Skocz do zawartości
szczur

Którego Asusa wybrać (płyte główną) pod Athlona XP?

Ktorego Asua wybrac?  

  1. 1. Ktorego Asua wybrac?

    • A7V600
      11
    • A7N8X Deluxe rev.2
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał NForce 2 ale czemu akurat asus nie lepiej abit albo epox :? nie to że asus jakiś kijowy ale wiesz jak jest nf2 lepiej wyszły abitowi i epoxowi (ale asus też powinien być ok) a co do grafy to z tych dówch to żadna :lol: lepiej jakiegoś porządnego R9100 np: ten z barwkomp'u http://sklep.barwkomp.pl/index.php?js=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można się pobawić na KT600, nie wiem czy ta płyta jest lepsza od nF2 ale ja bym spróbował.

i mam takie pytanko : dlaczego asus ? przecież choćby abit robi zdecydowanie lepsze płyty pod AMD. i asus na nF2 nie ma chyba dual ddr.

może zastanów się nad abitem KV7 (na KT600) bo NF7 kosztuje za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bralbym a ni jednego ani drugiego a na twoim miejscu wzialbym Abita NF7-S switeny wypasik za super cene swietne mozliwosci o/c asus przy nim wysiada a jesli za drogo to Epox 8rda+ na Ultra 400 to samo co wyzej tylko brak SATA a cena jeszcze lepsza. No ale jesli z tych dwoch mialbym wybierac bralbym a7n8x

 

można się pobawić na KT600, nie wiem czy ta płyta jest lepsza od nF2 ale ja bym spróbował. 

i mam takie pytanko : dlaczego asus ? przecież choćby abit robi zdecydowanie lepsze płyty pod AMD. i asus na nF2 nie ma chyba dual ddr.

może zastanów się nad abitem KV7 (na KT600) bo NF7 kosztuje za dużo.

co ty opowiadasz asus nie ma dual ddr ??? 8O 8O pewnie ze ma kazda mobo na nf2 ma dual channel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio na THG w teście płyt głównych na nForce 2 najleiej wypadł AOpen. O KT600 mało co wiadomo. Ale ja bym brał jednak tego A7V600 bo Asus robi zajebiste płytki na chpiach VIA a te Asus z nForce już gorsze są :cry: :!:

Dlatego jeśli Asus to A7V600 cena też przystępna jest aż 100 zł taniej od nForce 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być Asus, bo do kręcenia też sie nadaje :), a co Asus to Asus :) tylko mam ten dylemat z chpisetem :(. Widze że sprawa jest skomplikowana. Ja od początku bliżej byłem kupienia A7V600 - tańsza. Ale w każdym razie kupie to co wygra w ankiecie chyba że ktoś mnie przekona jakimś postem na kupno tej drugiej :). Ale ma być Asus :P. A grafe kupie taką ile mi kasy zostanie ale kto wie czy nawet nie kupie Radeona 9500 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio na THG w teście płyt głównych na nForce 2 najleiej wypadł AOpen. O KT600 mało co wiadomo. Ale ja bym brał jednak tego A7V600 bo Asus robi zajebiste płytki na chpiach VIA a te Asus z nForce już gorsze są :cry: :!: 

Dlatego jeśli Asus to A7V600 cena też przystępna jest aż 100 zł taniej od nForce 2

A niby dlaczego gorsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bralbym a ni jednego ani drugiego a na twoim miejscu wzialbym Abita NF7-S switeny wypasik za super cene swietne mozliwosci o/c asus przy nim wysiada a jesli za drogo to Epox 8rda+ na Ultra 400 to samo co wyzej tylko brak SATA a cena jeszcze lepsza. No ale jesli z tych dwoch mialbym wybierac bralbym a7n8x

 

można się pobawić na KT600, nie wiem czy ta płyta jest lepsza od nF2 ale ja bym spróbował. 

i mam takie pytanko : dlaczego asus ? przecież choćby abit robi zdecydowanie lepsze płyty pod AMD. i asus na nF2 nie ma chyba dual ddr.

może zastanów się nad abitem KV7 (na KT600) bo NF7 kosztuje za dużo.

co ty opowiadasz asus nie ma dual ddr ??? 8O 8O pewnie ze ma kazda mobo na nf2 ma dual channel

Nie każda... np. nowy okrojony Soltek nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, soltek nie ma ale myślałem że asus też nie, ale może się mylę.

kt600 jest chyba minimnalnie mniej wydajna od nF2 ale powinna być mniej problematyczna. a 100złróżnicy to sporo więc brałbym na KT600. nie warto dopłacać 100zł za 100 pkt w 3DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, soltek nie ma ale myślałem że asus też nie, ale może się mylę.

kt600 jest chyba minimnalnie mniej wydajna od nF2 ale powinna być mniej problematyczna. a 100złróżnicy to sporo więc brałbym na KT600. nie warto dopłacać 100zł za 100 pkt w 3DM.

Wersja A7N8X-X nie ma Dual DDR gdyż jest na na nF2 400, tym samym chipsecie na którym jest Soltek NV400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio na THG w teście płyt głównych na nForce 2 najleiej wypadł AOpen. O KT600 mało co wiadomo. Ale ja bym brał jednak tego A7V600 bo Asus robi zajebiste płytki na chpiach VIA a te Asus z nForce już gorsze są :cry: :!: 

Dlatego jeśli Asus to A7V600 cena też przystępna jest aż 100 zł taniej od nForce 2

A niby dlaczego gorsza ?

Bo słyszałem ze z tym A7N8X to problemy są wogóle te płyty Asusa na nForce nie budzą mojego zaufania, a sam mam już druga płyte Asusa na chpisecie VIA i jestem zadowolony :) , moim zdaniem jak brać coć na nForce to nie Asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo słyszałem ze z tym A7N8X to problemy są wogóle te płyty Asusa na nForce nie budzą mojego zaufania, a sam mam już druga płyte Asusa na chpisecie VIA i jestem zadowolony :) , moim zdaniem jak brać coć na nForce to nie Asusa

Słyszeć to można :-). Z każdą płytą są problemy ABITami EpoXami ASUS'ami itp. itd. Owszem ASUS nie jest stworzony do extreme oc, ale ja nie mam mu nic do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie ma być Asus :) - uparłem sie :D. Nic innego w gre nie wchodzi  :!:

a czemu??, Twoi koledzy twierdzą ze asus to mercedes wsród płyt głównych?? kazde inne to beee :wink: :wink:

Sam sobie takie zdanie wyrobiłem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bralbym a ni jednego ani drugiego a na twoim miejscu wzialbym Abita NF7-S switeny wypasik za super cene swietne mozliwosci o/c asus przy nim wysiada a jesli za drogo to Epox 8rda+ na Ultra 400 to samo co wyzej tylko brak SATA a cena jeszcze lepsza. No ale jesli z tych dwoch mialbym wybierac bralbym a7n8x

 

można się pobawić na KT600, nie wiem czy ta płyta jest lepsza od nF2 ale ja bym spróbował. 

i mam takie pytanko : dlaczego asus ? przecież choćby abit robi zdecydowanie lepsze płyty pod AMD. i asus na nF2 nie ma chyba dual ddr.

może zastanów się nad abitem KV7 (na KT600) bo NF7 kosztuje za dużo.

co ty opowiadasz asus nie ma dual ddr ??? 8O 8O pewnie ze ma kazda mobo na nf2 ma dual channel

Nie każda... np. nowy okrojony Soltek nie ma.

pierwotne modele wszystkie mialy teraz wyszedl nf2 400 (ale to nie jest czysty nf2 o ktorym mowilem) ktory ma single channel i uzyskuje te same wyniki co dual tylko na jednej kostce

 

Ma być Asus, bo do kręcenia też sie nadaje , a co Asus to Asus  tylko mam ten dylemat z chpisetem . Widze że sprawa jest skomplikowana. Ja od początku bliżej byłem kupienia A7V600 - tańsza. Ale w każdym razie kupie to co wygra w ankiecie chyba że ktoś mnie przekona jakimś postem na kupno tej drugiej . Ale ma być Asus . A grafe kupie taką ile mi kasy zostanie ale kto wie czy nawet nie kupie Radeona 9500 Pro.

mylisz sie i to bardzo mozesz tego pozniej zalowac no ale coz twoja sprawa wymienie ci tylko niektore wady asusa

a7n8x:

vcore maxx 1.85v

brak mozliwosci ustawienia vcore mniejszego niz defaultowe vcore proca

zbyt wysoka cena

dwufazowe zasilanie (czesto gesto mobos padaly na nonameowych zasilkach pono to poprawili)

problemy z kartami pracujacymi w trybie agp x8

zanizanie temp. proca (za moich czasow jakies 20*C moze to poprawili)

a7v8x:

zawyzanie vcore o ok. 0.05v

problemy z kartami agp x8

dwufazowe zasilanie (tu to dopiero byly jazdy)

zanizanie temp. proca o jakies 20*C

mala stabilnosc na wysokich timingach (2.5 2-2-5) nawet przy jednej kosci

specyfikacji a7v600 nie znam bo nie mialem go w lapkach ale iedys asus byl dla mnie swietna marka o ktorej nie powiedzialbym nic zlego jednak niestety w ostatnich czasach z wlasnego doswiadczenia wiem ze asus obnizyl loty zaczal robic gorsze konstrukcje na a7n8x czesto ciezko bylo przekroczyc bariere fsb 200 mhz a jesli juz to plyty czesto padaly niestety Asus musi sie umyc do Abita czy Epoxa. A moze ty masz inne zdanie wytlumacz mi co rozumiesz przez slowa "poza tym asus to asus"??? :?

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz dobrze kupic to ja bym proponowal GIGABYTE GA7N400VPRO.Ma zintegrowana grafe GF4mx440 Soud Storma dolby digital 4x raid ata133 i 2x150ata(sata) Lan i jeszcze pelno ruznych bajerow bardzo potrzebnych. Jest to bardzo wydajna Plyta : na pewno szybsza od Asusa A7N8X Deluxa 2.0 i Abita NF7-S 2.0 koszt to ok 630-650zł ale za taka plytke sie opłaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz dobrze kupic to ja bym proponowal GIGABYTE GA7N400VPRO.Ma zintegrowana grafe GF4mx440 Soud Storma dolby digital 4x raid ata133 i 2x150ata(sata) Lan i jeszcze pelno ruznych bajerow bardzo potrzebnych. Jest to bardzo wydajna Plyta : na pewno szybsza od Asusa A7N8X Deluxa 2.0 i Abita NF7-S 2.0 koszt to ok 630-650zł ale za taka plytke sie opłaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...