Skocz do zawartości
bogdans1

Monitory LCD - gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt jeszcze nie poruszał tego tematu - więc jeżeli wiecie jaka jest gwarancja na monitory to zapraszam do wypowiedzi.

Po przeczytaniu forum wybrałem dwa modele

BELINEA 15" TFT(101570) (raczej ten model narazie jest górą - co cena 200 zł tańsza)

Samsung SM152B

więc jeżeli możecie to prosiłbym o informacje o gwarancji tych firm.

Chyba, że poradzicie mi jakiś inny monitor LCD do 1500zł - który nadaje się do grania i do filmów.

Dzięki za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys szukalem dla siebie lcd i z tego co pamietam to pod katem dopuszczalnej ilosci martwych pixeli najgorzej wypadal samsung. najpewniejszym jednak zrodlem bedzie strona producenta. info dot. normy ISO 13406-2 jest np. na stronie iiyamy

http://www.iiyama.pl/iso.php3

jesl chodzi o jakosc obrazu to wg mnie najlepiej wypada NEC 1560NX black - cena nieco wyzsza, ale odwzorowanie barw o wiele lepsze niz u konkurencji (czarny jest czarny a nie szary), do tego zlacze DVI i oczywiscie zadnego "smuzenia". mimo tego ze parametry nie sa idealne to byla to najlepiej swiecaca 15-stka jaka ogladalem (nawet na modelu o teoretycznie lepszych parametrach nie uzyskalem tak dobrego obrazu). Jedno jest pewne - warto poswiecic troche czasu na testy w sklepach bo same parametry nie odzwierciadlaja mozliwosci monitora, do tego musisz polegac na wlasnym wzroku a nie opiniach innych osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to narazie najlepsze warunki ma Neovo kupując monitor dają zapewnienie ze 100% pikseli jest sprawnych, jesli w ciągu 30 dni pojawi się martwy piksel wymieniają monitor na nowy, po 30 dniach jeśli od środka ekranu w promieniu 3 cm pojawi sie martwy piksel wymieniaja na nowy, jesli gdziekolwiek na ekranie pojawią się 3 m.piksele wymiana na nowy i jesli gdziekowliek pojawią sie dwa martwe piksele obok siebie tez wymiana na nowy, gwrancja to 3 lata.

 

Tutaj masz linka do testów tych monitorów

http://monitor.pl/?kat=124&MONSES=342fdd62...351583f271647f9

 

Pierwszy test jest z zeszłego roku a nizej masz testy z lipca tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co czytałem to te monitory mają długi czas reakcji :( i nie nadają się do grania i do oglądania filmów :(

Jak się doczytałem to wszystkie monitory mają gwarancję 3 lata na wszystkie podzespoły - tylko Samsung na rok na lampy.

Ale czekam na Wasze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj test :) a się zdziwisz.

 

garść danych:

LCD: kąt widzenia ekranu prawa-lewa 170 st.

LCD: kąt widzenia okranu z góry 85 st.

LCD: kąt widzenia okranu z dołu 45 st.

LCD: kontrast 350 : 1

Jasność obrazu: 250 cd/m2

Ilośc kolorów 16700000

Łączny czas reakcji 25 ms

Liczba lamp 2

 

i zdanie testującego :

Przetestowałem podczas sprzedaży kilkanaście modeli i mogę się teraz trochę powymądrzać :)

 

Marka NEOVO będzie kojarzyła mi się z monitorami z tzw "górnej półki" jakościowej. Szczególnie seria X robi wrażenie, ale nie o niej tu mowa. Firma NEOVO zdobyła parę nagród za ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka NEOVO będzie kojarzyła mi się z monitorami z tzw "górnej półki" jakościowej. Szczególnie seria X robi wrażenie, ale nie o niej tu mowa. Firma NEOVO zdobyła parę nagród za ....

Seria X kosztuje 2600zł :( więc odpada... czytałem też test Neovo F15 i tam narzekali, że do szybkich obrazów się nie nadaje :( bo są smugi. Więc ten monitor odpada. Zresztą parametry też nie sa powalające ;) Może tylko cenowo zwycięża - ale chyba lepiej dopłacić 150zł i mieć lepszy.

Dla porównania - iiYama E380S

Kontrast 450:1

Jasność obrazu 380

Łączny czas reakcji 23

kolory 16milinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę offtopic

 

lekko przesadzasz z tym bardzo dobre

 

lcd są z miesiąca na miesiąc lepsze (tansze i szybsze) , w "szybkie gry" faktycznie -grać sie da -ale o całkowitym komforcie nie ma jeszcze mowy - pod tym względem niedorównują absolutnie crt - no i jeszcze mały acz znaczący szkopuł -zmiana rozdziałki (ten problem to juz porazka lcd - a przeciez nie wszystkie gry mają opcje 1280x1024 -niektóre są tylko w 1280x960-mowa oczywiscie o lcd17")

 

poza w/w oczywiscie same plusy w stosunku do crt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj test :) a się zdziwisz.

Weź pod uwagę, że test robił facet który prowadzi tą firmę. Przez pewien czas mieli nawet napis "pracujemy na monitorach Neovo" teraz zminili na Belinea. Ciekawe czemu? ;)

 

Poza tym patrzenie na "gołe" parametry nie ma najmniejszego sensu. Trzeba zobaczyć dany monitor w akcji bez tego tak na prawdę nie wiadomo na co go stać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pewnie dlatego ze dogadali sie z maxdata - na lepszą prowizję od sprzedazy i inne gratyfikacje i teraz wszem i wobec będą trąbic ze maxdata robi najlepsze lcd na świecie (imho bardzo dobre-ale to na marginesie)

 

dlatego nigdy , NIGDY nie ufam zadnym polskim serwisom typu w/w, komputronik vel banchmark itp

 

znacznie lepsze i o niebo bardziej obiektywne zachodnie recki bo u nas .... cóz -za duzo niektórzy mają do zyskania by byc obiektywnym a czasu ciezkie itp

 

a najlepszym sposobem -pooglądac na własne oczy - w koncu monitor to najbardziej subiektywna rzecz w kompie-

no ale niestety z tym bywa duzy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja juz od kilku lat działąm na LCD i naprawde da sie wybrac model ktory bedzie bardzo dobry.

 

I nie gadaj głupot ze nie da sie grac ( ja nie widze zadnego pogorszenia jakosci ) w grach na rozdz. 1280x960 czy nawet 1024x768 przy nominalnej rozdz. monitora 1280x1024.

 

Dopiero widac pogorszenie jakosc przy 640x480 - ale kto juz gra przy takich parametrach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacznie lepsze i o niebo bardziej obiektywne zachodnie recki bo u nas .... cóz -za duzo niektórzy mają do zyskania by byc obiektywnym a czasu ciezkie itp

a znasz jakąkolwiek stronę gdzie byłaby recka Neovo K-19? Jak na 19'' bardzo przyzwoita cena ale pytanie czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioz -uwierz- jak bedziesz grał to niewarto

Gdybym grał w jakieś FPP to nawet bym się nie zastanawiał. Raz na dwa lata jakąś strategię wrzucę i to całe moje granie :)

Fakt pozostaje faktem że z chęcią zobaczę jakąś reckę w "normalnym" języku. Holenderski i niemiecki nie są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslales moze o takim czyms jak 15'' NFREN 1500MAES ?

za ~1150PLN masz :

- 400:1

- 25ms

- 3 lata gwary na 1 pixel (chyba jedyna firma)

- ladny design

 

sceptycznie podchodzac do klona BTC kupilem juz kilka sztuk i jestem mile zaskoczony : ostry obraz , dobra czern , zywe kolory - nie ma smuzenia (przynajmniej w Medal of Honor2) , ale niestety brak DVI

zreszta , poczytaj sobie

http://www.nfren.com/product/nf1500maes.htm

IMHO warto chocby z racji dobrej gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wygląda ładnie - ale chyba zostanę przy tych modelach co napisałem. Chyba, ze gdzieś go spotkam w sklepie :) i porównam. Jednak jakoś nie jestem przekonany do tej firmy - mało znana :(

Ale dzięki za radę.

Czekam na więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...