Skocz do zawartości
piotrula

Laptop do bioinformatyki (programowanie i obliczenia)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w dobraniu laptopa, poszukuje czegoś z minimum 32gb ramu i sprawnym procesorem z jak największą ilością rdzeni. Karta graficzna nie ma znaczenia. W większości będzie slużył do programowania i wykonywania obliczeń. Programy, których używam wymagają Windowsa lub Linuksa.

Wstępnie myślałem nad ASUS ExpertBook z i5-1335U 32GB ram. Myślicie, że to dobra opcja?

Największy problem mam z doborem procesora, ponieważ często sie przenoszę z laptopem, więc nie może być ciągle podłaczony. Mam dylemat czy wybrać intela z serii H czy U. Bardzo proszę was o radę i propozycje takich laptopów. Budżet do 5000zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 18:23, piotrula napisał:

Mam dylemat czy wybrać intela z serii H czy U

H zje więcej prądu, U jest ultramobilny, więc dłużej trzyma na baterii. Ponadto konfiguracja rdzeni się różni, w U masz więcej rdzeni E (energooszczędnych) i mniej P (performance). 

 

W dniu 2.03.2024 o 18:23, piotrula napisał:

ponieważ często sie przenoszę z laptopem, więc nie może być ciągle podłaczony.

To musisz znaleźć balans między wydajnością a czasem na baterii. 

W dniu 2.03.2024 o 18:23, piotrula napisał:

Wstępnie myślałem nad ASUS ExpertBook z i5-1335U 32GB ram. Myślicie, że to dobra opcja?

Nie miałem osobiście ale patrząc na recenzje to zwykły, plastikowy laptop. Zaraz będzie ból [gluteus maximus] ale pomyśl może nad Hyperbook NP5, cena/wydajność bardzo ok i można skonfigurować cenę w punkt, ale z i7, zamiast i5. Nie oszukujmy się, żaden z tych laptopów nie przeżyje za długo na baterii, więc raczej bym szedł w procesor H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...