Skocz do zawartości
Lasquens

Znowu o gf440mxse o/c i 3dmarku2001

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

 

Mam ta wlasnie karte (standardowe taktowania 250/333) i konfiguracje taka jak ponizej. Normalnie bez oc wyciskam z niego ok 4400 punktow. Zakupilem sobie CRYSTAL orba od tt i dodatkowo radiatory z heatspreaderem (w sumie to odwrotnie = heatspreadery z radiatorami) zamontowalem na swoim gf i zaczalem go meczyc.

 

Pamieci poszly na 500 MHz i musze przyznac ze sa calkiem chlodne (na radiatorach wogole nie czuc a na odwrocie karty tylko ledwo wyczuwalne cieplo) tylko ze skala mi sie skonczyla w RT :P.

 

Rdzeń poszedl na 350 MHz i troche sie grzeje ale na razie dziala bez zwisow. Tylko czesc rezystorow na karcie niemilosiernie sie nagrzewa.

Lecz najbardziej niepokoi mnie wynik - zyskalem raptem 1000 kilka punktow (~5400). Od czego w koncu zalezy koncowy wynik = myslalem ze karta ma najwiekszy wplyw.

 

Prosilbym o wypowiedzi innych posiadaczy tych kart (razem z konfiguracjami). Czy to mozliwe ze Win XP za duzo zasobow mi zzera ?

Doradczie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx440 se 250/333 128 bit

proc A2000+ (FSB155), niepodkręcony bo zmniejszyłem mnożnik (w P4 się nie da :D ).

grafa @ 350/400 MHz, wynik 6500 3DM'01. teraz mam FSB 200, proc 1700MHz (2000+) ale nie zapuszczałem 3DM. niedługo postawię wina od nowa bez głupiego SP3 i powinno być więcej.

 

bardzo ładnie podkręciły ci się pamięci, rewelka. moje na 450 ok, powyżej różnie bywa zależnie od nastroju i temp. na pamięciach pocięty radiator z celka 333, na GPU standardowy radiator (wow) i malusieńki wiatraczek z NB ABITa KT7A. i kiepski przewiew w budzie, praktycznie zerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że duży wpływ na ilość punktów ma procesor. Mam taką samą grafikę co ty i na celeronie 1.7GHz mialem około 3500 to po zmianie na P4 2.4GHz już ponad 6000.

 

ps. jak ci się udało wycisnąć 500MHz na pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam rozumiec ze jak podkrecacie wyzej pamiatki to wam sie pojawiaja artefakty w grafice ? Moje kosci sa wogole troche niestandardowe = infineon 5ns na bezfirmowym geforsie (ladnie mi sie trafilo :)) za raptem 190 zl. Ich ksztalt jest kwadratowy ! Maja powierzchnie 1 cm kwadratowy - calkiem nie duze w porownaniu do innych. I calkiem niezle sie kreca. Na tej czestotliwosci sa ledwo cieple (oczywiscie z drugiej strony plytki a nie tam gdzie radiatory) myslicie ze warto zainstalowac powerstripa(skala w riva tunerze sie skonczyla !) i wycisnac z nich jeszcze troche ? Bede probowal jeszcze ze rdzeniem = skali wystarczy mi na 25 MHz (ciekawe czy tyle wytrzyma )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam rozumiec ze jak podkrecacie wyzej pamiatki to wam sie pojawiaja artefakty w grafice ? Moje kosci sa wogole troche niestandardowe = infineon 5ns na bezfirmowym geforsie (ladnie mi sie trafilo :)) za raptem 190 zl. Ich ksztalt jest kwadratowy ! Maja powierzchnie 1 cm kwadratowy - calkiem nie duze w porownaniu do innych. I calkiem niezle sie kreca. Na tej czestotliwosci sa ledwo cieple (oczywiscie z drugiej strony plytki a nie tam gdzie radiatory) myslicie ze warto zainstalowac powerstripa(skala w riva tunerze sie skonczyla !) i wycisnac z nich jeszcze troche ? Bede probowal jeszcze ze rdzeniem = skali wystarczy mi na 25 MHz (ciekawe czy tyle wytrzyma )

Super :twisted: ale może Ci się cofać podczas 3D rdzeń albo pamięci :twisted: zobacz z kręconym rdzeniem ile bedziesz miał jeśli tyle samo co z pamiątkami to znaczy się ze zegary sie resetują :cry: ja tak miałem i zacząłem kręcić sterami (są nie do zdarcia :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a zawsze myslalem ze wlasnie lepiej podkrecac low level bo sterowniki nvidii od jakiegos czasu maja rozne zabezpieczenia (zasrany fastwrite i side band adressing ). Dzieki za tipa bede probowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...