoich chyba Specteków pc 333 wyciągnął 450MHz 8O  8O  8O

To zalezy jeszcze z jakimi timingami. A co do wplywu napiecia na mozliwosci O/C to to samo mialem z GEILami PC3200 VALUE, ktore szly mi na timingach 2-2-6-3-1 2.55V 190 a podnoszenie napiecia zakonczylo sie maksymalnym wykreceniem na 195. Z defaultowymi timingami: 2.5-3-6-3-2 szly cos w okolicach 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...