Skocz do zawartości
szczur

Którego Asusa wybrać (płyte główną) pod Athlona XP?

Ktorego Asua wybrac?  

  1. 1. Ktorego Asua wybrac?

    • A7V600
      11
    • A7N8X Deluxe rev.2
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chcesz dobrze kupic to ja bym proponowal GIGABYTE GA7N400VPRO.Ma zintegrowana grafe GF4mx440 Soud Storma dolby digital 4x raid ata133 i 2x150ata(sata) Lan i jeszcze pelno ruznych bajerow bardzo potrzebnych.  Jest to bardzo wydajna Plyta : na pewno szybsza od Asusa A7N8X Deluxa 2.0 i Abita NF7-S 2.0 koszt to ok 630-650zł ale za taka plytke sie opłaca :D

heh... szybsza :lol: ciekawe jak to sprawdziles akurat wszystkie mobos na nf2 (Ultra 400) maja bardzo podobna wydajnosc i wszystkie wyniki wahaja sie w garnicy bledu w jednym tescie wygra abit w drugim epox a w trzecim GB no ale pomijajac juz ten fakt to wszystko OK ale zintegrowanej grafy bym nie kupil

 

a tak na marginesie porownanie nf2 i kt600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie i to bardzo mozesz tego pozniej zalowac no ale coz twoja sprawa wymienie ci tylko niektore wady asusa

a7n8x:

vcore maxx 1.85v

 

brak mozliwosci ustawienia vcore mniejszego niz defaultowe vcore proca

zbyt wysoka cena

dwufazowe zasilanie (czesto gesto mobos padaly na nonameowych zasilkach pono to poprawili)

problemy z kartami pracujacymi w trybie agp x8

zanizanie temp. proca (za moich czasow jakies 20*C moze to poprawili)

a7v8x:

zawyzanie vcore o ok. 0.05v

problemy z kartami agp x8

dwufazowe zasilanie (tu to dopiero byly jazdy)

zanizanie temp. proca o jakies 20*C

mala stabilnosc na wysokich timingach (2.5 2-2-5) nawet przy jednej kosci

specyfikacji a7v600 nie znam bo nie mialem go w lapkach ale iedys asus byl dla mnie swietna marka o ktorej nie powiedzialbym nic zlego jednak niestety w ostatnich czasach z wlasnego doswiadczenia wiem ze asus obnizyl loty zaczal robic gorsze konstrukcje na a7n8x czesto ciezko bylo przekroczyc bariere fsb 200 mhz a jesli juz to plyty czesto padaly niestety Asus musi sie umyc do Abita czy Epoxa. A moze ty masz inne zdanie wytlumacz mi co rozumiesz przez slowa "poza tym asus to asus"??? :?

pozdro

Lagier

Więcej niż Vcore 1,8v a co dopiero 1,85v nie będe ustawiał bo i tak AC bede miał :-) mniejszego tez nie będe ustawiał, zasiałke Chiefteca 360W będe miał. Problemy jakiego typu masz na myśli za kartami AGP 8x :?:

Tą temp już raczej poprawili w nowej wersji. A poporstu dla mnie Asus jest wyznacznikiem jakości w ciemno :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz dobrze kupic to ja bym proponowal GIGABYTE GA7N400VPRO.Ma zintegrowana grafe GF4mx440 Soud Storma dolby digital 4x raid ata133 i 2x150ata(sata) Lan i jeszcze pelno ruznych bajerow bardzo potrzebnych.  Jest to bardzo wydajna Plyta : na pewno szybsza od Asusa A7N8X Deluxa 2.0 i Abita NF7-S 2.0 koszt to ok 630-650zł ale za taka plytke sie opłaca :D

Po co dwa posty :?: jednego możesz skasować :!: Pozatym ile razy mam powtarzać że ma być Asus :?: :?: :?: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a7v8x:

zawyzanie vcore o ok. 0.05v

problemy z kartami agp x8

dwufazowe zasilanie (tu to dopiero byly jazdy)

zanizanie temp. proca o jakies 20*C

mala stabilnosc na wysokich timingach (2.5 2-2-5) nawet przy jednej kosci

Vcore zeczywiście większe o 0,05V ale jak dla mnie to lepiej :), co do agp 8x nie wiem nie kożystam, to zaniżanie temp jest tylko w Asus Probe w innych programach poazauje temp OK, Ja mam timingi 2-2-2-6 stabilność 100% i pamieci no name :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mylisz sie i to bardzo mozesz tego pozniej zalowac no ale coz twoja sprawa wymienie ci tylko niektore wady asusa

a7n8x:

vcore maxx 1.85v

 

brak mozliwosci ustawienia vcore mniejszego niz defaultowe vcore proca

zbyt wysoka cena

dwufazowe zasilanie (czesto gesto mobos padaly na nonameowych zasilkach pono to poprawili)

problemy z kartami pracujacymi w trybie agp x8

zanizanie temp. proca (za moich czasow jakies 20*C moze to poprawili)

a7v8x:

zawyzanie vcore o ok. 0.05v

problemy z kartami agp x8

dwufazowe zasilanie (tu to dopiero byly jazdy)

zanizanie temp. proca o jakies 20*C

mala stabilnosc na wysokich timingach (2.5 2-2-5) nawet przy jednej kosci

specyfikacji a7v600 nie znam bo nie mialem go w lapkach ale iedys asus byl dla mnie swietna marka o ktorej nie powiedzialbym nic zlego jednak niestety w ostatnich czasach z wlasnego doswiadczenia wiem ze asus obnizyl loty zaczal robic gorsze konstrukcje na a7n8x czesto ciezko bylo przekroczyc bariere fsb 200 mhz a jesli juz to plyty czesto padaly niestety Asus musi sie umyc do Abita czy Epoxa. A moze ty masz inne zdanie wytlumacz mi co rozumiesz przez slowa "poza tym asus to asus"??? :?

pozdro

Lagier

Więcej niż Vcore 1,8v a co dopiero 1,85v nie będe ustawiał bo i tak AC bede miał :-) mniejszego tez nie będe ustawiał, zasiałke Chiefteca 360W będe miał. Problemy jakiego typu masz na myśli za kartami AGP 8x :?:

Tą temp już raczej poprawili w nowej wersji. A poporstu dla mnie Asus jest wyznacznikiem jakości w ciemno :!:

oj zebys nie doznal takiego zawodu jak ja kiedys widze ze nic cie nie przekona

 

Vcore zeczywiście większe o 0,05V ale jak dla mnie to lepiej , co do agp 8x nie wiem nie kożystam, to zaniżanie temp jest tylko w Asus Probe w innych programach poazauje temp OK, Ja mam timingi 2-2-2-6 stabilność 100% i pamieci no name

no nie wiem czy tak lepiej a co jesli kiedys proca nie bedziesz krecil albo nizsze vcore chcial zapodac??? co do temp. to mowilem o pomiarach w biosie ustaw sobie teraz np.: przy jakiej temp. ma ci sie komp wylaczac jak bios mierzy sobie temp. o 20*C nizsza. Co do timingow to na takich u mnie juz wogole nie bylo mowy o jakiejkolwiek pracy podczas gdy na nf 2 jest rock stable :D i to w dualu przy dwoch kosciach ale to roznie z tym bywa moze po prostu mobo sie gryzla z pamiatkami (mowie caly czas o default vdimm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier ja nigdy nie przestane krecić proca :D. Hmm u mnie temp w biosie spoko pokazuke taka jaka jest :) biosa mam 1011. U mnie z pamiecią nie ma problemu  :!:

nigdy nie mow nigdy a tak serio to wiem o tym ale wypowiedz nie odnosilem bezposrednio do ciebie bo nie wszyscy kreca procki a wtedy.. sam wiesz. A co do temp. to byc moze to poprawili minelo juz 8 m-cy kiedy w reku mialem a7v8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie asus sporo stracił od czasów celeronów 333, 500 itp czyli czasów abita BE-6, BF-6, BH-6.

temp w asusie to kwestia biosu, to mały problem. a co do tego seial ata 150 co napisał xxx to wielki LOL. przecież żeby s-ata miał 150 MB/a musi być zintegrowany z NB (lub SB), przez pco ma ograniczony transfer i do 150 MB/a mu daleko. TYLKO KT600 i i875 mają s-ata 150 :!: pic na wodę, fotomontaż. wydajność s-ata na GB i abicie jest poniżej ata133.

i widzę że w tym gigabyte na kt600 zrobili ten sam błąd co na mojej mobo : podnoszenie napięcia CPU w %, a nie co 0.1 czy co 0.15V jak w moim byłym abicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czy kt600 ma na pewno fixa na PCIAGP?

 

bo czytałem recenzję za gramanicą i było wyrażnie napisane, że nie ma nie zależnego taktowania fsb a pciagp. więc wybór jest prosty nforce2 ultra.

 

HA! :)

nie ma niezależnego taktowania procka od pci:

 

Using the above overclocking setup we were able to reach a stable FSB overclock of 215MHz. Since the 8KRA2+ only supports a 1/6 PCI divider the AGP and PCI buses were running out of spec (66MHz/33MHz), which limited our potential FSB overclock. We wouldn’t be surprised if a 215MHz FSB overclock using a similar setup is about the best you’ll be able to get from motherboards based on the KT600 chipset, especially since Epox Socket A motherboards are usually at the very top of the FSB overclocking heap. As a reference, we’ve been able to easily reach over 220MHz FSB with several nForce2 Ultra 400 motherboards, due in part to the ability of these motherboards to lock the AGP and PCI buses. AGP/PCI bus locking is commonplace now and is what will continue to hold back VIA chipset-based motherboards from winning over overclocker’s hearts.

 

Źródło:http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1835&p=5

 

wiec Via 600 odpada bo jest to podrasowany kt400a o obsługę 200MHz(3200+) i dodany lepszy mostek południowy z s-ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kuipił KT600, nforce2 to przereklamowany chłam,

natomiast jeżeli chodzi o dźwięk to też bym sie zastanowił, nowy mostek Via 8237 też ma chyba nowy dźwięk (Via Vinyl), który może być lepszu od sound storma, a jeżeli nawet to za rożnice miedzy nf2 a kt600 kupujesz lajwa i już masz lepszy dźwięk od soundstorma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kuipił KT600, nforce2 to przereklamowany chłam,  

natomiast jeżeli chodzi o dźwięk to też bym sie zastanowił, nowy mostek Via 8237 też ma chyba nowy dźwięk (Via Vinyl), który może być lepszu od sound storma, a jeżeli nawet to za rożnice miedzy nf2 a kt600 kupujesz lajwa i już masz lepszy dźwięk  od soundstorma

no comments

 

chyba sie dzis nie wyspałes za duzo bo nie gadasz sensownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf2 przereklamowany chłam??- co mam tu wyjasniac???

 

live lepszy od soundstorma??? nigdy w zyciu -albo go nigdy nie słyszałes albo niewiele wiesz na jego temat

 

przed zakupem mobo z ss miałem live i audigy - 3 pierwsze dni porównywałem obie karty z ss -wnioski moje sa takie -

 

porównanie live z ss to nieporozumienie

 

twierdzenie ze live lepszy od ss to bełkot

 

ss vs. augidy -imho ładniej gra ss

-.nie ma to jak obróbka softowa a nie hardwarowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym -podaj choć jeden przykład przewagi kt600 na nf2- choc JEDEN????

podaj choć jeden przykład przewagi nf2 nad kt600 ?

 

ja podam jeden przykład przewagi kt600, mianowicie:

 

1. KT600 to nie nVidia, przynajmniej nie reklamują sie z wirtualnym dual channelem, który tak naprawde daje może 5% wzrostu wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież żeby s-ata miał 150 MB/a musi być zintegrowany z NB (lub SB), przez pco ma ograniczony transfer i do 150 MB/a mu daleko. TYLKO KT600 i i875 mają s-ata 150 :!: pic na wodę, fotomontaż. wydajność s-ata na GB i abicie jest poniżej ata133

Wydajność SATA prawie wszędzie jest zbliżona do ATA 133 jedynie jeśli dysk jest żeczywiście dobry na WD z 10 000 rpm, wetdy SATA pokazuje co potrafi, ale jak dla mnie to jak narazie sata jest za drogim i niewartym swojej ceny rozwiązaniem :!: jest to oszywiście moje subiektywne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.andriu- 655 od 650 różni się jedynie systemem rozpoznawania urządzenia podłączonego do wyjść analogowych

 

2.aleś wymyslił argument z tym dual channelem- czy cokolwiek daje czy nie to juz inna sprawa-lepsze 5% niż nic

 

to ma byc ta przewaga?? reklama nvidii i brak reklamy via?? rotfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już nie piszcie tyle o sound storme, jak i tak będe przy kompie kożystał z 2x30W w systemie stereo :). Daltego to jaki będe miał dzwięk to mi wisi może byc nawet AC'97 :!: Co do dual chanela ma on + i - mianowićie kupienie 2x256 mb jest droższe niż jedna kość 512 mb. A co do wydajności tego to sam sie zastanawiam czy to nie jest 5% czy czasem nie mniej, ogólnie jeśli na Nforce będe miał 100 3d marków więcej to wole wydać 100zł mniej i kupić Kt600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serial ata 150 MB/a (zintegrowane w NB/SB, nieograniczone przepustowością szyny PCI) to też zaleta KT600.

nno i to VIA czyli powinno być mniej problemów niż z nF2- wiem że nie każdy ma problemy z F2 ale są one jakoś dziwnie częste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież SS to zwykły alc 650 z dorzuconym dekoderem dolby digital, w kt600 jest już alc 655

masz racje tak czy siak to AC97 nic sie na to nie poradzi ale SS ma duzy plus ze jakosc dzwieku jest swietna kazdy wie (mniej wiecej taka sama jak SB Live'a niestety jednak w dzwieku przestrzennym SS wymieka przy SB) ale co najwazniejsze dzwiek ten w bardzo malym stopniu obciaza proca. A co do twojej nienawisci do nf 2 to chyba wiem skad ona sie wywodzi - MSI mainboard ;) ;) co do dual channelu sluchaj kazda firma ma jakies kruczki reklamowe i to normalne, zwykly marketnig VIA nie bardzo ma czym sie zareklamowac od czasow kt266 kiedy to "krzyczeli" ze DDR da bog wie jaki przyrost wydajnosciowy (a jak sie okazalo w praktyce maks co dal to 5%) nie wprowadzila jakis kolosalnych zmian nawet SIS 735 byl lepszy od kt266 obecnie dla mnie VIA bylaby chyba ostatnim chipsetem jaki bym kupil ;) ;) (nie biore pod uwage wynalazkow typu ali magic :lol:) Jesli natomiast chodzi o nf2 to nie obchodzi mnie ze jego prod. jest nvidia tylko fakt ze jest to bardzo stabilny chipset wg mnie napewno stabilkniejszy od VIA przede wszystkim mniej ba praktycznie wogole bsodow i bledow typu "wystapil krytyczny wyjatek nastapi zamkniecie programu..." i to chyba przyzna kazdy uzytkownik ktory porownywal np.: kt400 z nf2 jedyne co bym wprowadzil to regulacje czestotliwosci szyny PCI bo tego brakuje i przy o/c zaniza wydajnosc, wszystko

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...