Skocz do zawartości
Han44

7900xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zasięgnąć info na temat kart 7900xtx Asus tuf oc, Asrock taichi i Sapphire nitro +(zawsze byłem na zielono ale teraz na stare lata coś wzięło mnie na czerwono), zegary są właściwie takie same,kultura pracy wentyli zbliżone, troszkę godzin poświeciłem na necie (strony nasze i zachodnie). Problemem jest piszczenie cewek ,czy ten problem podlega zwrotowi lub wymiany na inny model lub ten sam? Na yt przynajmniej w recenzjach po wcześniejszym zapytaniu o te dolegliwości wszyscy zgodnie mówią ze nie ma tego problemu, może dostają selecty ? Na stronach producentów nie ma nic na ten temat, na opakowaniu produktu też ,więc tego problemu nie powinno być w pudełku razem z produktem moim zdaniem. Wiem że zaraz będzie grono mówiące że cewki i ich pisk to normalne , może tak ale w momencie przyłożenia ucha do gpu a nie z 2 metrów tak że nie da się grać bez słuchawek wiele na necie o tym jest ,zieloni też nie ustępują w tej dziedzinie.. Jak wspomniałem wcześniej zawsze byłem na zielono i nigdy nie zaznałem tego efektu, (3080oc,1080ti,970,660ti i już nie pamiętam ale pierwsza to była gtx240) , Dużo też mówią o tym że problemem są też zasilacze i wielu przypadkach ten problem znikał lub się zmniejszał do akceptowalnego dźwięku i tu bym przyznał rację ponieważ o tym już było dawno mówione. Teraz stoję przed wyborem tych trzech kart takie sobie upatrzyłem, plus psu Seasonic Vertex Px 1000, i czy karta z piskiem cewki będzie w naszych sklepach internetowych podlegać wymianie ?

Dzięki za jakieś info lub sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Han44 napisał:

Problemem jest piszczenie cewek ,czy ten problem podlega zwrotowi lub wymiany na inny model lub ten sam? Na yt przynajmniej w recenzjach po wcześniejszym zapytaniu o te dolegliwości wszyscy zgodnie mówią ze nie ma tego problemu, może dostają selecty ?

Osobiście mam Phantom (to samo co Taichi tylko inne chłodzenie) i cewki piszczą delikatnie na "referencyjnych" ustawieniach - prawie niesłyszalne, w trybie "Rage" już wyraźnie je słychać, ale i tak go nie będziesz używał. Zwrotowi podlega każdy produkt w 14 dni, piszczenie cewek to loteria. Więc testujesz, jak coś nie tak to odsyłasz i aż trafisz. Piszczenie cewek to "cecha", nie wada. Wg producentów oczywiście 😉 

PS. Mój phantom ma założony blok wodny więc cały PC jest relatywnie cichy, jeżeli w moim przypadku cewki są "słyszalne" to na jakimkolwiek AIO czy chłodzeniu powietrzem nie usłyszysz tego. Poza tym piszczenie ustaje jak ustawisz limit FPS na np 200 (zależy od gry i obciążenia karty)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info, wiem że cewki piszczą taka jest budowa i działanie ich ale pisk który zagłuszą wentylatory obudowy czy aio jest akceptowalny , gorzej jak po 14 dniach wyjdzie wycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...