Skocz do zawartości
Nani21

Access point czy karta sieciowa do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przenoszę się do innego pokoju i muszę pomyśleć nad nowym dostępem do internetu dla mojego PC, w którym mam kartę sieciową bez możliwości połączenia się z wi-fi. Przeciągniecie kabla przez wszystkie pomieszczenia niestety nie wchodzi w grę. W nowym pokoju przez wi-fi na paśmie 5Ghz mam spadek prędkości 10-krotny, a na 2,4Ghz dwukrotny w porównaniu do pokoju z routerem (3 ściany i lodówka po drodze między routerem, a nowym pokojem). Myślę nad kupnem AP i podłączeniem do niego PC przez kabel lub kupnem AP i nowej karty sieciowej wewnętrznej. Przy pierwszej opcji AP musiałby być w moim pokoju, w drugiej opcji mógłbym go podłączyć w ścianie (30cm grubości) przed moim pokojem, gdzie na 5ghz oraz 2,4Ghz spadek prędkości jest minimalny. Jestem kompletnie zielony w tym temacie i zdążyłem przeczytać już tyle różnych opinii, że sam nie wiem jak to ugryźć.

Router: Huawei HG8245Q2

Acces Point nad którym myślę: TP-Link RE200

Karta sieciowa nad którą myślę: Asus PCE-AX3000 (90IG0610-MO0R10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się jeszcze w temacie PLC. W skrócie Jeden moduł podpinasz do routera kablem, drugi do kompa, a oba moduły do najbliższych gniazdek - Internet przesyłany jest wówczas po instalacji elektrycznej w ramach mieszkania. Jeśli masz w miarę nową instalację, to powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...