Skocz do zawartości
LeoSucks

DDR4 3733MHz - warto dołożyć 3600MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dwa lata temu kupiłem polecane Vipery 3733MHz CL17. W ostatnich tygodniach widzę też spore obniżki na DDR4, kości 3600MHz CL18 można nabyć za śmieszne pieniądze.

Gdybym dokupił kolejne 2x8 to będą one ze sobą współgrać? Więcej zyskam dokładając czy więcej stracę? Czy jednak mimo wszystko powinienem rozszerzać o takie samo taktowanie? Te Patrioty nie chcą za bardzo szybować w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LeoSucks napisał:

Więcej zyskam dokładając czy więcej stracę?

Nie kumam, w sensie zależy na pojemności?

13 minut temu, LeoSucks napisał:

Czy jednak mimo wszystko powinienem rozszerzać o takie samo taktowanie? Te Patrioty nie chcą za bardzo szybować w dół.

Kup jakieś 3600 CL16-17 i powinny śmigać. Tylko nie wiem co masz za zestaw więc ciężko powiedzieć. Obsadzenie 4 banków pamięci zazwyczaj obciążą kontroler pamięci więc może się nie udać 4x8GB 3744 puścić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie ogarniam, ale wydaje mi się, że jeżeli do 3733 dołożymy 3600, to cała pamięć dostosuje się do kości o niższych parametrach, więc albo dokupić dowolne kości o parametrach, które mają obecne kości pamięci albo kupić 4 x 8 GB 3600. Niech mnie mądrzejsi poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Jeżeli kupisz dwie kości po 3600Mhz to wszystkie kości dostosują się do tych słabszych tzn nie same, będziesz musiał je ręcznie ustawić. Więc jeśli chodzi tylko o pojemność to tak, zyskasz, jeśli chodzi o wydajność to minimalnie stracisz. Stąd moje pierwsze pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...