Skocz do zawartości
Han44

Asus x670e Gene a ilość ram-u

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam przymierzam się do zakupu w/w płyty głównej, wszędzie na stronach sklepowych informują o ilości 64 Gb i 6400 MHz  . Ale na stronie Asusa https://rog.asus.com/motherboards/rog-crosshair/rog-crosshair-x670e-gene-model/spec/ jest inaczej , czy to możliwe ? wiem że po nowych biosach lepiej można dopasować Ram (mniej problemów z kompatybilnością i EXPO ) ale to co tam jest napisane to chyba nie pod chipset x670 a raczej pod z790 (błąd) , czy mylę się ?. Może ktoś już z podobnym przypadkiem się spotkał , nie wiem czy te 6400 to max czy można szukać z wyższym taktowaniem i większa ilością ram-u 96 Gb. To moje pierwsze podejście do Amd zawsze siedziałem na Intelu i wybrałem bardziej przyszłościową podstawkę od 1700 i chyba ostatnią latka lecą😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max to 96GB bo masz tylko jeden kanał dlatego że płyta to rozmiar micro-ATX, a co do prędkości to pójdzie szybszy, aczkolwiek nie ma to kompletnie sensu. Standardowo najbardziej opłacalne są 6000 CL30 ew jak chcesz to te 6400 CL32, ale wydajność będzie bardzo zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ,tylko dlaczego wszędzie informują że tylko 64 Gb  jak można 96 Gb wiem że mało jest tych pamięci i chyba z tą częstotliwością nie ma. Tylko nie rozumiem tego co jest na str. Asusa jeśli chodzi o MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Han44 napisał:

wszędzie informują że tylko 64 Gb

Gdzie jest wszędzie? Na stronie producenta jest 96 i koniec. 96GB bo 2x 48GB.

 

2 godziny temu, Han44 napisał:

wiem że mało jest tych pamięci i chyba z tą częstotliwością nie ma. Tylko nie rozumiem tego co jest na str. Asusa jeśli chodzi o MHz.

Nie rozumiem. 

Po co taka płyta skoro chcesz mieć RAMu pod korek? Przecież sam sobie skomplikowałeś życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2023 o 22:04, Bonusso3 napisał(a):

Gdzie jest wszędzie?

We wszystkich sklepach i zachodnich też oprócz Morele tam wysłałem maila z linkiem i poprawili https://www.ceneo.pl/146096951 

 

W dniu 17.10.2023 o 22:04, Bonusso3 napisał(a):

Po co taka płyta skoro chcesz mieć RAMu pod korek?

A dlaczego nie ? jak jest taka możliwość po utwierdzeniu że jednak można a nie to co opisują sklepy. 4 sloty ramu też nie będą śmigać z prędkością producenta ponieważ pewnie kontroler nie puści. Więc wolę dwa plus pasujące ułożenie karty na dyski ssd ponieważ gpu stoi pionowo w budzie .

 

W dniu 17.10.2023 o 22:04, Bonusso3 napisał(a):

Przecież sam sobie skomplikowałeś życie. 

Ja nie komplikuję sobie życia tylko całe życie muszę poprawiać po paprakach (czy to w pracy czy innych sytuacjach) którym nie chce się napisać co sprzedają i co dany sprzęt oferuje, Na pewno nie chciałbyś kupić artykuł w sklepie który nie odpowiada opisowi a po drugie Asus i tak dalej ma błąd w opisie jeśli chodzi o częstotliwość ram-u -MHz. Dzięki za pomoc szukam teraz dobrego ramu 96Gb lub 64Gb ten już mam na oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Han44 napisał:

We wszystkich sklepach i zachodnich też oprócz Morele tam wysłałem maila z linkiem i poprawili https://www.ceneo.pl/146096951 

Napisz maila do Asusa i będziesz wiedział. Od kiedy to sklep to źródło prawdy. Nawet mają napisane że to są tylko informacje poglądowe. 

 

Godzinę temu, Han44 napisał:

A dlaczego nie ? jak jest taka możliwość po utwierdzeniu że jednak można a nie to co opisują sklepy. 4 sloty ramu też nie będą śmigać z prędkością producenta ponieważ pewnie kontroler nie puści. Więc wolę dwa plus pasujące ułożenie karty na dyski ssd ponieważ gpu stoi pionowo w budzie .

No możliwość jest, opłacalność żadna. 4 sloty też będą śmigać i też na pełnej prędkości, z OC może być różnie ale zazwyczaj pamięci wstają na nominalnych wartościach, ew lekko podbitych timingach/napięciach kontrolera. 2x48GB to bardzo specyficzny układ, więc będzie drogo.

 

Godzinę temu, Han44 napisał:

Ja nie komplikuję sobie życia tylko całe życie muszę poprawiać po paprakach (czy to w pracy czy innych sytuacjach) którym nie chce się napisać co sprzedają i co dany sprzęt oferuje, Na pewno nie chciałbyś kupić artykuł w sklepie który nie odpowiada opisowi

To byś nigdzie nie kupił, wszędzie są takie błędy, dlatego się sprawdza na stronie producenta. Po prostu jesteś zbyt dokładny na standardy 😄

Godzinę temu, Han44 napisał:

a po drugie Asus i tak dalej ma błąd w opisie jeśli chodzi o częstotliwość ram-u -MHz.

Nie ma błędu, jest ok. Nowa AGESA wprowadziła takie taktowania jako dopuszczalne, inna kwestia że to raczej nie za działa. Poszukaj sobie 2x 32GB 6000 CL30 i będzie git 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

Napisz maila do Asusa i będziesz wiedział. Od kiedy to sklep to źródło prawdy. Nawet mają napisane że to są tylko informacje poglądowe.

To po co wypisują bzdury zamiast opisu podać link lub na podstawie tego linku opis, źródło prawdy  a rzetelność to dwie kwestie , na czymś się trzeba opierać kupując coś przez neta są artykuły których na str. producenta nie znajdziesz  ( chodzi o specyfikację ) i nie tylko elektronika , często gęsto nie ma w opisie nic np. o matrycy , o kościach zastosowanych w ssd czy ram itd.. A dokładność to chyba zaleta zapytaj kobiety😃, a w ogóle to zawsze trzeba pisać maile do producentów nie tylko IT ale innych gałęzi z zapytaniem czy to co sklep podaj to prawda? Kto tak robi, ja nie ale przez przypadek zauważyłem że można wsadzić w mobo 96Gb ( ale to robili testerzy w OC więc brałem margines na ilość i MHz) inaczej bym sobie trudu nie zadawał.

 

1 godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

2x48GB to bardzo specyficzny układ, więc będzie drogo.

 

Przeliczając Gb na złotego to na korzyść 96 , tylko mniejszy wybór i dostępność

 

1 godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

Nie ma błędu, jest ok. Nowa AGESA wprowadziła takie taktowania jako dopuszczalne, inna kwestia że to raczej nie za działa.

Jest błąd jak nie zadziała to nie powinno tego być na stronie, ponieważ można coś uszkodzić  lub w ogóle nie uruchomić, nie chodzi o ram ale również inne podzespoły w innych dziedzinach .

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i pomoc, może komuś te informacje się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...