Skocz do zawartości
Ov3reem

Laptop 15 cali do pracy/gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Szukam laptopa do do gier oraz troszkę do pracy, który odciąży mojego Asusa G750GX, który dalej działa świetnie po 10 latach :). Oczywiście z racji, że od zawsze mam laptopy Asusa, i w domu każdy ma Asusa i nigdy nie było problemu z żadnym to dalej chciałbym Asusa, ewentualnie MSI zawsze mi się podobały ale czy są dobre to może ktoś z użytkowników się wypowie. Laptop będzie służył do pracy w programach CAD jak Solidworks, dodatkowo Adobe Illustrator oraz sporadycznie do Visual Components. Co do gier nowy CS, jak i obecny. Skyrim no i jak wyjdzie nowy TES :). Oczywiście laptop musi być 15 calowy, będzie stał na biurku podpięty pod zewnętrzny monitor 4K 120HZ.
Sporadycznie będzie podróżował dlatego też fajnie żeby miał blok numeryczny na klawiaturze. Więc tak podsumowując na czym mi zależy.

- ze stajni ASUSA, ewentualnie MSI
- 15 calowy
- bezproblemowa obsługa monitora zewnętrznego 4k (mój G750JX strasznie się "poci" po podpięciu do monitora 4k)
- blok numeryczny na klawiaturze
- podświetlana klawiatura
- fajnie jak by miał wolny slot na dodatkowy dysk twardy, oraz ewentualnie na kości RAM
- HDMI, RJ45, wifi gigabit, kamera
- Karta to pewnie jakaś z RTX, co do procka to proszę coś doradzić, zawsze miałem zestaw Intel i7 + Nvidia i nigdy nie miałem problemów, na stronie Visual Components w zalecanych wymaganiach jest Intel i7-8xxx processor i NVIDIA z co najmniej 4GB pamięci.
- budżet ~5000, ale jeśli cos będzie wartego żeby dołożyć parę stów to dołożę

Z moich typów to bardzo mi się podobają, tylko widzę, że jest tyle konfiguracji, że nie wiem w która stronę iść. Dużo Ryzenów
Asus TUF 15 (A15/F15)
MSI Cyborg 15
MSI Katana 15
Może są tu jacyś użytkownicy co się mogą wypowiedzieć?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...